חשוד ברצח עו"ד אפרים ארנון שוחרר לאחר חודש במעצר

שתף כתבה עם חברים

למרות הפרסומים על כך שנמצאו דגימות די-אן-איי, ולמרות שהמשטרה טענה כי בידיה צילומי אבטחה מפלילים, זאב (זיו) גרובנר שוחרר בהרחקה ל-15 ימים מהעיר נשר

החשוד זיו גרובנר עם סנגורו, עו"ד סאהר פאר

לאחר 29 ימים במעצר, המשטרה נאלצה לשחרר את זאב (זיו) וולמיש גרובנר (46) מהיישוב קדיתא, שנעצר בחשד למעורבות ברצח עו"ד אפרים ארנון בחודש מרס.

גרובנר, אסיר משוחרר ובמקור תושב נשר, נעצר בתחילת חודש ספטמבר, כחמישה חודשים לאחר שהוגש כתב אישום על רצח נגד דוד אבו עזיז (64).

גרובנר, שנחשב לאיש מבצעים עם רקע פלילי, סומן על ידי חוקרי הפרשה זמן קצר לאחר הרצח כמי שהיה עם אבו עזיז בזמן הרצח עצמו. הוא היה מבוקש לחקירה אך נעלם לתקופה ארוכה והמידע לגביו התמקד בהרי הצפון, עם הקבוצות השונות באזור מירון, עד שנעצר בקיבוץ אי שם בצפון.

תחילה עלה החשד כלפי גרובנר בעקבות מחקרי תקשורת שהצביעו על שיחות בינו לבין מכשיר טלפון שנקשר לאבו עזיז. החשד התחזק במידה כזו או אחרת שהספיקה למעצר. בזמן החיפוש שביקשו השוטרים לעשות בדירתו, גרובנר לא פתח להם את הדלת, ניסה לברוח, קפץ מהגג והם היו צריכים לפרוץ את הדלת כדי לרדוף אחריו ולעצור אותו.

פיסות המידע שהתקבלו אומנם חיזקו את החשד ברמה המספיקה להאריך את מעצרו של גרובנר מספר פעמים, אך לא ברמה שמבססת תשתית ראייתית מוצקה. במהלך ימי המעצר הארוכים, שהצטברו כמעט לחודש ימים, הוא הועבר מבית מעצר אחד לאחר ונחקר מספר רב של פעמים. לא מן הנמנע כי בוצעו ניסיונות להפגיש אותו עם מדובב על מנת לגרום לו להפליל את עצמו.
כמו כן, במסגרת החקירה הטיחו החוקרים בגרובנר את קיומם של מחקרי תקשורת וצילומי אבטחה שונים, אך ככל הידוע יש קושי לזהות בהם אותו.
בהמשך התקשו החוקרים להגיע לעדים, בין היתר כאלה שטסו לאומן שבאוקראינה, ולאחר שובם היו צריכים להיכנס לבידוד בטרם ייחקרו.

מחקרי תקשורת הצביעו על קשר אפשרי. דוד אבו עזיז

גרובנר מיוצג על ידי עו"ד סאהר פאר. במהלך הדיונים להארכת מעצרו בבית משפט השלום בעכו טען נציג המשטרה כי התווספו ראיות נוספות שאינן נסיבתיות, וכי החוקרים גבו שורה ארוכה של עדויות, כולל מעד שהיה חולה קורונה. עם זאת, בדיון האחרון סירב נציג המשטרה להצהיר האם עדויות אלו חיזקו את החשד.

במקביל התפרסמו פרסומים כאלו ואחרים, לפיהם נמצאו בזירת הרצח דגימות די-אן-איי של גרובנר. מפתיע או לא, ממצאים כאלה לא הועלו בחקירה או בדיונים להארכת מעצרו של החשוד.
מי שהיה בטוח כי מדובר בפרסומים לא נכונים היה הסנגור, עו"ד פאר. "אני לא יודע מי הדליף, ויתכן שזה היה מכוון, שהיתה התפתחות ושמצאו את הדי-אן-איי של החשוד", אומר הסנגור בשיחה עם אתר "פוסטה", "במקום אחר נכתב שמצאו את הטלפון שלו זרוק בפח אשפה. או שהמשטרה הדליפה במכוון, או שאלו היו המצאות של כלי התקשורת".
"אני לא האמנתי לכל זה", מוסיף הסנגור, "אם היו להם ממצאים פורנזיים – הם היו מתגלים בסמוך לאירוע. מה שנשאר זה שיחות טלפון כאלו ואחרות שהמשטרה חושדת שהם שיחות בין מרשי לבין אבו עזיז, אך הם לא הצליחו להוכיח את זה. מרשי הכחיש כל היכרות עם אבו עזיז וכל תקשורת עמו. למשטרה לא היתה האזנת סתר או זיהוי קולות".
"כמו כן", מסכם הסנגור, "במהלך החקירה הראו לו תמונות שבהן כביכול ניתן לראות אותו ואת אבו עזיז, אך אנו טוענים כי לא ניתן לזהות את בהן את מרשי והוא אף טען כי הוא כלל לא היה באזור במועד הרלוונטי, וזה כנראה נתמך בעדויות שנגבו. מעבר לכך לא הטיחו בו ראיות נוספות".

המנוח. עו"ד ארנון

בדיון שהתקיים לפני כשבוע, המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו של גרובנר בפעם החמישית (21 ספטמבר). השופטת אביגיל זכריה, שעיינה בחומרי החקירה, קבעה כי "בחומרי חקירה גולמיים ובמכלול הנתונים, אני מוצאת כי החשד הסביר בעניינו של החשוד נמצא ברף מתאים להארכת מעצר על אף פרק הזמן שכבר חלף". לדברי השופטת, "היחידה החוקרת ערכה חקירה מקיפה ויסודית ביחס למעורבותו של החשוד ופעולות חקירה רבות מבוצעות כל העת. פעולות החקירה שבוצעו ואשר כללו חקירת עדים, עוררו צורך בהשלמות חקירה נוספות". מעצרו של גרובנר הוארך עד 29 בספטמבר.
אתמול, לאחר שהחשד הסביר לא התחזק ברמה מספקת, במשטרה העריכו כי לא יתקבל אישור של היועץ המשפטי לממשלה להאריך את מעצרו של החשוד מעבר ל-30 הימים בהם היה עצור. לפיכך הסכימה המשטרה לשחרר את החשוד בתנאים מגבילים, הכוללים הרחקה מהעיר נשר למשך 15 ימים, וערבויות כספיות.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות