הותר לפרסום: פוענח רצח רותם הרוש מבאר שבע ביום הולדתו

שתף כתבה עם חברים

שלושה חודשים לאחר שרותם הרוש נרצח בחגיגת יום הולדתו ה-21 לעיני אמו, כתב אישום הוגש נגד צעיר מוכר למשטרה, המואשם גם בניסיון רצח וירי על אמו וחברו של המנוח

רותם הרוש (מתוך פייסבוק)

מפגש חברי חגיגי הסתיים ברצח: הותר לפרסום כי שוטרי ימ"ר נגב עצרו לאחרונה שני חשודים ברצח רותם הרוש (21) ושני ניסיונות רצח בנובמבר 2018 בבאר שבע. היום (שני, 11.2), בתום חקירה מאומצת של ימ"ר נגב, הוגש כתב אישום נגד אחד משני החשודים המרכזיים. 

כזכור, ב-16 בנובמבר סמוך לשעה 03:55 לפנות בוקר התקבלו דיווחים במוקד מד"א ובמשטרה על ירי ופצועים בפינת הרחובות אביה השופט ומשעול סוכות בשכונה ד' באר שבע. עם קבלת הדיווח הוזעקו למקום כוחות הצלה ומשטרה, שאיתרו בבית ברחוב שלושה פצועים. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו לצעיר שנפצע טיפול רפואי, אולם לאחר נסיונות החייאה קבעו את מותו. הם העניקו טיפול רפואי ופינו לבית החולים "סורוקה" צעיר נוסף, גם הוא בשנות העשרים לחייו, במצב קשה ומחוסר הכרה, עם פצעי ירי. גם אשה שנכחה במקום נפגעה מהירי, ונלקחה לבית החולים כשהיא במצב בינוני ובהכרה מעורפלת.

תוך זמן קצר התברר כי הנרצח הוא הרוש, ושני הפצועים הנוספים הם אמו – שולה הרוש (47) וחברו של אדם מסרוגה. בחלוף זמן קצר התברר גודל הטרגדיה, כאשר נודע שהרצח בוצע במהלך חגיגת יום הולדתו של הרוש ז"ל. כבר אז התברר כי מי מהנפגעים קשורים לראש ארגון הפשע בני שלמה

כוחות משטרה סגרו את הזירה והחקירה, עליה הוטל צו איסור פרסום גורף, הועברה לידי חוקרי ימ"ר נגב. בחודש נובמבר נעצרו מספר חשודים, לפחות חלקם מזוהים מודיעינית עם האחים מתי ומאור ממן

מעצרם של החשודים הוארך במשך מספר שבועות ואף הוגשה נגדם הצהרת תובע, אולם בסופו של דבר הפרקליטות חזרה בה והחזירה את התיק למשטרה להשלמות חקירה. חוקרי הימ"ר המשיכו בחקירה מאומצת ובהמשך, נוכח חיזוק ראייתי ובאישור היועמ"ש, ב-3 בפברואר נעצרו מחדש החשוד המרכזי אבירם זגורי (28) מבאר שבע ונאור מירישלשוילי (25) מאילת. ביום חמישי שעבר הוגשה נגד השניים הצהרת תובע, אך ברגע האחרון החליטה הפרקליטות להגיש כתב אישום רק נגד זגורי.

מחקירת ימ"ר נגב עולה, כי שני החשודים השתתפו במסיבת יום הולדת בה לטענת המשטרה היה שימוש באלכוהול וסמים, ובשלב מסוים פרץ ויכוח בין הרוש לבין משתתפים אחרים. עד מהרה גלש הוויכוח לקללות ודחיפות ושני החשודים עזבו את המקום. עוד נטען, כי לאחר כשעה וחצי הם שבו אל המקום רגלית, ביצעו ירי ונמלטו.

אבירם זגורי

מכתב האישום שהגישה הפרקליטות לבית המשפט המחוזי עולה, כי שעות ספורות לפני הרצח פתח ניב הרוש, אחיו של המנוח, קבוצת ווטסאפ בשם "יומלדת" לקבוצה זו צירף 11 משתתפים, ביניהם גם את זגורי. בהודעה הראשונה של הקבוצה, בשעה 17:39, הקליט ניב הודעה קולית: "תגידו לי מי רוצה לבוא, אנחנו עושים פה סתם ישיבה פה בגינה, רק אנחנו, צפוף כזה חברים וזהו, קיצור תבואו היום בערב, אני אשלח לכם תיכף באיזה שעה לבוא. עושה מסיבת הפתעה לרותם, לרותם הכושי".

בתגובה להודעה זו, הקליט זגורי הודעה קולית בשעה 17:45: "אני היום בא, עושה שם בלגאן אחושרמוטה, שותה, מרביץ לכולם יא מניאק".

בתגובה לכך הקליט ניב הודעה קולית בשעה 17:46: "אבירם אח שלי, אתה לא יכול להרביץ פה לאף אחד אחי, אני על השמירה, אתה עושה בעיה אתה מקבל קיפול, אני קושר אותך בחדר אחי, אני עושה לך קשירת בננה של הימ"ר, תהיה רגוע אח שלי".

בתגובה לכך, הקליט זגורי הודעה קולית בשעה 17:54: "דבר ראשון ידעתי שאתה ימ"רניק כמו שאתה מדבר על הימ"ר, דבר שני יא חתיכת זין, אתה לא יכול לקפל אותי למה אני אזיין את כל מי שיושב שמה ואתה תראה מה אני יעשה שמה היום אחי, אני בא אחי רעול יא חתיכת מניאק".

עוד נטען בכתב האישום, כי במהלך המסיבה, סמוך לשעה אחת אחר חצות, פרץ ויכוח בין מסרוגה (21) לבין זגורי, במהלכו היכה זגורי את מסרוגה בפניו, והשניים דחפו זה את זה. בשלב כלשהו לאחר מכן, עזב זגורי את המסיבה ומאוחר יותר הגיע לביתו של אדם אחר – שם שהה זמן מה. בהמשך הגיע למקום גם מירישלשוילי ושוחח ביחידות עם זגורי. זמן קצר לאחר מכן עזבו השניים את המקום.

על פי כתב האישום, ב-03:45 הגיע זגורי עם אחר שזהותו אינה ידועה לסמטה סמוכה לביתו של הרוש, כשהוא מחזיק ברשותו נשק. בסמטה שהו באותה העת מספר משתתפים מהמסיבה, ובהם בין היתר הרוש ומסרוגה.

לפי הפרקליטות, אמו של הרוש עזבה בשלב מוקדם יותר של האירועים, ונסעה עם חברות לבילוי במועדון בבאר שבע. סמוך לשעה 03:45 היא שבה לאזור הבית, שמעה צעקות "רותם, רותם", מכיוון הסמטה ורצה לתוכה.

צפו בסרטון האבטחה שתיעד את הירי הקטלני

נטען, כי בשלב כלשהו לאחר ויכוח, זגורי שלף נשק, ירה למרכז גופו של מסרוגה מספר כדורים. לאחר מכן ירה כדור אחד בירכה הימנית של האם, וכדור אחד לראשו של הרוש. מכתב האישום עולה כי זגורי והאחר ברחו מהסמטה דרך רחוב מכתשים, כשהוא מחזיק את הנשק בידו.

הפרקליטות מוסיפה וטוענת, כי בערב ה-17 בנובמבר 2018 הגיע זגורי ללא הודעה מוקדמת לבית דודתו באשדוד, שם הסתתר בזמן שהמשטרה חיפשה אחריו, עד ל-22 בנובמבר.

בתיק החקירה של הימ"ר, עליו מסתמך כתב האישום, עדויות עדי ראייה שזיהו את זגורי, וזיהוי של זגורי עצמו לתמונה מתוך מצלמת אבטחה סמוכה לזירת הירי ביחד עם אדם אחר רעול פנים, דקות לפני הירי ולאחריו. כמו כן, בידי החוקרים תיעוד של הריב המקדים בין זגורי למסרוגה, ותיעוד הגעתו של זגורי לבית חברו זמן מה לפני הירי. בצילומים הוא לבוש באופן דומה ללבוש של היורה.

בבקשה להארכת מעצרו של זגורי עד תום ההליכים מצוין, כי כאשר הוטחו בו הראיות, הוא בחר לשמור על זכות השתיקה. כלי הנשק ממנו בוצע הירי, אגב, טרם נמצא. 

לזגורי, המיוצג על ידי עו"ד בועז קניג, עבר פלילי בתחום האלימות. הוא נחשב מקורב לאחים ממן, ובעבר הורשע בתיק אלימות ופציעה יחד עם האחים. אז נגזרו עליו 21 חודשי מאסר במצטבר למאסרים שריצה בתיקים אחרים – מאסר ממנו שוחרר ביוני אשתקד. גם מירישלשוילי מוכר מעבירות אלימות, סמים ורכוש ולפני כשלוש שנים נגזרו עליו 14 חודשי מאסר בתיק אלימות.

כתב האישום מייחס לזגורי רצח, ניסיון רצח, חבלה בכוונה מחמירה ונשיאת נשק. 

עו"ד קניג מסר בתגובה: "כתב האישום הוגש היום וטרם עיינתי בחומר החקירה. על פניו ההתנהלות במהלך החקירה מדברת בעד עצמה ומלמדת באופן חד משמעי כי קיימת בתיק חולשה ראייתית ממשית המשתלבת גם עם גרסת הנאשם ולפיה אין לו כל קשר לאירוע הירי נשוא כתב האישום". 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות