לשון הרע | הפרת פרטיות | זכויות יוצרים | תכנון ובנייה
מידע מורחב
אדיר בן לולו – משרד עו"ד
פלילי | תעבורה | אזרחי
מוטאי-מצגר-גרבאווי
תעבורה | תאונות דרכים | נזקי גוף | ייצוג שוטרים וסוהרים
אורי קינן ושות' – משרד עו"ד ונוטריון
פלילי | צווארון לבן | כלכלי | מיסים והלבנת הון

כמה יפה, ככה מסוכנת

עו"ד נוגה ויזל על איילת שקד שתיזכר כשרת משפטים נטולת עכבות ורסנים אשר פועלת במשך כל תקופת כהונתה להחלשת המערכת עליה היא ממונה ומופקדת
shaked ayelet   
"האם לבה עשוי מאותה מתכת קרה?". איילת שקד  

באופן רצוף, עקבי ושיטתי, שרת המשפטים איילת שקד עושה כל מה שניתן לעשות כדי להחליש את הרשות השופטת, לרבות את הערכאה הגבוהה ביותר בה – בית המשפט העליון. לא היתה שמחה ממנה, אילו ניתן היה להכפיף מוסד זה לכנסת ישראל / הקואליציה / הבית היהודי.

ספק אם כיהנה במקומותינו שרת משפטים אשר בולטת כל כך ביופיה ואשר גם האג'נדה הפוליטית שלה היתה כה בולטת (ואם לחדד – כה בוטה), כה מסוכנת. נאמנותה המוחלטת של השרה למערכת המשפטית, שעליה היא מופקדת וממונה מתוקף תפקידה, אינה העיקרון המנחה אותה בתפקידה; אחת הראיות לכך היא התמיכה הבלתי מסויגת שלה במה שמכונה "חוק ההמלצות" – חוק שנועד לערער סדרי בראשית, ולהפר את הרעיון הדמוקרטי המקודש של איזונים ובלמים, מה שמחליש את המשטרה ואת הפרקליטות גם יחד, ומותיר פתח לסגירת תיקים פליליים בחדרי חדרים. היעדר הגיבוי הציבורי הגורף שלה ליועץ המשפטי לממשלה, ולא אחת אף התייצבותה נגדו, אף היא אות ועדות לתפיסתה את מערכת המשפט ככזו הכפופה למערכת הפוליטית.

בעיני הקרח שלה היא קורצת לא אחת גם למפלגות הדתיות בהחלשתה את המדינה כחילונית ודמוקרטית ולחזקה כמדינה יהודית – במובן ההלכתי, הדתי.

העדר הממלכתיות של השרה שקד בא, בין השאר, לידי ביטוי בהצטרפותה אל הפונים – בהם שרים וחברי כנסת ממפלגות הימין – אל כבוד נשיא המדינה, ראובן ריבלין, שישקול שנית את סירובו לאשר חנינה ל"חייל היורה" שהפך בהכרעת הדין ל"החייל ההורג" (אף שלא הורשע בסעיף הריגה). זאת, חרף העובדה שהיא – מתוקף תפקידה ובקיאותה בנושא – יודעת שפנייה כזאת היא חסרת סיכוי ותועלת, חסרת בסיס ותוחלת, וכל עניינה להטיל דופי בשיקול הדעת של הנשיא, ולקושש לעצמה ולמפלגתה עוד כמה תומכים בימין הסהרורי והמתלהם.

היה אפשר לפטור את עמדותיה בכלל ואת דבריה בפרט, אילו היו נזרים לרוח כאבק דרכים, אבל כמי שמכהנת בתפקיד שרה בכירה כל כך בממשלה, יש לדבריה משקל, תהודה והשפעה, מזיקה כמובן.

od vizel noga 150 150
עו"ד נוגה ויזל

נ.ב

לעתים אני תוהה, האם לבה של שרת המשפטים איילת שקד עשוי מאותה מתכת קרה שממנה עשויות עיניה; האם לבה הוא לבב אנוש? אם כן, קשה להבחין בכך. לתפיסתה של השרה שקד, זכויות אדם – בעיקר אם הוא ערבי – הן זוטות זניחות. זוטי דברים. אמפטיה וחמלה הן ממנה והלאה. שקד תיזכר כשרת משפטים נטולת עכבות ורסנים אשר פועלת במשך כל תקופת כהונתה להחלשת המערכת עליה היא ממונה ומופקדת. חסרת אמפטיה וריקה מחמלה, היא לא רק מדאיגה, היא גם מסוכנת.

אתר "פוסטה" עושה את כל המאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים. אולם, בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות להנהלת האתר

השארת תגובה

Comments icon

סמן כאן שאינך רובוט

נבנה על ידי אנגורה מדיה
דילוג לתוכן