נתניה: חשוד שהצית משאית גרר כי הסתירה את המוסך שלו

שתף כתבה עם חברים

מרב ספיר (63) שנחשב לאדם מאוד מוכר בנתניה טען כי הצית קרטונים שחסמו את שער הכניסה למוסך שלו ולא הצליח להשתלט על השריפה שאחזה ברכב

צילום ארכיון להמחשה: דוברות כב"ה

משטרת נתניה עצרה בעל מוסך תושב העיר, בחשד שהצית את משאית הגרר של המוסך השכן (2 אוגוסט).
לפי החשד, מרב ספיר (63) הצית את הגרר שחנה בליל ה-14 ביוני בין שני המוסכים, מאחר שהסתיר את טווח הראייה ללקוחות פוטנציאליים ולספקים והפריע לעבודתו השגרתית.

לפי המשטרה, שמו של ספיר עלה כחשוד פוטנציאלי לאחר חקירה מאומצת. או אז, צוות בלשים הגיע למוסך של ספיר כדי לבדוק את מצלמות האבטחה. רק אז, ספיר טען כי הוא היה זה שגרם להצתה. אלא שלדבריו, הוא לא התכוון להצית את הרכב. לטענתו, באותו לילה הגיע למוסך לצורך עבודה משרדית, והצית לכלוך וקרטונים שהפריעו לשער המוסך להיסגר. לדבריו, הוא לא הצליח להשתלט על השריפה מחוץ לעסק וכך הוצת הרכב.
ספיר הובא לבית משפט השלום בפתח תקווה, שם ביקשה המשטרה להאריך את מעצרו בשבעה ימים (2 אוגוסט). בדיון שהתקיים בפני השופטת מרי יפעתי אמר נציג המשטרה, רס"ר רון ידידה, כי הוא עצמו הגיע יחד עם בלשים נוספים למוסך ושמע מספיר את גרסתו: "לאחר שהוא ראה שהוא לא משתלט על השריפה של הקרטונים שהפריעו לתקינות השער, ואמר שהתקשר לכוחות ההצלה ללא הצלחה… לאחר 15 דקות שמע שכיבוי אש מגיעים החליט להימלט מהשער האחורי של המקום חזרה לביתו. מי שדיווח זה עובר אורח שראה את השריפה. הוא הגיע לביתו ולא דיווח על המקרה לאף אחד".

ידידיה הוסיף כי ספיר הוא בעל עסק מכובד, ללא עבר פלילי, שמוכר בנתניה, אולם הוסיף כי אי הדיווח על השריפה, והבריחה מהמקום מגבירים את החשד כי ההצתה היתה מכוונת. "החשוד הכחיש שיש לו סכסוך עם המוסך השכן, אבל יחד עם זאת בתו סיפרה במשטרה כי היא ביקשה מספר פעמים מבעלי המוסך השכן להזיז את הרכב ונענתה בשלילה על ידי בעלי המוסך".

סנגורו של החשוד, עו"ד ג'קי סגרון, טען כי מאחורי המקום שבו חנה רכב הגרר ממוקם בור סולר השייך לנאשם. לדברי הסנגור, "לו היה הנאשם מצית את הבור, המוסך היה נשרף כליל והוא אתו… כדי ללמד על העדר המסוכנות, יושב אדם בחקירה ומשיח בתומו ונותן גרסה מלאה ולא שומר על זכותה השתיקה, ומדבר עם החוקרים ונותן להם טו-מאץ' אינפורמציה וזאת כדי ללמד עד כמה אין כאן מסוכנות… לא יכול להיות שחשוד יצית את המשאית כאשר מאחורי החומה יש לו בור של סולר שהיה מצית לו את כל העסק. שנית, יש מצלמות והכל מצולם, המוסך ממול מצולם וכל הרחוב מרושת במצלמות".
בסופו של הדיון, השופטת האריכה את מעצרו של החשוד עד 4 באוגוסט.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
1 Comment
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות