נשים נוספות צפויות להתלונן בתחילת השבוע נגד עודד וייס

שתף כתבה עם חברים

המתלוננות הפוטנציאליות מסרו עדויות ראשוניות טלפונית והוזמנו להגיע לתחנת המשטרה כדי להגיש תלונה רשמית נגד המטפל שנעצר בחשד לעבירות מין בשתי נשים במהלך פסטיבל "אשרם במדבר"

עודד וייס

בית משפט השלום בפתח תקווה האריך בפעם השלישית את מעצרו של עודד וייס (30) מכפר טרומן, החשוד בעבירות מין במספר מתלוננות במהלך פסטיבל "אשרם במדבר".

וייס נעצר ב-22 באוגוסט בעקבות שתי תלונות שהתקבלו במשטרה משתי נשים שטענו כי ביצע בהן עבירות מין בשנת 2016, במסגרת הפסטיבל המסורתי שנערך סמוך ליישוב שיטים שבערבה. מדובר בפסטיבל הכולל סדנאות שונות, בין היתר של מדיטציה, רוחניות ותרפיה. הפסטיבל שם על דגלו את החופש של המשתתפים, שחלקם וחלקן בוחרים להסתובב בו בחלק מהזמן בעירום.

וייס עצמו הינו מטפל בעיסוי. בחודש יוני האחרון פרסם בעמוד הפייסבוק שלו פוסט שכותרתו היתה "קסם של מגע" ובו פרסם את העסק החדש שלו.

מעצרו של וייס הוארך בבית משפט השלום בפתח תקווה, ולאחר הדיון השני בעניינו החליטה המשטרה לפרסם את דבר מעצרו ותמונתו על מנת שנשים נוספות שאולי נפגעו ממנו יתלוננו. הפרסום יצר גל של תגובות ברשתות החברתיות, חלקן מצד אנשים שהכירו אותו והופתעו, אך גם נשים שטענו כי במהלך השנים יצא להן להיות איתו בקשר וירטואלי והוטרדו לכאורה בצורה כזו או אחרת במהלך ההתכתבויות או שחשו במשהו חשוד בהתנהגותו. טרם ברור אם מדובר בעדויות שחוצות את הרף הפלילי.

לאחר הפרסום נטען בכלי תקשורת כאלו ואחרים כי במשטרה התקבלו תלונות נוספות. ואולם, בדיון שהתקיים היום (חמישי, 30.8) התברר כי בידי המשטרה מידע מנשים נוספות שטענו טלפונית כי וייס ביצע בהן עבירות מין, לרבות אונס, אולם הן טרם התלוננו.

עו"ד פסח

על פי נציג המשטרה בדיון, מתלוננת נוספת אמורה היתה להגיע לתחנת המשטרה כבר היום, ואחרות ביום ראשון. מתלוננת פוטנציאלית נוספת נמצאת בימים אלה בחו"ל ובמשטרה בודקים כיצד ניתן לגבות ממנה תלונה. נציג המשטרה טען כי בבדיקת מכשיר הטלפון של וייס אותרו התכתבויות שבהן הוא לכאורה מתנצל על מעשיו. כאשר הוטחו בו ההתכתבויות, הוא שמר על זכות השתיקה בעצת סנגוריו, עורכי הדין עידן פסח ובנימין קוזניץ. לגבי החשדות טען לגבי אירוע אחד כי מדובר באקט בהסכמה. לגבי אירוע אחר הודה כי ביצע מעשה מגונה במהלך עיסוי למתלוננת. עם שתי המתלוננות נערך אתמול (29.8) עימות.

במשטרה טוענים כי קיימות עדויות התומכות בגרסת המתלוננות. כמו כן התברר, כי לידי המשטרה הגיע בעבר מידע על חשד לאונס נוסף משנת 2009, אולם בזמנו הקורבן לא שיתפה פעולה. בעקבות החקירה הנוכחית, היא זומנה למשטרה למסור עדות.

בתום הדיון, השופטת מרב גרינברג קבעה כי קיים חשד מבוסס נגד וייס והאריכה את מעצרו עד 3 בספטמבר.

עו"ד פסח מסר בתגובה: "בניגוד לכוונותיה של משטרת ישראל, נחשף במהלך הדיון הבוקר כי בסך הכל עדיין קיימת תלונה בודדת על אינוס, אשר לגביה קיימים בקיעים רבים כבר בשלב זה. כמו כן, התברר בדיון כי המשטרה הטעתה את בית המשפט בדיונים קודמים כשהצהירה כי קיימות מספר מתלוננות על עבירות אינוס מצד החשוד, דבר שלא היה מעולם. אני סמוך ובטוח כי בסופו של יום יתברר כי הפרסום הגרנדיוזי היה מקח טעות מצידה של משטרת ישראל והחשוד ישוחרר ממעצרו". 

הנהלת פסטיבל אשרם פרסמה (רביעי, 29.8) הודעה מיוחדת בדף הפייסבוק הרשמי של הפסטיבל: "אשרם במדבר לא יסבול כל הטרדה או פגיעה מינית. הדיווחים על חקירת המשטרה טלטלו אותנו. האשרם שלנו הוא מקום של למידה, רגיעה והתפתחות אישית. כואב לנו לחשוב שייתכן ואירעה פגיעה במהלך פסטיבל שנועד לעשות טוב, והטענות לאירוע שלכאורה התרחש ב-2016 זעזעו אותנו. אנחנו מחזקים את המתלוננות, וקוראים לכל האורחות והאורחים שלנו לשתף בכל אירוע חשוד. מאז 2017, כשהפעלת המתחם חזרה מהחברה הפרטית אלינו, לידי הקיבוץ, אנחנו מקפידים מאוד על יצירת מרחב בטוח בהתאם לאירוע, ומנסים לצמצם ככל הניתן את הסיכוי למקרים של פגיעה מכל סוג שהוא. בצוות ההנהלה הוכשרו לתת מענה במקרים של פגיעות מיניות… קהילה נמדדת בחוזקה בעיקר ברגעים שכאלה".

 

.

 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות