השר ברלב מסכם: היעד הוא למוטט שלוש משפחות פשע ערביות

שתף כתבה עם חברים

ברלב סימן את משפחות ג'רושי, חרירי ואבו לטיף, וסגלוביץ אמר: אנחנו עוד רחוקים מהיעד אבל צריך אורך רוח * ח"כ רינאווי זועבי: יש מלחמת עולם בנצרת

בר לב (במרכז), סגלוביץ ויו"ר הועדה מירב בן ארי (דוברות הכנסת)

השר לבטחון פנים, עמר בר לב וסגן השר, יואב סגלוביץ הציגו אתמול (27 יוני) לוועדה לבטחון פנים בכנסת סיכום של  תוכנית הדגל למאבק בפשיעה בחברה הערבית – "מסלול בטוח" – שמונה חודשים אחרי תחילתה, ועל סף סיום עבודתה של הממשלה הנוכחית. לדברי סגלוביץ, תוכנית החירום במגזר הערבי מתוכננת להימשך עד סוף השנה.

השר בר לב אמר לחברי הכנסת כי "בשנת 2022 נמוטט שלוש משפחות פשע במרחב הערבי והדרוזי, ואנחנו בדרך לשם. אחת כבר בשלב מאד מתקדם, ושתיים במצב מתקדם אף הן". בר לב ציין את משפחת חרירי ואמר כי "שניים מראשי הפשע במשפחה כבר בכלא".
לצד חרירי, הצהרת הכוונות של השר על "מיטוט משפחות הפשע" מתייחסת גם למשפחות ג'רושי מרמלה ולארגון הפשע של משפחת אבו לטיף מצפון הארץ.

סגן השר סגלוביץ התייחס לעלייה במקרי הרצח בחודש האחרון: "עברנו שבועות קשים, אבל חייבים אורך רוח. בשנת 2022 היו 42 מעשי רצח בחברה הערבית לעומת 51 נרצחים בתקופה המקבילה לפני שנה. עדיין לא הגענו ליעדים". סגלוביץ הציג מצגת סיכום של המבצע, שבצוות ההיגוי שלו שישה גורמים:  משטרה, פרקליטות, שב"כ, רשות המסים, ייעוץ וחקיקה, המועצה לבטחון לאומי. סגלוביץ התייחס ביובש לשיתוף השב"כ ואמר כי הוא "נמצא בתמונה ועובד בשיתוף פעולה ומקומו לא נפקד".

ח"כ ג'ידא רינאווי-זועבי אמרה לסגלוביץ: "על איזו הצלחה אתם מדברים. בימים האחרונים מתרחשת מלחמת עולם בנצרת בין שתי משפחות פשע. העיר תחת מתקפה. יותר מ-14 צעירים ערבים נרצחו בחודש האחרון. נכשלתם". ח"כ אוסאמה סעדי הוסיף: "הייתי אתמול בעוד הלוויה בג'סר א-זרקא. בבית האבלים אמרו לי מה אתם עושים שם בכנסת? אנחנו מאחלים את כל ההצלחה בעולם לסגן השר ולשר. בינתיים הם לא מצליחים".

"על איזו הצלחה אתם מדברים?" ג'יידאא רינאוי זועבי (צילום: EHABJ, ויקיפדיה)

על פי הנתונים שהציגו בר לב וסגלוביץ, בשמונת חודשי המבצע פעלה המשטרה נגד 725 "יעדי אדם". שליש מהם (228) נמצאים במעצר עד תום הליכים אחרי שהוגשו נגדם כתבי אישום בתיקי פשע חמור. 29 מהעצורים מוגדרים כחברי ארגוני פשע.
עוד במסגרת התוכנית, בוצעו 81 מבצעי אכיפה אזרחית ב-64 ישובים. צוות רשות המסים ביצע אכיפת גבייה כלפי 647 חייבים, בעלי חובות של 200 מיליון שקל. במסגרת זאת עוקלו 562 רכבים. כן בוצעו פעולות אכיפה ב-33 צ'יינג'ים במגזר, מהם נתפסו נכסים לחילוט בשווי 30 מיליון שקל, במסגרת חקירת עבירות הלבנת הון.

מספר הצעות חוק שגיבש משרד הבט"פ בשיתוף האוצר, לסיכול הון שחור, נתקעו עקב פיזור הכנסת. אחת מהצעות החוק שימתינו לעתיד, עוסקת בהגבלות נוספות על החזקת מזומנים. מדובר בתוכנית לאיסור על החזקת סכום של מעל 200 אלף שקל במזומן – איסור החזקה בבית, ולא רק איסור שימוש בעסקאות; קנס בשיעור 30 אחוז מהסכום וחובת דיווח על החזקת סכומים בין 50 אלף ל-200 אלף שקל במזומן.

בתוך כך, רשות המסים הודיעה היום על פעילות שבוצעה ברהט, בשיתוף משמר הגבול לטיפול בעברייני מס ובעסקים החשודים בקיזוז חשבוניות פיקטיביות בהיקפים של עשרות מיליוני שקלים. במסגרת הפעילות נתפסו המחאות בשווי שבעה  מיליון שקל, עוקלו שישה רכבים, נתפס זהב במשקל כ-2 ק״ג, ושלושה חשודים נעצרו לחקירה.

מבצע מסלול בטוח. זהב שנתפס (דוברות המשטרה)

 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
4 Comments
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות