חיילי מודיעין נעצרו בחשד לשיתוף חומרים פדופיליים ברשת

שתף כתבה עם חברים

נעצרו במסגרת מעקב יחידת הסייבר הארצית אחר אפליקציות ורשתות חברתיות, בהן קיק. סנגוריהם: "מדובר בבני טובים, חיילים מצטיינים". המשטרה תבקש להאריך את מעצרו של חשוד שלישי בן 49

padofil bamahashev
אילוסטרציה

יחידת הסייבר הארצית בלהב 433 עצרה השבוע שלושה חשודים בפעילות ברשתות פדופיליה – קבוצות ואפליקציות בהם הוחלפו תמונות וסרטונים מיניים של קטינים. שניים מהעצורים הם חיילים בשירות חובה ביחידות מסווגות. החשוד השלישי בן 49. כולם חשודים בהחזקת והפצת חומרי פדופיליה ברשת, וחלקם בביצוע מעשים מגונים "מרחוק" באמצעות מתן הנחיות לקטינים. כל אחד מהחשודים פעל בנפרד ואין קשר ביניהם.

היחידה הארצית לחקירת עבירות מחשב, הידועה כיחידת הסייבר, מבצעת מוניטורינג, מעקב קבוע, אחר אפליקציות ורשתות חברתיות שונות. אחד החיילים נעצר לאחר שהקים קבוצה באפליקציית KIK המאפשרת החלפת מסרים אנונימיים. במסגרת הקבוצה, שהוקמה תחת הכותרת של החלפת תכנים מיניים, הופצו תמונות וסרטונים של קטינות.

עו"ד קובי מרגולוב, המייצג את החייל, אמר כי הוא נעצר ליממה אחת ושוחרר, לאחר שהתברר כי מפיצי התמונות הם חברים אחרים בקבוצה. למנהל קבוצה ברשת KIK, להבדיל מפייסבוק או ווטסאפ אין אפשרות לשלוט בתכני הקבוצה לאחר צירוף חברים. "אחרי שבדקו אצלו את כל המכשירים בבית, את הטלפון הנייד ואת האחסון שלו בענן, לא מצאו בדל ראיה לכך שהוא קשור לתכנים פדופיליים ושיחררו אותו ללא תנאים", מסר עו"ד מרגולוב. 

חשוד נוסף, חייל מודיעין בן 21 ממרכז הארץ, נעצר אתמול בעבירות דומות, לרבות חשד לביצוע מעשה מגונה בקטינה מתחת גיל 14. את יחידת הסייבר ייצג בבית המשפט רפ"ק אורי שדה, שמסר כי שיתוף הפעולה של החשוד חלקי. הסנגור, עו"ד משה מיכאל כהן, אמר כי מדובר ב"בן טובים, תלמיד מצטיין וחייל מצטיין. הוא ביקש לשחרר את החשוד למעצר בית בפיקוח הוריו, או בבסיס. השופט עמית מיכלס כתב: "לא נעלם מעיניי שמדובר בחשוד צעיר, נעדר עבר פלילי מכל סוג שהוא, חייל המשרת ביחידה סודית. עם זאת לאור חומר החקירה, אני סבור שיש להעדיף את טובת מיצוי החקירה ללא יכולת לשבשה על פני טובתו האישית של החשוד". גם מעצר זה הוארך ביממה. לדברי המשטרה, חומרי החקירה יועברו בימים הקרובים להחלטת הפרקליטות בעניינם.

od margolov kobi new 150      
עו"ד קובי מרגולוב      

חשוד שלישי, בן 49, נעצר למשך שלושה ימים, בגין החשד לקשרים עם פדופילים ברשת והחלפת חומרי פדופיליה אסורים. היום שוחרר גם הוא – למעצר בית לעשרה ימים. על שמות החשודים הוטל איסור פרסום.

המשטרה קראה להורים להמשיך לגלות ערנות בנוגע לגלישת ילדיהם ברשת ולהזהיר אותם מפני הסכנות האורבות: "יש לחזור ולהדגיש בפני בני הנוער והילדים להימנע משיח עם אנשים זרים באינטרנט ומהעלאת חומרים אישיים לרחבי הרשת. בנוסף, יש לתת את הדעת על כך שחומרים הנמצאים על גבי המכשירים הסלולאריים חשופים לפריצה ולזליגתם לרשת עם שמירתם בענן".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות