חולון: מנהלת פעוטון חשודה בהתעללות בילדים

שתף כתבה עם חברים

לפי החשד, קשרה פעוטות לטרמפולינות עם רצועות אלסטיות והכניסה אותם לחדר חושך. החשודה שמכחישה שוחררה בתנאי שלא תטפל בילדים במשך חודש

אילוסטרציה: La-Rel Easter מאתר Unsplash

מנהלת פעוטון מחולון (53) נעצרה בחשד להתעללות בפעוטות בהם טיפלה (28 בדצמבר).
שוטרי מרחב איילון שעצרו את החשודה מייחסים לה התעללות פיזית או נפשית, תקיפת חסר ישע והזנחת קטין. לאחר חקירה ראשונית, היא הובאה לבית משפט השלום בתל אביב, שם ביקשה היחידה החוקרת לשחרר אותה בתנאים מגבילים, תוך איסור עיסוק ואי יצירת קשר עם סייעות או אנשים שקשורים לעבודתה למשך חודש.

החשודה מנהלת פעוטון בביתה ומטפלת בפעוטות מגיל שלושה חודשים עד גיל שלוש שנים. לפי החשד, היא נהגה לקשור את הילדים בטרמפולינות עם רצועות אלסטיות, הכניסה אותם ל"חדר חושך" והתעללה בהם.

החשודה הובאה לבית משפט השלום בתל אביב, שם ביקש נציג המשטרה לשחרר את החשודה בתנאי שלא תעסוק בטיפול בילדים. נציג הציג תמונות בפני השופטת כריסטינה חילו אסעד, וכן סרטון שצולם על ידי שוטרים שהוזעקו לפעוטון. לדבריו, השוטרים הוזעקו לפעוטון על ידי הורים שהתלוננו. נודע כי שניים מהורי הילדים נחקרו. "יש חשד סביר", אמר נציג המשטרה, "הממצאים שמצאה היחידה החוקרת בזירה מחזקים לכאורה את החשדות".

הסנגורית, עו"ד יעל פינקלמן מהסנגוריה הציבורית, הכחישה את החשדות. "החשודה שנים רבות מנהלת בביתה את הפעוטון", אמרה הסנגורית, "הוצגה בפניי תעודה של משרד הרווחה של מטפלת מוסמכת. בלי קשר לכך, היא טוענת שאין מדובר במעשים אלו בהתעללות או פגיעה בפעוטות. לטענתה, אימא של הילדות היתה אמורה לעזוב, סירבה לשלם לה דמי פעוטון ועקב כך ישנו מניע בפנייה למשטרה. ככל שמדובר בטרמפולינות או בקשירה לטרמפולינות הסבירה החשודה שהקשירה היא כדי למנוע החלקה או יציאה מהטרמפולינות, שכן מדובר בתינוקות, לצורך תפעול בגן. לגבי החושך, כשהולכים לישון בוודאי שיש חושך, אך אין מדובר באמצעי עונשי או אחר. החדר שיש בו חושך אינו ממצא להתעללות".

השופטת ציינה בהחלטתה בתום הדיון: "עיינתי בתיק וצפיתי בסרטונים מכניסת השוטרים לדירה. לעת הזו, החקירה נמצאת בראשיתה ויש להעמיק בה אך מתגבש חשד לכל הפחות להזנחת קטינים. החשודה מסרה גרסה, אולם הכחישה כי על מנת שהילדים לא יפלו מהטרמפולינות או מהעגלות לעתים היא נוהגת לקשור רצועות אלסטיות לצורך כך. קיימות תמונות של אותן רצועות בתיק. מדובר ברצועות מלוכלכות מאוד, כאשר על פי אחת העדויות, במהלך ביקור של אם בפעוטון נצפו ילדים קשורים באותן חגורות ותחבושות אלסטיות".
לאחר שהשופטת קבעה כי קיים חשד סביר, היא הורתה על איסור עיסוק החשודה בכל עניין הנוגע לטיפול בילדים למשך 30 יום.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
1 Comment
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות