שחרור באיזוק אלקטרוני לנאשם במכירת חצי ק"ג חשיש לסוכן

שתף כתבה עם חברים

שירות המבחן ציין כי נגד הצעיר גם כתב אישום על החזקת סכין במעצר, ולא המליץ לשחררו, אבל השופט חשב אחרת

צפו בסרטון: המעצרים בתיק הסוכן

בית המשפט הורה לשחרר למעצר בית את אופק אשכנזי (24), המואשם במכירת חצי ק"ג חשיש לסוכן סמוי.

מדובר בפרשה שהתפוצצה בחודש פברואר, אז הופללו בעבירות אמל"ח וסמים למעלה מ-40 חשודים בצפון, באמצעות עבריין שהופעל כסוכן סמוי. הסוכן, צעיר מחיפה בשנות ה-20 לחייו, הסתבך בעצמו מספר שנים קודם לכן בתיק סוכן ונשפט ל-15 חודשי מאסר על העברת לבנת חבלה לסוכן.

אשכנזי  הסתבך בתיק שבו ארבעה נאשמים נוספים, אולם רק אחד מהאישומים מיוחס גם לו. עולה ממנו, כי הוא ניסה למכור תערובת סמים שכללה קוקאין, MDMA וקטמין, אולם לבסוף מכר לסוכן 565 גרם חשיש תמורת 12 אלף שקל. תחילה הסכימו הצדדים על מעצרו של אשכנזי עד תום ההליכים, מאחר שהיה עצור גם כך בתיק אחר שהתנהל נגדו בבית משפט השלום בקריות (החזקת חצי ק"ג חשיש שלא לצריכה עצמית).

ואולם, לאחר שאשכנזי סיים לרצות שבעה חודשי מאסר שהוטלו עליו בתיק האחר, עו"ד זיו קדוש שמייצג אותו בתיק הנוכחי הגיש בקשה לעיון חוזר בתנאי מעצרו. הסנגור ציין כי גם הנאשמים האחרים נעצרו עד תום ההליכים, אולם עקב ערעורים שהוגשו קבע בית המשפט העליון כי ייערכו להם תסקירי מעצר שעשויים לקדם את שחרורם.

ב-24 ביולי קיבל בית המשפט העליון את בקשתו של עו"ד קדוש וקבע כי למרות שלאשכנזי עבר פלילי המכביד ביותר מבין ארבעת הנאשמים, חלקו היחסי בתיק דווקא קטן, ומיוחס לו אישום אחד בלבד מתוך חמישה, מה גם שהוא לא יצר קשר מקדים עם הסוכן. לפיכך החליט בית המשפט לשלוח גם אותו לקבלת תסקיר משירות המבחן, והחזיר את התיק לבית המשפט המחוזי.

עו"ד קדוש השופט פיש

ואולם, התסקיר בעניינו של אשכנזי היה שלילי מאוד והצביע על מסוכנות גבוהה מצדו, שאינה מאפשרת להעביר אותו במסלול טיפולי. בין היתר נכתב בתסקיר כי נפתח לאשכנזי תיק פלילי והוגש נגדו כתב אישום נוסף על החזקת סכין במעצר. זאת ועוד, נכתב כי בתיקים קודמים הוא לא שיתף פעולה עם שירות המבחן. גם מבחינת הפיקוח על הנאשם, שירות המבחן אישר מתוך ארבעה מפקחים רק מפקח אחד (דודו של הנאשם), ולכן לבסוף לא המליץ על שחרור בתנאים מגבילים.

אתמול (רביעי, 29.8), למרות ההמלצה השלילית של שירות המבחן, השופט דניאל פיש החליט לאשר כמפקח את אחיו הצעיר של הנאשם, בניגוד לקביעת שירות המבחן – והורה על שחרורו למעצר בית באיזוק אלקטרוני בבית דודו בתל אביב. אשכנזי נשלח לקבלת חוות דעת של היחידה לאיזוק ופיקוח אלקטרוני, שאם תיתן חוות דעת חיובית, אשכנזי ישוחרר כאמור בתנאים.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות