חשד: נהג בהשפעת קנאביס ברוורס והתנגש בניידת

שתף כתבה עם חברים

הסנגור טען בדיון להארכת מעצרו של החשוד כי הניידת היא שהתנגשה ברכבו של החשוד. השופטת שחררה את החשוד למעצר בית

לטענת המשטרה החשוד התנגש בניידת ברוורס (צילום ארכיון להמחשה: משטרה)

המשטרה טוענת כי צעיר בן 18 מכפר ירכא, שנהג בכפר ועורר את חשדם של השוטרים, התעלם מכריזותיהם לעצור, נמלט, הגיע לדרך ללא מוצא, נסע לאחור והתנגש בניידת. בחיפוש שערכו השוטרים ברכב הם מצאו כמעט 24 גרם קנאביס. הנהג נעצר, ואילו שני גברים נוספים שהיו איתו ברכב שוחררו בתנאים מגבילים.

בעקבות האירוע, המשטרה הביאה את החשוד לבית משפט השלום בעכו, שם ייחסה לו שורה ארוכה של עבירות: סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה, נהיגה פוחזת ברכב, נהיגה בהשפעת סמים, נהיגה ברכב באופן המסכן חיי אדם, והחזקת סמים שלא לצריכה עצמית. נציג המשטרה ביקש להאריך את מעצרו של החשוד בשבעה ימים (5 ינואר).

סנגורו של החשוד, עו"ד וליד גאנם, טען בדיון כי המשטרה היא שפגעה ברכב של החשוד. "המשטרה מנסה להגיע עם סעיפים הכי חמורים ולהשיג כמה שיותר עבירות", טען הסנגור, "תיק כזה הוא תיק תעבורה לכל דבר. להכניס סעיף של סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה זה להפוך אותו לתיק פלילי. כמובן שאין מחלוקת לעניין הסמים".

בהמשך הוסיף עו"ד גאנם: "מתוך (נסיעה של) 250 מטר טוענת המשטרה שהוא הספיק לסכן חיי אדם. יש מחלוקת לגבי הנזק שנעשה. יש את גרסת החשוד. מבקש שבית המשפט ישווה אותה עם גרסאות של החשודים האחרים ועם גרסאות של שאר השוטרים. אנחנו עדיין טוענים שמי שעשה את הפגיעה זה המשטרה. טענה הזויה להגיד שאנחנו באמצע המרדף, הוא סיכן חיי אדם בכך שהוא נסע ברוורס ופגע בניידת. מה הם רוצים להשיג?".

"התיק הזה הוא מקסימום נהיגה פוחזת", טען הסנגור, "זה תיק שמוגש להליך רגיל. אם רוצים להגיש כתב אישום, שיעשו מה שהם רוצים".
השופטת דנה עופר קבעה בתום הדיון כי קיים חשד סביר שהחשוד ביצע את העבירות המיוחסות לו. עם זאת הדגישה השופטת כי מדובר בצעיר נורמטיבי בן 18, נעדר עבר פלילי. לכן החליטה לשחררו למעצר בית.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות