חשד: תושבת אשדוד שלחה עבריין ששדד את מעסיקה לשעבר

שתף כתבה עם חברים

העובדת לשעבר שלחה לבעל חנות מכולת הודעות קוליות בהן איימה שעבריינים מרמלה ולוד יטפלו בו. מלבדה נעצר עבריין מקומי צעיר בחשד שבשליחותה ויחד עם חברו שדד מהמכולת את הכסף שהיה בקופה

אילוסטרציה: @pikisuperstar מאתר freepik. עיבוד מחשב: פוסטה

מחקירה של משטרת אשדוד עולה, כי תושבת העיר שעבדה בחנות מכולת ולא קיבלה את שכרה, מצאה דרך מקורית לגבות אותו: לכאורה, היא שלחה למקום עבודתה לשעבר עבריין מקומי צעיר, שיחד עם חבר שלו שדדו באלימות ובאיומי סכין את המוכר בחנות.

החשודה, לבנת בן דוד אוחיון (36), נעצרה ואיתה גם החשוד בשוד יוסף מרום (23), מוכר היטב למשטרה – בין היתר מעבירות איומים – שלפני מספר חודשים השתחרר ממאסר שהוטל עליו בתיק תעבורה חמור.
לטענת המשטרה, ב-6 בינואר היא שלחה את מרום ואדם נוסף לדרוש כסף מהמכולת בה עבדה. המשטרה מייחסת לה קשירת קשר לפשע וסחיטה באיומים, בעוד שלמרום מייחסת היחידה החוקרת עבירות שוד מזויין, קשירת קשר לפשע ואיומים. בידי חוקרי הפרשה עדויות של מעורבים וגם צילומי אבטחה והקלטות שונות שלכאורה מחזקות את החשד נגד אוחיון ומרום.

לאחר חקירה ראשונית, החשודים הובאו לבית משפט השלום באשקלון (11 ינואר).
מהדיונים בעניינם של החשודים עלה, כי כאשר הגיעו החשוד ושותפו לבית העסק, התנהל עימות בינם לבין אחד העובדים, והם אילצו אותו ליצור קשר עם בעל המכולת. בסופו של דבר, כך נטען, הם לקחו כסף מהקופה ועזבו את המקום.

במשטרה טוענים כי בידי החוקרים ראיות המחזקות את החשד נגד החשודים. בין היתר הם מחזיקים בסרטוני אבטחה, וגם בהודעות קוליות, אותן הטיחו בחשודה בעת חקירתה, ובהן היא נשמעת לכאורה מאיימת על מעסיקה לשעבר. בתגובה השיבה אוחיון לחוקריה, כי ההודעות ששלחה נסעו מכעס ותסכול על כך שלא קיבלה שכר. לטענת המשטרה, היא גימדה בחקירתה את חלקה, והציגה עצמה כמי שלא היתה מודעת לשוד. חומרי החקירה מראים אחרת, טען נציג המשטרה בדיון, "ההודעות שלה מלמדות על מודעות ואף מעין כוונה להלך אימים על הקורבן".

השופטת דורית בונדה ציינה בדיון בעניינה של החשודה כי היא "קושרת עצמה לחלק מהעבירות המיוחסות לה, מודה בעבירת האיומים ואף מודה כי שלחה אחר למתלונן, אלא שלטענתה הדבר נעשה לצורך לגיטימי, גביית כספים אותם המתלונן חייב לה".
"חלק מהאיומים העולים מתיק החקירה מלמד על עוצמת האיומים ועל רף האיומים, כשבקלטות קוליות אשר הושמעו לחשודה בחקירתה נשמעת החשודה כשהיא פונה אל המתלונן בלשון מאיימת ומציינת בפניו כי היא 'תשלח לו עבריינים מרמלה ומלוד'", פירטה השופטת בהחלטה, "עוד ציינה החשודה באחת מהשיחות כי היא 'הולכת לתלות אותו'. עוד עלה כי בשיחה שנשלחה למתלונן נשמעת החשודה כי היא נשבעת בילדיה שעוד היום היא דואגת שיטפלו בו אישית… החשודה נחקרה תחת אזהרה ואף אישרה כי אמרה למתלונן שיזהר ממנה. בעדותה מאשרת שהיא פנתה לגורם לצורך גביית הכסף, אך טענה כי עשתה לדבריה טעות ולא ידעה שהוא עבריין".

לבסוף קבעה השופטת, כי קיים חשד סביר ברף גבוה והאריכה אתמול את מעצרה של החשודה, המיוצגת על ידי עו"ד יוסי דגה, בשלושה ימים.
סנגורו של מרום, עו"ד אביחי חג'בי, הכחיש את המיוחס למרשו, אך גם מעצרו הוארך אתמול בשלושה ימים נוספים (11 ינואר).

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות