צו הגנה יישאר בתוקף עד לקבלת תוצאות בדיקת זיהוי הקול בשיחת האיומים

שתף כתבה עם חברים

אישה התלוננה במשטרה וטענה כי בעלה איים לרצוח אותה ולפגוע בעצמו. הבעל טוען כי מדובר בקנוניה והקלטה מזויפת. השופטת מינתה מומחה

השופטת מינתה מומחה קול לבדיקת ההקלטה (אילוסטרציה: pixabay)

תושבת אזור השפלה התלוננה כי על רקע בקשתה להתגרש, בעלה איים באוזני בנם המשותף המתגורר בחו"ל, כי ירצח אותה ולאחר מכן יפגע בעצמו. האישה צירפה לתלונתה הקלטה שבה נשמע לכאורה האיום, אולם למרות זאת – האיש לא נעצר אלא הורחק מאשתו למשך שבועיים.

מאחר שבעלה לא נעצר, האישה הגישה לבית משפט השלום בראשון לציון בקשה לצו הגנה בו טענה בין היתר כי בעלה שאינו משלים עם הליך הגירושין, הגיש נגדה תביעות רבות ופגע בה מבחינה כספית. השופטת מירה רום פלאי נענתה לבקשה והוציאה צו הגנה שאסר על הבעל להתקרב לאשתו או ליצור עמה קשר.
בדיון נוסף שהתקיים בבית המשפט ב-14 בנובמבר, הכחיש הגבר כי הוא נשמע בהקלטה. לדבריו, מדובר בזיוף ובקנוניה של סחיטה על רקע תביעת נזיקית. בעקבות הטענות, השופטת מינתה מומחה קול כדי שיבדוק את ההקלטה. עד לקבלת חוות דעת, השופטת הורתה כי הצו יישאר בתוקפו.

עורכי הדין ברוריה פריד, שמעון חסקי ונטע גונן, המייצגים את האישה, מסרו בתגובה: "מרשתי פנתה למשטרת ישראל בתלונה כלפי בעלה שנשמע בבירור בהקלטה מאיים עליה ברצח. תלונה כזאת היתה צריכה להסתיים במעצר מיידי. בית המשפט בחר לתת צו הגנה בנוסף למשטרת ישראל שבחרה לשחררו ולהרחיקו. פנינו לבית המשפט שהוציא צו הגנה במעמד צד אחד. התקיים דיון נוסף במעמד שני הצדדים בבית משפט, ובית המשפט אכן האריך את צו ההגנה".

"רק מהלך כזה של הכנסתו מאחורי סורג ובריח, עשוי לעצור אנשים אלימים כדוגמתו שאינם נרתעים מחוק שאין לו יישום בפועל על ידי המשטרה", הוסיפה עו"ד פריד, "אין לי שום רצון כי הלקוחה שלי תהיה חס וחלילה התמונה הבאה על קיר הנשים הנרצחות השבועי במדינת ישראל".

ממשטרת ישראל נמסר: "עם קבלת התלונה פתחה המשטרה בחקירה, במהלכה בוצעו מגוון פעולות לרבות חקירת החשוד והכל במטרה להגיע לחקר האמת. בסיומה נמצא כי התשתית הראייתית שנאספה כנגד החשוד אינה מספקת לשם הגשת כתב אישום כנגדו ועל כן הוחלט על סגירת התיק. למתלונן שמורה הזכות לערער על החלטת הסגירה בהתאם להוראות החוק".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות