מעקב "פוסטה": הוועדה המחוזית ביטלה את תוכנית המגדלים בקרית ספר

שתף כתבה עם חברים

מעקב "פוסטה": בהתנגדות שהגישו לוועדה המחוזית טענו התושבים כי כי המגדלים ייבנו לפי תוכנית ישנה ותוך פגיעה בצביונה של השכונה. הוועדה קבעה: "נדרשת בחינה מחודשת אשר תתייחס לכל האזור כמרחב אחד"

שכונת קרית ספר

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה תל אביב החליטה לקבל את התנגדות התושבים ולבטל את התוכנית הישנה לבניית המגדלים בקרית ספר.

כזכות, באתר "פוסטה" פורסם כי תושבי שכונת קרית ספר בתל אביב הגישו לוועדה המחוזית לתכנון ובנייה התנגדות לתוכנית במסגרתה צפויים להיבנות שני מגדלים בני 25 קומות באזור מגרשי החניה ומפעל הקירור שמול שכונת המגורים "גינדי TLV" ברחוב קרליבך. לטענת התושבים, בניית המגדלים תפגע בצביון שכונת המגורים הצמודה למתחם.
בשכונה ששטחה כ-470 דונם מתגוררים כ-9,000 תושבים. בעבר התגלע סכסוך בין בעלי מפעל הקירור לבין העירייה, בעקבותיו הסכימה העירייה כי בעל המפעל יחכור את השטח תמורת 100 מיליון שקל, ללא מכרז. לטענת התושבים, מדובר בסכום נמוך ובעסקה "תמוהה". לצורך השוואה הם הציגו עסקה אחרת, במסגרתה בנק הפועלים רכש מגדל ברחוב לה גווארדיה תמורת כמיליארד שקל.

לטענת התושבים, בעקבות הליך היוועצות שנערך בעבר מול העירייה, התושבים הסכימו לבניית המגדלים בתמורה למספר הבטחות:
– 10 אחוז מהדירות בבניינים יוגדרו כ"דיור בר השגה".
– יוקצה מגרש של חצי דונם לכיתות גני ילדים או למוסד חינוכי אחר.
– יוקצו 300 מקומות חניה עם עדיפות לתושבי האזור.
– עצים עתיקים יישמרו.
– יוקצו שטחי ציבור משמעותיים.
ואולם, לטענת התושבים, לאחר זמן מה העירייה חזרה בה מהסיכומים, ולכן גם הוגשה התנגדות התושבים.

הוועדה המחוזית ציינה בהחלטתה: "מדובר על תכנון שאושר ב-2008 שאינו עדכני לצרכי האזור ואינו מכליל את המדיניות העדכנית של מוסדות התכנון, לרבות היחס להולכי רגל, היבטי נגישות וקישוריות לרחובות הסובבים, שטחי ציבור ראויים וכדומה… נדרשת בחינה מחודשת אשר תתייחס לכל האזור כמרחב אחד".

בדף הפייסבוק של תושבי שכונת גן ספר נכתב לאחר ההחלטה: "בתוכנית הישנה שהוחלט השבוע לבטל, היו אמורות להיות רק דירות יוקרה, ולצדן מגדל תעסוקה עם חניוני ענק, שהיו עלולים להכניס לשכונה מאות רכבים פרטיים… אלו רק חלק מהבעיות של התוכנית הזו. אנחנו קוראות וקוראים לעירייה לחזור לדיאלוג שקיימנו לגבי המתחם לפני ארבע שנים, לא לשכוח את ההסכמות שכבר ניתנו לנו, ולהמשיך לפתח את תל אביב-יפו בהידברות עם התושבות והתושבים. כמו שהוועדה המחוזית קבעה, צריך לפתח את האזור בראייה תכנונית רחבה ולא רק לפי אינטרסים של יזם זה או אחר. דחיית התוכנית על ידי מוסדות התכנון היא הוכחה שאם נפעל כקהילה מגובשת ונחושה, בסוף יצטרכו להקשיב לנו".

מעיריית תל אביב- יפו נמסר בתגובה: "הועדה המקומית קיבלה את ההתנגדויות והמליצה לועדה המחוזית לא להאריך את תוקפה של תכנית 'ציקלג'. הועדה המחוזית קיבלה את ההמלצה לביטול התכנית".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות