עיריית ת"א יצרה בכניסה לכרם התימנים מרכז לוגיסטי לפינוי אשפה

שתף כתבה עם חברים

יו"ר ועד כרם התימנים טוען כי הדבר נעשה כדי להביא אוכלוסייה חזקה לאזור ו"לדחוף את סוחרי שוק הכרמל ובעלי הנכסים בשכונה החוצה" * העירייה: "המרכז פועל שנים רבות, לעתים הדחסניות מלאות ונאלצים להשליך את האשפה לצידן"

חירייה בכרם התימנים, תהליך מואץ לסילוק הסוחרים והתושבים (פוסטה)

האם עיריית תל אביב הקימה תחנת מעבר לזבל אורגני בלב שכונת כרם התימנים?
לטענת תושבים ותיקים בשכונה ובעלי נכסים, בחודשים האחרונים החלו עובדי אגף התברואה בעירייה לזרוק זבל ברחוב כנפי נשרים – בלב השכונה.

"הזבל האורגני נאסף מפחי אשפה ירוקים משוק הכרמל וסביבת לב תל אביב ומספר פעמים ביום העירייה משליכה פה את הזבל על הרצפה", אומר נוני מורי, יו"ר ועד כרם התימנים. "בעבר הם זרקו את הזבל בחירייה, אבל עכשיו אנחנו הפכנו להיות חירייה במרכז תל אביב".
לטענת מורי, מדובר בעוד מהלך של התעמרות בתושבים (בנוסף למאמצים נוספים כמו דילול החניה עליהם פורסם באתר "פוסטה"), כדי לדחוף את הסוחרים של שוק הכרמל החוצה, כמו גם את תושבי השכונה הוותיקים שעדיין מחזיקים בנכסים אותנטים למגינת ליבה של העירייה שמבקשת לפתח את האזור על פי התוכניות שלה, ללא התחשבות בעמדות הדיירים. לאחרונה אף הוציאה העירייה צווי פינוי לעשרות תושבים בפאתי השכונה אשר גובלים עם השוק, חלקם מתגוררים עשרות שנים בשטחים שלא אושרו להם למגורים. "חלק ממהלך הפינוי שלהם הוא לזרוק זבל", אומר מורי, "זה צריך להיפסק! עיריית תל אביב צריכה למצוא פתרון אחר".

יו"ר הוועד אומר לאתר "פוסטה" כי כבר פנה בעבר לעירייה, אך לטענתו התשובה שקיבל היתה שאין מקום חלופי לזרוק את הזבל. "אמרתי להם לזרוק את הזבל במרכז שוסטר, למה לזרוק את הזבל בכרם התימנים? כל מי שזורק קרטון על הרצפה מקבל דו"ח, אבל עיריית תל אביב מרשה לעצמה לעשות מה שהיא רוצה. אנשים לא יודעים שיש דבר כזה בתל אביב. אפילו בהודו לא קיים דבר כזה".

video
לפי מורי, שהתמודד בעבר ברשימה למועצת העיר, והוא גם תושב הכרם ובעלים של נכס בשכונה, "העירייה רוצה לפנות את השוק לטובת שוק חדש ולטובת ג'נטרפיקציה של השכונה (מעבר של אוכלוסייה חזקה לאזור, ד.א), אז בינתיים הפכו את כל המקום למזבלה אחת גדולה – זה בהחלט לא חוקי".
עוד אומר מורי, כי אם העירייה לא תחדל מהתהליך הזה התושבים יגישו נגדה עתירה מנהלית לבית המשפט.

מעיריית תל אביב-יפו נמסר בתגובה: "בניגוד לנטען, מדובר במרכז לוגיסטי לפינוי אשפה הפועל באחריות העירייה שנים רבות. מיקומו של המרכז בפאתי השוק ובו שלוש דחסניות אשפה המפונות באופן קבוע שלוש פעמים ביום, ללא יוצא מן הכלל. כמו כן, המקום נשטף ומנוקה מידי בוקר וערב. לעתים הדחסניות מלאות ונאלצים להשליך את האשפה לצידן עד הפינוי. במסגרת שיפוץ ושדרוג האזור, המרכז ייבנה מחדש באופן מסודר. בכל מקרה, אנו דוחים כל טענה למהלך מכוון שיגרום לג'נטריפיקציה של התושבים".

 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות