כנס אילת 2022: "רוחות רעות מכות בעוצמה ורוצות להחריב את בית משפט העליון"

שתף כתבה עם חברים

כנס אילת 2022 – אבי חימי במושב הפתיחה: "הכל בבוטות, בשפה גסה ובתיבול פייק ניוז; בקבוקי ערק מדומיינים; שדים עדתיים המתחבאים בבקבוקי הערק; ומה לא"

המסר של היו"ר אבי חימי: "תצטרכו לעבור קודם דרך שומרי הסף, ואותי תפגשו בראשם" (צילום: דוברות הלשכה)

"יש רוחות רעות שמכות בעוצמה ורוצות להחריב את בית משפט העליון. הרוחות הרעות האלה מחייבות אותנו להתעורר. בית משפט העליון הוא מבצרו האמיתי של שלטון חוק, מבצרה האחרון של הדמוקרטיה". 
כך, בצורה חריפה ונוקבת, יו"ר לשכת עורכי הדין, עו"ד אבי חימי, בחר לתקוף את הפוליטיקאים מימין אשר משתלחים במערכת המשפט, כבר בפתח נאום הפתיחה שלו את של כנס אילת 2022 של לשכת עורכי הדין באילת (23 מאי).

"גורמים אלו אינם בוחלים בהצגת מערכות החוק ושופטי בית המשפט העליון כאויבי העם, שמותר לעלוב בהם, לרמוס אותם ולא לציית להחלטותיהם. הכל בבוטות, בשפה גסה ובתיבול פייק ניוז; בקבוקי ערק מדומיינים; שדים עדתיים המתחבאים בבקבוקי הערק; ומה לא".
חימי רמז לשר לשעבר דודי אמסלם, לשר לשעבר אמיר אוחנה ולנוספים מהז'אנר הבוטה הזה, ובעצם פנה אליהם ישירות: "חוסר היכולות שלכם בהשגת רוב לרצונות הפוליטיים שלכם אינו נותן לכם גושפנקא לערער את יסודות הדמוקרטיה. למי שחולמים לעלות בD9 על ביהמש העליון, תצטרכו לעבור קודם דרך שומרי הסף, ואותי תפגשו בראשם. מערכת המשפט לא תעמוד לבד לעולם", אמר חימי, שדיבר בעוצמה שאינה מוכרת אצלו. "יש כאלה שבחרו להפנות עורף לשלטון החוק ולרמוס אותו", הוסיף חימי, "גורמים אלו אינם בוחלים בהצגת בית משפט העליון והפרקליטות כאויבי העם… הציבור צריך להכיר אותך יותר, ככל שיכיר כך תגבר ההערכה למערכת”, אמר חימי ופנה ישירות אל נשיאת בית משפט העליון אסתר חיות שישבה על הבמה במושב הפתיחה.

הנשיאה חיות הודתה לחימי על כך שהוא מציב "כוח נגד לכוחות ההרס", וכך גם שר המשפטים גדעון סער שאמר כי "חימי החזיר את לשכת עורכי הדין לקו הממלכתיות במדינת ישראל".

בדברי הפתיחה חימי גם התייחס למינוי השופט חאלד כבוב לשופט בית משפט העליון ושיבח את הגיוון בבית המשפט: "לכל אלה שנהנים להציג את שופטי בית המשפט העליון כחונטה, כאנשים מאותו מיליה ועוד כהנה וכהנה השמצות, הייתי מציע לקרוא את קורות חייהם של אותם השופטים. יש שופט ערבי מוסלמי שגדל ביפו; המחליף שופט ערבי נוצרי שגדל ביפו; יש דתיים; יש חילוניים; יש אשכנזים; ויש מזרחיים; יש שופטים שנולדו וגדלו בתל אביב; ויש מעכו; יש שופט יליד חבר העמים; ושופטת ילידת ארצות הברית; ויש גם שופטים המתגוררים ביהודה ושומרון; וכן, יש גם שופטים שגדלו במעברות ומשם הגיעו עד למעמדם הרם; חלקם הגיעו מהמגזר הציבורי; חלקם מהמגזר הפרטי; חלקם מעולם האקדמיה; ומה משותף לכולם? הם ויתרו על קריירות מפוארות וחיים נוחים בשביל התפקיד התובעני וכפוי הטובה הזה".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות