שחרור מוקדם לכדורגלן יצחק אספה

שתף כתבה עם חברים

אחרי בקשה אחת שנדחתה, הפעם ועדת השחרורים הורתה על שחרורו של אספה, שנשפט לשלוש שנות מאסר עקב הרשעתו בהפקרת הנער ארי נשר

יצחק אספה

ועדת השחרורים החליטה הבוקר לשחרר את הכדורגלן יצחק אספה (10 ינואר), לאחר שריצה כשנתיים מתוך שלוש שנות מאסר שנגזרו עליו בתיק הפקרת הנער ארי נשר.

ב-10 בספטמבר 2019 זוכה אספה מעבירת נהיגה בשכרות, נהיגה במהירות מופרזת ומאחת מעבירות ההפקרה, והורשע בהפקרה אחת ושיבוש הליכי משפט. שופט בית המשפט המחוזי צבי גורפינקל, גזר על אספה 4.5 שנות מאסר, אולם בעקבות ערעור לבית המשפט העליון הופחת העונש לשלוש שנים בלבד.

באוקטובר האחרון דחתה ועדת השחרורים בראשות השופטת בדימוס אריקה פריאל את בקשתו של אספה לשחרור מוקדם, למרות חוות דעת חיוביות שהוגשו לעיונה מגורמי הטיפול בכלא, לפיהן מיד לאחר תחילת ריצוי עונשו – אספה השתלב במחלקה ייעודית לעברייני תעבורה. לוועדת השחרורים הוגשה אז בכתב ובעל פה עמדת הוריו של הילד המנוח, אבי ואיריס נשר. נשר הדגיש כי שחרורו המוקדם של אספה יעביר מסר ערכי שלילי, בפרט כאשר במהלך משפטו הוא לא הודה במיוחס לו, לא קיבל אחריות ולא הביע חרטה כנה על מעשיו.

השופטת בדימוס פריאל תמכה אז במתן שחרור מוקדם לאספה אך נותרה בדעת מיעוט בפני שני חברי הוועדה הנוספים, שאימצו את בקשת משפחת נשר. אספה החליט שלא להגיש ערעור לבית המשפט.
לאחר שלושה חודשים הוועדה התכנסה בשנית. משפחת נשר ביקשה להתייצב שוב בפני הוועדה, אך הוועדה סירבה בנימוק שעמדת המשפחה כבר נשמעה בעבר. הבוקר כאמור החליטה הוועדה על שחרורו המוקדם של אספה.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות