פרשה 512 – ניסים מירום: "פשיעה חריגה בעוצמתה חייבת בענישה חריגה בחומרתה"

שתף כתבה עם חברים

התובע מבקש למעלה מ-100 שנה על אברג'ל, 56 שנים על אבי רוחן

התובע עו"ד ניסים מירום

התובע בפרשה 512, עו"ד ניסים מירום, אמר בטיעונים לעונש: "פשיעה חריגה בעוצמתה חייבת בענישה חריגה בחומרתה" (22 פברואר) .

התובע שהגיע אל קו הגמר הוסיף: "ח"כ יעלון בדיונים על החוק למאבק בארגוני פשיעה אמר: בכל חברה יש עבריינים אבל כאשר מדברים על ארגוני פשיעה זה לא אותו הדבר. הוא אמר את זה בדיוק יומיים לפני הרצח של יעקב אברג'ל, ולא הבין איך התמנון שהוא חשש ממנו מתפתח בדיוק אז לכדי העבירות שנדונו במשפט זה. פשיעה חריגה בעוצמתה חייבת בענישה חריגה, ואנו נטען לרף ענישה חריג בחומרתו".

התובע מבקש להטיל על אברג'ל 15-20 שנות מאסר על עבירות ניהול ארגון פשע. על אירועי יהודה הלוי ביקש התובע עוד שלושה מאסרי עולם במצטבר, סך הכל למעלה מ 100 שנות מאסר.

על הנאשם רוחן ביקש התובע להטיל את העונשים הבאים: 20 שנה על אירועי יהודה הלוי, שם הוא הורשע בסיוע לרצח של שלושה קורבנות. 15 שנה על ניהול ארגון פשע, ועוד 15 שנה על תיק הסמים בקנדה. בנוסף  שש שנים על עבירות כלכליות, סך הכל 56 שנות מאסר בפועל.

יצחק אברג'ל חקירה נגדית 602-401
יצחק אברג'ל (ארכיון)

לגבי אברג'ל אמר עו"ד מירום: "מדובר ברצידיביסט חסר תקנה, שאסור שיעמוד להגנתו הסיפור על ילדותו העשוקה, מאז הוא עצמו סיפר שלמד בכלא לקרוא ולכתוב ולהבחין בין טוב לרע".
על רוחן אמר עו"ד מירום: "גם הוא לא הגיע לעולם הפשע במקרה, זוהי לו דרך חיים. הוא הואשם בעבר בניהול ארגון פשיעה אך אישום זה נמחק, הגם שהשופט קבע: 'מדובר במי שהנהיגו התארגנות פשיעה בינלאומית, היררכית מתוזמנת ומתוככמת". כמו כן, הזכיר התובע את פיצוץ הרכב בו נהרג מתלונן נגד רוחן, הירקן שי בכר, והגיש את הכרעת הדין נגד רוחן שניתנה בהסדר.

פרטים נוספים על הטיעונים לעונש ודרישת המדינה לעונש בהמשך.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות