אישום: רצח באדישות את מתנדב המשטרה עמיחי כרמלי ז"ל במחסום משטרתי

שתף כתבה עם חברים

נהג שיכור ופגע בניידת: פרקליטות מחוז מרכז (פלילי) הגישה כתב אישום נגד רני אלכמלאת, תושב רהט בן 28, אשר פגע למוות במתנדב המשטרה בחודש יוני

פרקליטות מחוז מרכז (פלילי) הגישה הבוקר (4 ביולי) לבית משפט מחוזי מרכז, כתב אישום נגד רני אלכמלאת (28)  מרהט, על רצח באדישות עמיחי כרמלי ז"ל, מתנדב משטרתי שעסק בפעילות אכיפה ביום שישי בערב במהלך חודש יוני. אלכמלאת מואשם ברצח באדישות, חבלה חמורה וסעיפי אישום נוספים. בכתב האישום נטען ששתה משקאות אלכוהוליים, ניסה להתחמק מהמשטרה, נהג באופן מסכן חיים וכתוצאה מכך פגע בעוצמה רבה במתנדב שנהרג במקום ופצע שני שוטרים שהיו במקום.

לפי עובדות כת האישום שהוגש על ידי עו"ד אורי רינצקי ואלעד אסר, ביום שישי (10 יוני) בילה הנאשם עם חברים ושתה עימם משקאות אלכוהוליים. בשעות הבוקר המוקדמות, יצאו אלכמלאת ושניים מחבריו ממקום הבילוי, עם הגעתם לאחת מהצמתים בעיר ראשון לציון, יצאו הנוסעים מהרכב והחלו לרקוד. כאשר הבחינו הנוסעים בניידת משטרה שעברה במקום, נכנסו לרכב והחלו לברוח מהמקום, תוך שהם פוגעים במונית שעמדה במקום. אז החלו השוטרים לבצע מרדף אחרי אלכמלאת, אשר נהג בפראות ובמהירות גבוהה, תוך שהוא חוצה רמזור אדום.

בסמוך לאירוע, הוקם מחסום משטרתי לבדיקת שכרות בו היו אנשי משטרה, ביניהם המתנדב כרמלי ז"ל. אלכמלאת, שהבחין במחסום, האיץ מהירות נסיעתו וזאת חרף הפצרותיו של חברו, שישב לצדו, המשיך בנסיעה רצופה, ופגע בעוצמה רבה בעמיחי שהיה סמוך לניידת המשטרה. מיד לאחר מכן פגע הנאשם בעוצמה גם בניידת משטרה נוספת ופצע שני שוטרים. למרות האמור, אלכמלאת לא חדל מנהיגתו ונעצר רק לאחר שפגע ברכב נוסף, אז יצא מדלת הנהג תוך שהוא רץ לעבר נתיב הנסיעה הנגדי ונתפס על ידי שוטרים שדלקו אחריו.

כתוצאה ממעשיו של אלכמלאת, מצא כרמלי ז"ל את מותו במקום, שני שוטרים פונו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים, כאשר לאחד מהם נגרמו חבלות ראש ודימום וחבריו של הנאשם שהיו איתו ברכב נפצעו ונדרשו לטיפול רפואי. לנאשם יוחסו עבירות של רצח (באדישות); חבלה בכוונה מחמירה; סיכון חיי אנשים במזיד בנתיב תחבורה ונהיגה בשכרות.

זירת האירוע (דוברות המשטרה)

ראוי לציין כי במהלך מעצר הימים המשטרה ניסתה לייחס לאלכמילאת עבירה של רצח במטרה לאפשר עבירה אחרת, עבירה שדינה מאסר עולם. כעת מייחסים לנאשם עבירה של רצח באדישות, עונש שלא גורר מאסר עולם חובה.
במקביל לכתב האישום הוגשה נגד הנאשם בקשה למעצר עד לתום ההליכים המשפטיים. לפי הבקשה בין הראיות שיש נגד הנאשם הן דו"חות פעולה של השוטרים שביצעו את המרדף אחר המתארים את התנהלות הנאשם וחבריו בצומת טרם הבריחה. בנוסף הוגשה חוות דעת לגבי מהירות הממוצעת בה נסע הנאשם לפיה נסע במהירות ממוצעת של 126 קמ"ש במקום בו המיהות המותרת הינה 70 קמ"ש.

ראיה נוספת הינה חקירת חברו של הנאשם, א.א, אשר ישב במושב שליד הנהג. החבר מספר כי הנאשם הוא שנהג ברכב ולאחר שזיהו את המחסום, הפציר בו לעצור ולתת פרטיו לשוטרים, אך הנאשם סירב.
בנוסף מתבססת התביעה על עדותו של חבר אחר חקירת חברו של המשיב, ט.כ, אשר ישב במושב האחורי ברכב הפורד. בחקירתו מסר כי המשיב הוא זה שנהג ברכב. חזר על דברים אלו גם במסגרת העימות שנערך בין השניים, תיעוד ממצלמות אבטחה, בהן נצפה המשיב כמי שנכנס לרכב הפורד מספר דקות טרם הדריסה.

השופט עמית מיכלס

הפרקליטות מתבססת גם על תיעוד ממצלמת דרך של נהג הרכב (נהג אחר) שנסע לכיוון המחסום ובו ניתן לראות את הפגיעה הקטלנית וניסיון בריחת המשיב מהשוטרים. תיעוד ממצלמות דרך של נתיבי ישראל, המתעדות את נסיעתו המהירה והפרועה. בנוסף ישנה חוות דעת הקובעת כי ממצאי ד.נ.א של הנאשם נמצאו על כרית האוויר שנפתחה במושב הנהג. ראיה נוספת הינה חוות דעת מהמעבדה לטוקסיקולוגיה בדבר ריכוז אלכוהול בדמו של הנאשם, וכן חוות דעת בדבר תוצאות בדיקת שתן המעידות על כך שהנאשם השתמש בסם מסוג קנאביס. בנוסף לנאשם יש תעבורתי הכולל שבע הרשעות קודמות, כאשר אחת מהן בגין נהיגה באור אדום.

בדיון שהתקיים (4 ביולי) בפני השופט עמית מיכלס, ביקש סניגורו של הנאשם עו"ד יוסי זילברבגרג דחיה לצורך צילום חומר הראיות. הדיון הבא בגין המשך המעצר יחד עם הקראת כתב האישום יתקיים ביום 21 ביולי. עו"ד זילברבג, סניגורו של אלכמילאת: "עבירת רצח באדישות בעובדות אלו הינה חריגה, שכן מקרים כאלו המדינה מגישה כתבי אישום בגין גרימת מוות ברשלנות. משפחתו של הנאשם טוענת כי אלמלא היה מדובר בשוטר לא היה מוגש כתב אישום ברצח. עובדה שכל יום יש תאונות דרכים שסופן שאדם מת ולא מגישים כתב אישום בגין רצח".

המפכ"ל רב ניצב יעקב שבתאי התייחס השבוע לכתב האישום: "בהלווייתו של עמיחי הגדרתי את המעשה כפיגוע פלילי", אמר שבתאי. "דמם של השוטרים לא יהיה הפקר". לדבריו, המשימה לצמצם את הפשיעה מוטלת לא רק על משטרת ישראל, אלא גם על המחוקקים ועל מקבלי ההחלטות – הפרקליטות ובית המשפט. "אנו נמצה את מלוא חומרת הדין עם כל מי שיפגע בשוטרים. אנו חייבים זאת לציבור, וחייבים זאת לשוטרים ולבני משפחתו של עמיחי".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות