עבודות שירות לשוטר לשעבר שביצע מעשה מגונה בילדה בת שש

שתף כתבה עם חברים

הוביל אותה למקום מבודד על מנת להראות לה "חיות משק" וחשף בפניה איבר מין. השופטת ציינה כנימוקים להקלה בעונש את תרומתו לחברה והפגיעה במשפחתו

הנאשם שימש כמתנדב משטרה במשך תשע שנים (איור להמחשה: פוסטה)

בית משפט השלום בנתניה גזר תשעה חודשי עבודות שירות בלבד על שוטר לשעבר שחשף את איבר מינו בפני ילדה בת שש, בתו של השכן, במושב בו הוא מתגורר בשרון.
הנאשם, בן 40, טען כי מדובר בעלילה שנרקמה עקב סכסוך שכנים וניהל משפט הוכחות. המתלוננת, בת 10 כיום, העידה כנגדו והוא הורשע בביצוע עבירה של מעשה מגונה בקטינה שטרם מלאו לה 14.

מהכרעת הדין עולה כי הילדה היתה עם חברה ועם אחיה בן השמונה. הנאשם ניגש אליהם והציע להם לראות את החיות שיש למשפחתו במשק. הילדה הלכה עמו, והוא הוביל אותה ל"זולה" ליד ביתו. כאשר היו שם לבדם, הוא חשף בפניה את אבר המין, נגע בו ושאל את הקטינה האם הוא "אדום".

הנאשם שירת בעבר שירות קבע במג"ב ולאחר מכן המשיך כמתנדב משטרה במשך תשע שנים. כיום הוא עובד בחברת בנייה. הפרקליטות ביקשה לגזור עליו 20 חודשי מאסר, והדגישה כי הוא סירב לקחת אחריות ולהשתלב בטיפול.

סנגוריו של הנאשם, עו"ד אסף דוק ועו"ד נוי לביא ממשרדו, ציינו כי מדובר באדם ללא עבר פלילי, נשוי ואב לילדים קטינים. מהערכת המסוכנות שבוצעה לו ניתן ללמוד כי הוא בעל אורח חיים תקין. בנוסף צויין בבדיקה כי לא ניתן לקבוע כי יש לו סטייה מינית. עו"ד דוק ביקש מבית המשפט לתת משקל לפגיעה בחיי הנאשם כתוצאה מניהול ההליך הפלילי נגדו.
השופטת הדס רוזנברג שיינרט ציינה את חומרת העבירה – מעשה מגונה בקטינה מתחת גיל 14 – שהעונש המירבי בגינה עומד על שבע שנות מאסר. עם זאת ציינה השופטת, כי במרבית המקרים הרשעה בעבירה זו נושאת בחובה מגע בגופה של קטינה, ואילו כאן מדובר בחשיפה אינטימית בוטה, אולם ללא מגע פיזי.

השופטת קיבלה את בקשת ההגנה להתחשב בעברו של הנאשם וציינה כי הוא "ניהל עד כה אורח חיים נורמטיבי. תרם לחברה והתנדב במשטרה. הנאשם מפרנס יחיד של משפחתו. בנסיבותיו האישיות, ברי כי הטלת עונש של מאסר בפועל תפגע לא רק בנאשם כי אם גם במשפחתו". בסיכום, גזרה עליו תשעה חודשי מאסר בעבודות שירות ופיצוי בסכום של 10,000 שקל לקטינה.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות