זוכה נהג אוטובוס של חולי קורונה שהואשם בשימוש בסלולרי בנהיגה

שתף כתבה עם חברים

הנהג, שייצג את עצמו, עמד מאחורי גרסתו כי לא ניתן היה להבחין בטלפון אם בכלל, מזווית הראייה של השוטר. השופט הסכים עם עדותו

צילומי נהג האוטובוס שהובילו לזיכוי (מתוך תיק החקירה – ברוך ליברמן)

בית המשפט לתעבורה בתל אביב זיכה בשבוע שעבר (16 דצמבר) נהג אוטובוס משימוש בטלפון נייד בזמן נהיגה.
כתב האישום הוגש נגד ברוך ליברמן (42) מאלעד לאחר שדיבר בטלפון שלא באמצעות דיבורית.
על פי האישום, ב-13 באוקטובר 2020 סמוך לשעה 12:40, נהג ליברמן באוטובוס בכביש 4 מדרום לצפון ובעת הנסיעה, שוטר שנסע בנתיב השמאלי ראה את הנאשם אוחז בטלפון הנייד או משתמש בו שלא באמצעות דיבורית. השוטר היה לבדו והנאשם נסע באוטובוס עם שישה חולי קורונה (חלקם מחלימים וחלקם נדרשו לבידוד) מהמלונית לביתם.

הנאשם אמר בתגובה לשוטר – "אני לא החזקתי טלפון ורק נגעתי בזה" והצביע על מסך המולטימדיה בחלקו הימני תחתון לגלגל ההגה. עוד אמר הנאשם כי "אני מחובר עם אוזניה". כמו כן ציין כי ברכב ישנם שישה נוסעים חולי קורונה. בתגובה אמר השוטר: "החזקת טלפון ביד ימין שלך". הנאשם הכחיש שוב והשוטר אמר בתגובה "הבנתי אותך". מיד לאחר מכן השוטר רשם דו"ח לנאשם.

הנאשם קיבל הודעת קנס מהשוטר אבל בחר להישפט מאחר והוא כפר באישומים נגדו ועל כן התנהל הליך משפטי. מטעם התביעה העיד השוטר שנתן לנאשם את הדו"ח והוגש סרטון שצולם במצלמת הגוף של השוטר. לטענת השוטר הוא ראה את הנאשם אוחז בטלפון נייד בידו הימנית בקו גובה החזה וכשהנהג הבחין בשוטר מיד הוריד את ידו. לטענת תביעה במרחק בו נמצאו כלי הרכב, אין משמעות להפרשי הגבהים בין ניידת המשטרה לבין האוטובוס.

מטעם ההגנה העידו הנאשם וחברו, כאשר הנאשם בחר לייצג את עצמו ולא לקחת עורך דין. במהלך עדותו טען ליברמן כי הוא לא עשה כל שימוש בטלפון הנייד ולא אחז בו וחזר על כך שהיו ברשותו אוזניות. עוד טען כי מגובה השוטר לא היה ניתן לראות האם החזיק טלפון.

העד מטעמו של הנאשם אמר במהלך עדותו כי הוא שהה עם אשתו וילדיו במלונית קורונה ובמהלך הנסיעה הסתכל לכיוונו של נהג האוטובוס והבחין כי נהג האוטובוס עושה שימוש באוזניית בלוטות'.

השופט אריה זרזבסקי: "אכן השוטר ערך תרשומת מהימנה באשר לתגובותיו של הנאשם, תרשומת הנתמכת בסרטון, מאידך, בנסיבות המקרה, מסופקני כי אכן ניתן להבחין כי הנאשם אחז בטלפון נייד. בנוסף, הנאשם דבק בגרסתו, גרסתו אף לא נסתרה בחקירה הנגדית ונתמכה בראיות ובעדות עד הגנה אובייקטיבי מטעמו, עדות שניהם בבית המשפט הותירה עליי רושם אמין ומהימן עד כדי הטלת ספק בראיות המאשימה, שמא שגה השוטר, במראה עיניו. לאחר ששמעתי את העדויות ובחנתי את ראיות הגעתי למסקנה כי המאשימה לא הצליחה להוכיח מעבר לכל ספק סביר את המיוחס לנאשם בכתב האישום ולפיכך החלטתי לזכות את הנאשם מחמת הספק".

ברוך ליברמן: "אני שמח שבית המשפט ראה לנכון לזכות אותי ובתקווה שאזרחים להילחם על הצדק".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
1 Comment
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות