עד 1000 שקל תמורת העלמת עין במחסום

שתף כתבה עם חברים

איש קבע במג"ב נידון ל-20 חודשי מאסר בגין חלקו בפרשה בה הועברו משאיות במחסומים מבלי לדווח על תכולתן או לבדוק אותן ביטחונית

masait bemahsom 
 משאית במחסום (להמחשה. צילום ארכיון: דובר צה"ל)

השופט הבכיר אמנון כהן מבית המשפט המחוזי בירושלים גזר 20 חודשי מאסר על איש קבע ממג"ב מבית ג'אן (40), שהורשע בלקיחת שוחד, מרמה והפרת אמונים. לפי כתב האישום נגד הנאשם, בין היתר הוא קיבל שוחד מנאשמים אחרים בפרשה, תושבי הרשות הפלשתינית, תמורת הכנסת משאיות לשטח ישראל ללא בדיקה ודיוו, בעת ששימש כמפקד משימה במחסום המנהרות ובמחסון עין יעל.

בפרשה הואשמו מלבד הנאשם איש מג"ב נוסף שכבר הורשע ונידון ל-40 חודשי מאסר מאחר והיה הנאשם המרכזי, וכן שני תושבי שטחים שהיוו למעשה את נותני השוחד בפרשה. לפי כתב האישום נגד הנאשם, בין השנים 2008 ל-2010, במספר הזדמנויות, הוא העביר את המשאיות במחסומים בגזרת עוטף ירושלים, תוך שהוא נמנע מלבדוק אותן ביטחונית או לדווח על תכולתן לרשויות המכס ולמנהלת המעברים. בתמורה להעלמת העין והכנסת המשאיות ביקש הנאשם בקבוקי בושם, חבילות סיגריות וכסף מוזמן – וקיבל. תמורת כל העברת משאית הוא קיבל כסף ושווי כסף בסך של 700 עד 1000 שקלים.

od davidi lior 150 
 עו"ד ליאור דוידי

יש לציין כי במהלך המשפט התגלתה אצל הנאשם מחלה קשה ומצבו החמיר, מה שגרם לעיכובים במשפטו. שירות בתי הסוהר הבהיר כי יוכל לתת מענה ראוי למחלה וכי הוא יוכל לקבל את הטיפול לו הוא זקוק מאחורי הסורגים, בעוד שסנגורו של הנאשם, עו"ד ליאור דוידי טען כי לא ניתן להשוות בין מעשי מרשו לבין הנאשם המרכזי בפרשה – שוטר מג"ב השני. לעומת זאת התביעה ביקשה 54 חודשי מאסר בפועל והוסיפה, כי לא ניתן לדעת האם תכולת המשאיות המדוברות סיכנה את מדינת ישראל.

השופט כהן גזר לבסוף על הנאשם, כאמור, רק 20 חודשי מאסר בניכוי חמישה חודשים בהם ישב במעצר. כמו כן הוא גזר עליו 12 חודשי מאסר על תנאי וקנס בסך 5000 שקל.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות