בוטלה הרשעתו של צעיר שגידל 800 גרם קנאביס בגינה ציבורית

שתף כתבה עם חברים

לאור הליך טיפולי והמשך הנזק התעסוקתי הצפוי לצעיר, שפוטר מחברה ממשלתית, הסתיים ההליך באי הרשעה 

לא מעבדה, ולצריכה עצמית (אילוסטרציה)

בית משפט השלום בקריית גת ביטל את הרשעתו של גבר שגידל עציץ קנאביס במשקל 800 גרם, שנתפס בסמוך לנחל ברקאי ליד כפר מנחם.

לפני יותר משנה הודה הנאשם בעבירה בהסדר טיעון, והופנה לשירות המבחן. התביעה המשטרתית ביקשה לגזור עליו שישה חודשי עבודות שירות. הסנגור, עו"ד אסף דוק, ביקש לאמץ את המלצת שירות המבחן לביטול ההרשעה והעדפת האפיק השיקומי, לאור פיטוריו מחברה ממשלתית עקב ההליך הפלילי, ולאור ההליך הטיפולי שהשלים הנאשם בשנה האחרונה.

עו"ד דוק ציין את גילו של הנאשם (27), עברו הנקי, לקיחת האחריות על מעשיו והבעת החרטה. לדבריו, נסיבות ביצוע העבירה מקלות, מאחר שהנאשם שתל זרע שנבט ללא כל טיפול מצידו, בגינה ציבורית, וכי הסמים גודלו לצריכתו העצמית ולא למטרות סחר. הרשעה, לדבריו, תמשיך לפגוע בעתידו התעסוקתי לאור הנזק הקונקרטי שהוכח (פיטוריו מעבודתו הקודמת). הנאשם הציג המלצות חיוביות ממעסיקיו הקודמים.

השופטת טל לחיאני שהם כתבה: "ככלל, נאשם בגיר אשר מודה בביצוע עבירה, מורשע בדין. במקרה זה שוכנעתי כי סוג העבירה מאפשר לוותר על ההרשעה. נסיבות ביצועה אינן מהחמורות, שכן עסקינן בשתיל אחד בלבד שגדל במקום ציבורי ללא הקמת מעבדה או שימוש בציוד כלשהו, ואין מחלוקת כי מטרת הגידול לא הייתה לשם הפצה או סחר בסם.

עו"ד אסף דוק

"במקרה זה, לאור הסיווג הביטחוני הנדרש בעבודות אשר הנאשם הוכשר לעבוד בהן, יש להניח כי הרשעתו בגין עבירה זו ככל הנראה לא תאפשר השתלבותו בעבודה מסוג זה בעתיד. מעבר לאמור, שקלתי את גילו הצעיר, נסיבותיו האישיות, תפקודו הנורמטיבי ככלל על אף קיומו של רקע מורכב, והליך הטיפול המשמעותי שעבר במהלך פרק זמן ממושך תוך כדי ניהול ההליך הפלילי". על הנאשם הוטל צו של"צ בהיקף 250 שעות ותשלום פיצויים של 5000 שקל לטובת עמותת אל-סם.

 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות