רחוב בוגרשוב – מצא את ההבדלים

שתף כתבה עם חברים

סגנית ראש העיר בישרה בפייסבוק ש"בוגרשוב המשודרג נפתח", וצירפה סרטון שבו נראה הרחוב שקט וללא תנועה כמעט. גולשים ברשת מיהרו לתקוף והעלו סרטון נגדי שבו הרחוב נראה עמוס ופקוק: "יותר קרוב להודו מאשר לאמסטרדם"

צילום מתוך הסרטון שפרסמה מיטל להבי

האם העבודות ברחוב בוגרשוב, שנפתח בימים אלה לתנועה, אכן שדרגו את הרחוב? תלוי את מי שואלים.

סגנית ראש עיריית תל אביב והממונה על תיק התחבורה, מיטל להבי (מרצ), פרסמה סרטון בפייסבוק, לצדו כתבה כך: "בוגרשוב המשודרג נפתח. שמחה לבשר שביום שישי האחרון (26 מרס) נפתח רחוב בוגרשוב לתנועה. במתכונתו החדשה הוא כולל שביל אופניים, נתיב העדפה לתחבורה ציבורית (בחלק מהרחוב), תחנות משופרות וכן, הוסדרו ופונו מדרכות לטובת הולכי הרגל".
הסרטון שהעלתה להבי צולם במצלמת גו-פרו (go pro) על ידי אייל הרשתיק, רוכב אופניים פעיל שתיעד את נסיעתו לאורך הרחוב החדש. בסרטון מוסבר כי רחוב בוגרשוב מהווה עורק חשוב, ובוגרשוב נראה בו כרחוב שקט ללא עומסי תנועה. "בסרטון ניתן לראות את השינוי בדרך והמהפך שעבר הרחוב במתאם למדיניות התחבורה העירונית ששמה את הולכי הרגל, הרוכבים ומשתמשי התח"צ (תחבורה הציבורית) בראש סדר העדיפויות", כתבה להבי בהתייחסה לכך שרוכב האופניים נראה נוסע ברציפות מבלי להיתקל בפקקי תנועה.

הפוסט של להבי זכה ל-245 לייקים, אבל גם לתגובות ביקורתיות. אחד המגיבים כתב לה: "סגרתם ציר תנועה מרכזי והפכתם את כל הרחובות הצדדיים לפקוקים בצורה קיצונית במשך כל היום, כולל צפירות ורעש".
מגיב אחר כתב: "תמשיכי לחגוג את ההישג שלך, הכי קל לצלם בשבת בבוקר שהרחוב ריק, מנותקים!".
אישה אחרת כתבה: "סרטון מקסים! ממש כמו במשחק מחשב. רק איפה התושבים? ונכון שהיה יכול להיות הרבה יותר כיף לעבוד בעירייה כשאין תושבים בסיפור".

מתוך הסרטון שהעלה הגולש אלירן הרוש, בו נראים פקקים ברחוב בוגרשוב

הסרטון של להבי זכה גם לתגובות זועמות בקרב חברי קבוצת הפייסבוק "חניה ותחבורה לתל אביבים". שם העלו חברי הקבוצה צילומים הסותרים את מצגת "הרחוב השקט" של להבי. הם גם מתחו ביקורת על כך ששביל האופניים הרחב גוזל מקומות חניה ששימשו כלי רכב.
אחד החברים, אלירן הרוש, פרסם בפייסבוק סרטון אחר, שבו נראה עומס תנועה גדול ברחוב בוגרשוב, תחת הכותרת: "כמו באמסטרדם גרסת המציאות". הסרטון זכה לעשרות תגובות בקרב חברי הקבוצה. באחת התגובות נכתב: "שיחקת אותה עם הסרטון, לא יודע אם לבכות או לצחוק. יותר קרוב להודו מאשר לאמסטרדם".
חבר אחר כתב: "לא להעז להיכנס לרחוב הזה, מלכודת מוות".
ובתגובה נוספת כתב אחד הגולשים: "בנגלדש. ככה זה שחבורת אווילים מנותקת מנהלת את העניינים. ממליץ לזכור את זה ולא להצביע מרצ, מה שמכניס את גברת סלפי (מיטל להבי) פעם אחר פעם לקומה ה-12 (הקומה שבה יושב ראש עיריית תל אביב וחברי המועצה)".

 עיריית תל אביב- יפו מוסרים בתגובה: "אנו מודעים היטב לפקקים שנוצרו וליבנו עם התושבים – אבל העבודות ברחוב בוגרשוב, כמו בצירים מרכזיים רבים בעיר, הם כורך המציאות. כפי שכבר הבינו בכל העולם, תם עידן הרכב הפרטי וכעת עלינו לייצר אלטרנטיבות בדמות תיעדוף לתחבורה ציבורית וכלים דו-גלגליים. בימים אלה העירייה מקדמת במוקדים רבים בעיר שבילי אופניים, נתיבי תחבורה ציבורית, מדרכות רחבות ומיזמים של תחבורה שיתופית כדי שההתניידות בעיר תהיה יעילה, נוחה, וירוקה כמו בערים המפותחות בעולם. העבודות ברחוב בוגרשוב נחוצות במיוחד, בשל עבודות הרכבת הקלה הצפויות ברחוב בן יהודה. אנו מעריכים כי בשבועות הקרובים, עם תום חופשת הפסח, תנועת כלי הרכב ברחוב תפחת, ובכל מקרה אנו ממשיכים להיות קשובים לשינויים בנפחי התנועה – ונפעל בהתאם".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות