יו"ר קבוצת כדורגל חשוד בדריסה למוות של שוטר מתנדב ופציעת שוטר בנהריה

שתף כתבה עם חברים

לאחר מצוד בסיוע מסוק אותר הרכב הפוגע בשלומי ונהג הרכב נעצר, שב"כ בוחן חשד למעורבים נוספים, סנגורו של העצור טוען כי אין אפשרות לאירוע על רקע לאומני, "מדובר באיש מוכר ומצליח שתרם המון לחברה"

video

בסרטון: זירת הדריסה – צילום: תיעוד מבצעי מד"א.

שוטר מתנדב ושוטר נפגעו קשה בדריסה בעיר נהריה (21 בספטמבר).
סמוך ל-10:15 התקבל דיווח מד"א במרחב אשר על שני גברים שנפגעו מרכב ברחוב העלייה בשיכון ותיקים בנהריה. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו למרכז הרפואי לגליל בנהריה גבר במצב אנוש תוך כדי פעולות החייאה וגבר במצב בינוני.

חובש בכיר במד"א דניאל עבדלחק סיפר: "כשהגענו למקום ראינו את שני הפצועים שוכבים בתוך אתר העבודה כשהם סובלים מחבלות בפלג גופם העליון. ביצענו בדיקות רפואיות והתחלנו בטיפול רפואי. אחד מהפצועים היה מחוסר הכרה ומיד התחלתי לבצע בו פעולות החייאה, העברתי אותו לניידת טיפול נמרץ והוא פונה לבית החולים במצב אנוש. הפצוע השני שהיה בהכרה מלאה טופל בשטח ופונה גם כן לבית החולים כשמצבו יציב."

מבית החולים עדכנו כי "למרכז הרפואי לגליל הובאו שני גברים בעקבות אירוע דריסה בנהריה. אחד הגברים, בן 32, הוכנס לחדר ההלם כשהוא במצב אנוש ותוך כדי החייאה. הפצוע השני, בן 31, מוגדר במצב בינוני והוכנס אף הוא לחדר ההלם ולצילומי הדמיה". בהמשך נמסר כי אחד הפצועים, מתנדב משטרה מירכא, מת מפצעיו.

הרכב החשוד שנתפס בשלומי

על פי המשטרה,  מדובר בשוטר מתנדב ושוטר שנדרסו באתר בנייה סמוך לחוף. כוחות משטרה שהגיעו למקום פתחו, בסיוע מסוק,  בסריקות אחר החשודים. לאחר זמן קצר נמסר כי הרכב הפוגע אותר באזור שלומי ונהג הרכב נעצר. מהמשטרה נמסר כי "כוחות משטרה, בשיתוף פעולה עם משטרת התנועה הארצית, עצרו בשלומי רכב הנהוג בידי תושב עראבה החשוד במעורבות באירוע".

המשטרה ממשיכה בחיפושיה אחר מעורבים נוספים שנמלטו רגלית.  כלל הכיוונים נבדקים.

לאתר "פוסטה" נודע כי החשוד בדריסה הוא דמות מוכרת מעולם הספורט בליגות הנמוכות בכדורגל, ולמעשה הוא יו"ר קבוצת הכדורגל של אחד הישובים הגדולים בגליל התחתון. בעבר הוא כבר נעצר בחשד לירי והצתת רכב של תושב אחד הכפרים בצפון.

השוטר מתנדב שנהרג, חוסאם סג'ייר

מדוברות מחוז חוף של המשטרה נמסר כי השוטר המתנדב שנהרג הוא  סמ"ר חוסאם סג'ייר. "מוקדם יותר הבוקר נקרא כח משטרתי לטפל באירוע ברחוב העליה בעיר… במהלך הטיפול באירוע עת בקשו השוטרים לבדוק אישורי עבודה ושהייה של פועלים באתר בנייה במקום הגיח רכב שדרס את השוטר והמתנדב ופצע אותם קשה, כאשר בהמשך נקבע מותו של סמ"ר חוסאם סג'ייר בבית החולים לגליל בנהריה".

המתנדב שנהרג, בן 32 במותו, תושב ירכא. התגייס למערך המתנדבים של משטרת ישראל בשנת 2016 בתחנת נהריה בה שירת עד נפילתו. הותיר אחריו אשה (רנין), שני ילדים , הורים, אח ושתי אחיות.

בתוך כך נמשכת חקירתו של החשוד בדריסה, חקירה שמבוצעת על ידי משטרת מחוז חוף ושב"כ עקב החשד שאולי ומדובר באירוע על רקע לאומני, ובהקשר זה נבדקת אפשרות שהחשוד ניסה להבריח מאתר הבנייה פועלים, פלסטינים שוהים בלתי חוקיים שי כן ונמלטו.

עו"ד טארק נעאמנה שמייצג את החשוד אמר ל"פוסטה" בתגובה: "לא פגשתי את החשוד כי יש איסור מפגש עימו מאחר והשב"כ נכנסו לתמונה ובודקים אם זה אירוע לאומני.
"אנחנו נוכיח לבית המשפט שאין כל רקע לאומני. אחרי שיהיה אפשר לפגוש אותו, אני אשמע ממנו ואבין מה קרה שם. אני לא יודע איך הוא נקלע לסיטואציה ואם בכלל הייתה תאונה שם. לא מודה ומכחיש. אם הייתה תאונה אז היא בטח לא מכוונת ובטח לא על רקע לאומני.
החשוד הוא דמות ידועה ומוכרת, נתן המון למען החברה ולחברה הערבית בכלל ויש לו עשרות עובדים בעסק המשפחתי הוא איש מוצלח".

 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
2 Comments
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות