עו"ד שי לוי: "החיילת משייטת 13 העלילה את סיפור האונס"

שתף כתבה עם חברים

סנגורו של אחד החיילים שהואשמו באונס מספר על מחיקת האישום: "גרסת המתלוננת התפתחה מפנייתה הראשונה לקצינה, אז סיפור האונס לא היה קיים" * "בהודעת ווטסאפ אחרי חצות שאלה החיילת את הנאשמים: נרדמתם?"

 rape new1
 

שני נהגים בשייטת 13, יחידת הקומנדו של חיל הים, סמ"ר שי רפאילוב וסמל דוד סויסה, הואשמו באונס משותף ובסדרת עבירות מין נוספות בחיילת ששירתה איתם, ובסופו של דבר הורשעו בעבירת מעשה מגונה בלבד ולא נגזר עליהם כל עונש נוסף, מעבר לשבעת החודשים בהם היו במעצר בכלא צבאי וחודשיים נוספים ב"מעצר פתוח" ומעבר לקנס כספי של 3000 שקל שישלמו.

כתב האישום המקורי, החמור, הגיע לסוף דרכו באופן מינורי – תוצאה של חקירה נגדית, ארוכה ומורכבת שנמשכה מספר ישיבות, בהן נאלצה החיילת להתמודד עם סתירות ופרכות בגרסאותיה, מול שאלות הסנגורים שי לוי וצחי מצרי שייצגו את רפאילוב ועורכי הדין תמי אולמן ושאדי סרוג'י שייצגו את סויסה. לדברי עו"ד שי לוי, "גרסאותיה של המתלוננת נסתרו, הן על ידי עדים אחרים ששמעו ממנה על מה שאירע, לטענתה, והן סתירות שבינה לבין עצמה בגרסה שמתפתחת ומשתנה".

הפרט המעניין הוא שהנאשמים עצמם הודו בעדויותיהם כי קיימו יחסי מין מלאים עם החיילת – לטענתם בהסכמה – אך עובדה זו לכאורה לא נזכרה כלל בכתב האישום המתוקן, שהביא לסיום הפרשה. כתב האישום המתוקן משקף החלטה של התביעה הצבאית לחלץ הודאה מרוככת מצד הנאשמים ובכך להביא לסיום התיק בהרשעה בעבירה קלה יותר, לאור גרסתה הבלתי עקבית של המתלוננת.

לפי כתב האישום המתוקן שהגישה התובעת הצבאית רס"ן מאשה יודשקין, שני החיילים והחיילת נסעו ברכב סוואנה לאזור מבודד בבסיס בשעה 1 בלילה. בשלב מסוים עברו שלושתם לחלק האחורי של הטנדר, בו היו מונחים מזרונים ורפאילוב ניסה לכפות על החיילת מין אוראלי למרות התנגדותה. תיאור ההתרחשות על פי האישום המוסכם משונה: רפאילוב אחז את החיילת לצורך ביצוע האקט, אך אין תיאור של התרחשות האקט או של כשלונו. לאחר מכן לפי האישום המתוקן סויסה הצטרף לרפאילוב ושניהם שכבו לצד המתלוננת עירומים ונגעו באיבר מינה מספר פעמים, למרות שניסתה להזיז את ידיהם.

 od levi shy new 200 200 od mazri zahi
  עו"ד שי לוי  עו"ד צחי מצרי

תחילת האירוע היתה כאשר שני הנהגים הסיעו את החיילת וכמה מחברותיה למטווחים באימון של היחידה, בחודש מרץ השנה, ובדרך הציעו להן להיפגש שוב בערב ול"שבת לשתות". המתלוננת מסרה להם את מספר הטלפון שלה. לקראת השעה 1 בלילה, התקשרו שני הנאשמים אליה, אספו אותה מחדרה ל"סיבוב" ונסעו שלושתם כאמור למקום שומם בבסיס, באזור המטווחים. החיילים שתו בדרך וודקה. לטענתה, בהמשך שניהם תקפו אותה וכפו עליה משגל ועוד אקטים מיניים. היא טענה כי סירבה להתפשט והתנגדה בקולניות למעשיהם ואמרה להם: עד כאן. החיילים טענו כי החיילת שיתפה פעולה ו"זרמה לאורגיה", ורק כאשר חזרה לחדרה בשעה 2 בלילה "המציאה סיפור לחברותיה" כדי לצאת בכבוד מהמצב. 

לדברי עו"ד לוי, בגרסתה הראשונה של החיילת לא היה כל זכר ליחסי מין מלאים. לקצינת נפגעות עבירות מין, שהיתה הגורם הראשון ששמע מהמתלוננת את סיפורה ביום שאחרי, לא סיפרה החיילת כי נאנסה, והתלוננה רק על נגיעות מעל ומתחת לבגדים. פרטים דומים סיפרה המתלוננת גם לרופא פתולוג. מאחר שלא טענה לחדירה, לא נערכה גם בדיקה מלאה. רק בגרסאות ההמשך התפתחה הגרסה לסיפור אונס.

od ulman tami     od srugi shadi
 עו"ד תמי אולמן    עו"ד שאדי סרוג'י

עו"ד לוי: "כאשר עימתנו את המתלוננת עם הפרטים, היא שיקרה וטענה כי סיפרה הן לקצינה והן לרופא על כל מהלך הדברים, כולל החדירה, והיא אינה יודעת מדוע הם לא רשמו את דבריה. עימתנו את החיילת גם עם הודעות ווטסאפ ששלחה לנאשמים. לקראת שעה 1 בלילה היא כתבה להם: 'נרדמתם?'. בנוסף, התגלה כי המתלוננת היתה במערכת יחסים עם ידיד אחר והיא חששה שהנאשמים יספרו על מה שאירע". עו"ד לוי ציין כי "רפאילוב סיים בינתיים שירות מלא ללא בעיות משמעת קודמות, והוא עכשיו חייל משוחרר. אנו שמחים כי בסיום הפרשה הוא וחברו הולכים הביתה ויכולים לחזור לחייהם".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות