קשר הקוקאין הבוליביאני של ארגון בני שלמה

שתף כתבה עם חברים

ימ"ר לכיש הפעיל בסיוע יחידות בינלאומיות סוכן סמוי שהפליל 37 חשודים בסחר בחשיש ומריחואנה, וחשף רשת יבוא קוקאין עבור גורמים מארגון הפשע הפעיל ביותר בדרום כיום * מצורפת רשימת החשודים שהובאו לבית המשפט

העבריין הישראלי שנעצר במדינת בוליביה מועבר לפרגוואי. צילום מהרשויות בחו"ל

"שמיים לבנים": סוכן סמוי, שהופעל על ידי ימ"ר לכיש, הביא להפללתם ומעצרם של 37 חשודים בעבירות סמים, אלימות ואמל"ח. כמו כן, סוכל יבוא קוקאין בשווי מיליוני שקלים אשר תוכנן על ידי גורמים בארגון הפשע של בני שלמה. 

"ראיות כנגד 37 חשודים בעבירות ייבוא וסחר בסמים ובאמל"ח (כלי נשק ורימונים) ועבירות אלימות חמורות, כשחלקם של החשודים משתייכים לארגון פשיעה מוכר בדרום, נאספו במסגרת מבצע מיוחד וחוצה גבולות שערכה היחידה המרכזית של מרחב לכיש בליווי יחידות מיוחדות במשטרה ובמהלכו אף הופעל סוכן סמוי בקרב גורמים עברייניים", כך נמסר הבוקר מהמשטרה (2.12.18). 

לפנות בוקר, לאחר תדרוך בו נטלו חלק עשרות רבות של שוטרים ובלשים, לוחמי יס"מ, "יואב", מתפ"א ומג"ב, פשטו הכוחות על בתיהם ומקומות הימצאותם של עשרות חשודים אשר נגדם נאספו תוך פעילות סוכן סמוי ראיות מפלילות בחשד לעבירות סמים, אמל"ח ואלימות. במהלך ביצוע גל המעצרים הנרחב הבוקר ערכו כוחות המשטרה גם חיפוש גם אחר ראיות נוספות. החשודים שנעצרו הועברו לחקירה במשטרה ובהמשך היום תבקש המשטרה מבית המשפט באשקלון להאריך את מעצרם. שניים מהעצורים הינם אסירים המרצים תקופות מאסר שונות ועל פי החשד הם ביצעו פעילות עבריינית ענפה של ייבוא סם מתוך מקום מושבם בכלא.

המבצע התמקד בעבריינים מאשדוד שמכרו חשיש ומריחואנה בעיקר

הסוכן הוא צעיר אשדודי, בשנות ה-30 לחייו, שהופעל על ידי מפעיל סוכנים ובסיוע יחידות ארציות. הוא בעל הרשעות בעבירות רכוש, סמים ואלימות.  חלק מהסנגורים של החשודים שנעצרו טענו כי הסוכן השתמש קבוע בסמים גם תוך כדי הפעלתו, אך נציג המשטרה טען בדיוני הארכות המעצר כי אין אינדיקציה לכך שהוא צרך סמים במהלך ההפעלה.  

הסוכן הסמוי פעל רבות במהלך החודשים האחרונים בקרב אותם חשודים שחלקם אף משויך לארגון פשיעה מוכר וידוע בדרום, ארגון בני שלמה, ותוך כדי הפעלתו זו סייע באיסוף ראיות רבות המהוות תשתית לעבירות המיוחסות לחשודים. בחלק מפעילויותיו הסמויות הצליח הסוכן פרט לרכישת אמונם של החשודים שסביבו, גם לרכוש כלי נשק ולסחור עבורם בחשיש, מריחואנה, קוקאין, MDMA  ועוד.

הפעלת הסוכן התמקדה בעבריינים מהעיר אשדוד, אך לא רק. במשטרה אומרים כי מטרת הפעילות הינה הגברת ביטחון התושבים במרחב הציבורי ובמקומות מגוריהם לאור הסיכון אליו חשופים כתוצאה ממאבקי שליטה ועבריינות בקרב כנופיות שונות וארגוני פשיעה מחד, ומימוש יכולת ההרתעה תוך שימוש ביכולות ואמצעים מתקדמים כנגד גורמים עברייניים בארץ, אך גם בחו"ל, מאידך.

צפו בתיעוד וידאו אודות המעצרים במבצע. 

גולת הכותרת של המבצע היא איסוף ראיות נגד חשוד עיקרי השוהה מחוץ לגבולות המדינה. במהלך הפעלת הסוכן קרם עור וגידים תכנון לביצוע ייבוא סמים על ידי רשת יבואנים מדרום אמריקה (ברזיל ובוליביה) לישראל, כאשר בראש הרשת עומד חשוד ישראלי. לפרשייה זו הצטרפו מספר מזמיני סמים בארץ, חלקם חברי ארגון פשיעה מוכר בדרום. לאחר שהועבר הכסף שנאסף על ידי המזמינים ליבואנים, גויס שוטר למשימה אשר שימש כבלדר מבויים מדרם אמריקה.

התג של השוטרים בדרום אמריקה על הקוקאין שנחשף בדרך לישראל

במהלך הפעילות נשלח הבלדר לחו"ל על מנת לבצע את פעולת הבלדרות בין הצדדים המעורבים, מחו"ל לארץ. בהגעתו לארץ הועברו לחזקת המשטרה משלוח ובו 4.5 קילוגרמים של קוקאין בשווי מוערך של כ- 8 מיליון שקל. מיד לאחר מסירת הסמים למזמינים, בוצעו המעצרים. בסך הכל היו מעורבים בעסקת הייבוא שבעה חשודים – אחד מהם כאמור עבריין ישראלי, בן 32, מכפר סבא במקור אשר נעצר בבוליביה. הוא בעל הרשעות בעבירות סמים, רכוש ואלימות שבגינן ריצה מספר מאסרים.

בעבר הוא הורשע ביחד עם דרור אלפרון ואחרים בתיק סחיטה חמור.   

הישראלי, שהיה כנגדו צו מעצר בינלאומי , נעצר ב–30 נובמבר במבצע משותף של משטרת פרגוואי, משטרת בוליביה ומשטרת ישראל. החשד נגדו התבסס על מידע מודיעיני על פיו הוא תכנן (או יתכן שכבר הקים) רשת של משלוחי סמים בין פרגוואי לבוליביה תוך הפעלת נשים מפרגוואי, ארגנטינה ובוליביה והעברת הסמים לישראל.

מפקד המחוז הדרומי במשטרה, ניצב מוטי כהן, ציין במהלך תדרוך הכוחות לקראת ביצוע גל המעצרים: "מחלק הסוכנים ביחידה המרכזית של מרחב לכיש פעל בתעוזה רבה וביצירתיות והצליח לסכל יבוא של סמים מסוכנים שיועדו להגיע אל תחומי המרחב. פעילות משטרתית זו המאופיינת בתחכום רב ושילוב זרועות בין משטרת ישראל למשטרות בעולם, הנה נדבך נוסף במאבק הרצוף כנגד עבירות ייבוא וסחר בסמים".

אחת מעסקאות הסמים שתועדו

רשימת החשודים שהובאו לבית המשפט

אוריאל מסטורוב (29) מרמלה. חשוד בייבוא סמים. נעצר בבית מלון, כשהסמים כבר היום שם. מיוצג על ידי עו"ד ישי נגר. מעצרו הוארך עד 9 בדצמבר. בהמשך, שכר החשוד את שירותו של עו"ד אסף גונן. 

אדוארד פאיזיאב (47) מלוד. חשוד בייבוא סמים. נעצר יחד עם מסטורוב. מיוצג על ידי עו"ד אבי אוחנה. מעצרו הוארך עד 6 בדצמבר.

מיכאל מדלין אוצ'ניק (35) מאשדוד. חשוד בייבוא סמים. מיוצג על ידי עו"ד שני פרג'ון. מעצרו הוארך עד 6 בדצמבר.

ודים בלנק (28) מאשדוד. חשוד בייבוא סמים. מיוצג על ידי עו"ד שלמה פצ'בסקי. מעצרו הוארך עד 6 בדצמבר.

רפאל אברהם אוטמני (25) מאשדוד. חשוד בייבוא סמים וקשירת קשר לפשע. מיוצג על ידי עו"ד נס בן נתן. מעצרו הוארך עד 10 בדצמבר.

רמז שמלשוילי (30) מאשדוד. חשוד בייבוא סמים, עבירות נשק, איומים וקשירת קשר לפשע. מיוצג על ידי עו"ד בן נתן. מעצרו הוארך עד 10 בדצמבר.

אשר מויאל (24) מאשדוד. חשוד כי יחד עם אחרים סחר ב-50 גרם חשיש במהלך חודש אוגוסט, ובהחזקת אמל"ח בחודש ינואר 2017. מיוצג על ידי עו"ד ז'אנה זייצב. מעצרו הוארך עד 9 בדצמבר.

שוטרים בדרכם למעצרים

אורן כהן (38) מאשדוד. חשוד במכירת קוקאין לסוכן בשתי הזדמנויות. מיוצג על ידי עו"ד פרג'ון. מעצרו הוארך עד 6 בדצמבר.

שמואל קדוש (25) מאשקלון. חשוד במכירת קוקאין לסוכן בחמש הזדמנויות. כמו כן חשוד באספקת אמל"ח בשנת 2017. מיוצג על ידי עו"ד פרג'ון. מעצרו הוארך עד 9 בדצמבר.

דני מרקס (46) מאשדוד. חשוד במכירת קוקאין לסוכן בשתי הזדמנויות, ובגידול סמים. מיוצג על ידי עו"ד רז קרן ישועה. מעצרו הוארך עד 4 בדצמבר.

יוליאן דימנטמן (23) מאשדוד. חשוד במכירת קוקאין בהזדמנות אחת. מיוצג על ידי עו"ד אכרם חסונה. מעצרו של החשוד הוארך עד 6 בדצמבר.

ירין מלכיאל (32) מאשדוד. חשוד באספקת אמל"ח, שלוש עסקאות סמים וייבוא סמים. מיוצג על ידי עו"ד פצ'בסקי. מעצרו הוארך עד 10 בדצמבר. 

לורן פיבובר (26) מאשדוד. חשוד במכירת סמים בשתי הזדמנויות. חשוד כי בעת כניסת שוטרים לביתו, הוריד חלק מהסמים באסלה בשירותים. בחיפוש בביתו נתפסו קוקאין ומריחואנה. מיוצג על ידי עו"ד בן נתן. מעצרו הוארך עד 6 בדצמבר.

נתן אריה סויסה (20) מאשדוד. חשוד במכירת קנאביס בשתי עסקאות. מיוצג על ידי עו"ד חסונה. מעצרו הוארך עד 5 בדצמבר.

שי נתן אוזן (34) מאשדוד. חשוד באספקת סמים בשתי הזדמנויות, סחר בסמים בהזדמנות נוספת, קשירת קשר לייבוא סמים, קטטה וחבלה, אספקת ונשיאת נשק, פציעה והצתת רכב. מיוצג על ידי עו"ד פרג'ון. מעצרו הוארך עד 6 בדצמבר.

עו"ד בן נתן עו"ד אסף גונן

עמנואל איפרגן (25) מאשדוד. מיוצג על ידי עו"ד בן נתן. חשוד בנשיאת נשק, בפציעה ובסחר בסמים. מעצרו של החשוד הוארך עד 6 בדצמבר.

מלכיאל ליטווק (23) מאשדוד. מיוצג על ידי עו"ד קרן-ישועה. חשוד בנשיאת נשק, בתקיפה ופציעה ובתגרה. מעצרו הוארך עד 6 בדצמבר.

אלדד אליהו דוד בניסבי (27) מאשדוד. חשוד באספקה ומכירה של קוקאין בשלוש הזדמנויות. מיוצג על ידי עו"ד זייצב. מעצרו הוארך עד 6 בדצמבר.

מרדכי מאיר אזולאי (30) מאשדוד. חשוד באספקה ומכירה של קוקאין בשתי הזדמנויות. כמו כן חשוד כי ב-4 באוקטובר תקף ופצע אדם אחר באשדוד. מיוצג על ידי עו"ד פצ'בסקי.   מעצרו הוארך עד 6 בדצמבר.

שמעון יעקב בן סימון (22) מאשדוד. חשוד בשתי עסקאות סמים. מיוצג על ידי עו"ד בן נתן. מעצרו הוארך עד 6 בדצמבר.

אסף יוסף (26) מחולון. חשוד במכירת סמים בשלוש הזדמנויות. מיוצג על ידי עו"ד אוחנה. מעצרו הוארך עד 5 בדצמבר.

אברהם אסרף (29) מיבנה. חשוד במכירת סמים, יחד עם אחר, בשלוש הזדמנויות בחודשים אוגוסט-ספטמבר. מיוצג על ידי עו"ד אהוד בן יהודה.  מעצרו הוארך עד 6 בדצמבר. 

משה ישראל חזן (33) מאשדוד – אסיר.  חשוד במעורבות בייבוא סמים. מיוצג על ידי עו"ד רז קרן ישועה.   מעצרו של החשוד הוארך עד 10 בדצמבר.

בת אל חיון (25) מאשדוד. חשודה בסחר בסמים במהלך חודש ספטמבר. מיוצגת על ידי עו"ד ישי נגר. מעצרה הוארך עד 6 בדצמבר.

אבו יוסף בורוס (28) מאשדוד. חשוד בסחר בסמים במהלך שתי הזדמנויות. מיוצג על ידי עו"ד אבי אוחנה.  מעצרו של החשוד הוארך עד 6 בדצמבר.  

רפאל פז (26) מבית דגן. חשוד שביחד עם אחרים תקף ופצע אדם אחר, וגם באיומים. התקיפה אירעה בחודש מאי, אך המשטרה לא ביצעה את מעצרו של החשוד אז לאור מעורבותו של הקורבן בפרשה ועל מנת לא לחשוף חקירה סמויה שהתנהלה.   החשוד מיוצג על ידי עו"ד אהוד בן יהודה. מעצרו הוארך עד 5 בדצמבר. 

ה"פ (21) מאשדוד. חשוד במכירת סמים בהזדמנות אחת.

קטין החשוד בעבירות סמים, הובא אף הוא לבית משפט ומעצרו הוארך עד 6 בדצמבר.

 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות