פרסום ראשון: 5 נעצרו בחשד לניסיון רצח כפול ביבנה

שתף כתבה עם חברים

חשודים בניסיון חיסול ( צילום: אוליבר פיטוסי פלאש90)

פרסום ראשון באתר פוסטה: חמישה תושבי הדרום בשנות ה-20 וה-30 לחייהם, ממספר פזורות בדואיות, נעצרו בחשד למעורבות בניסיון רצח כפול ב-21 ביוני בעיר יבנה. 

כזכור, בערב ניסיון הרצח, בשעה 20:25, התקבל דיווח במוקד מד"א מרחב איילון על שני פצועים מירי בתוך בית ביבנה. חובשים ופאראמדיקים העניקו טיפול רפואי ופינו לבית החולים קפלן שני פצועים במצב קשה, בהם גבר כבן 27 ואישה כבת 24 כשהיא בחודשי הריון מתקדמים. 

מחקירה ראשונית של המשטרה עלה חשד כי היורה התכוון לחסל את אחיו של הפצוע. האח, שהיה על פי החשד היעד לפגיעה, הוא עבריין אלימות מוכר למשטרה, שבימים אלו נמצא במעצר בית וממתין לגזר דינו בתיק אלימות. האישה שנפצעה היא קרובת משפחה של השניים. על פי עדי ראייה, מהמקום נמלט רכב בצבע שחור. במסגרת החקירה נבדקו מצלמות אבטחה באזור ונתיבי בריחה אפשריים. 

לאחר חודשיים של חקירה נעצרו ביממה האחרונה חמישה חשודים, שהובאו (חמישי, 30.8) לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בראשון לציון: אמיר אבו עצא (20) מתל שבע, גאנם אלאטרש (25) משבט אטרש, סמיר אלטלאלקה (33) מלקיה, חובייב סמהדאן (24) מראבין א-צאנע ומחמד אבו רקייק (26) מאשקלון. כמו כן המשטרה הצהירה כי צפויים מעצרים נוספים.

נציג המשטרה בחר שלא לחשוף את פרטי החקירה במהלך הדיון, אך ציין כי המניע לניסיון הרצח ידוע למשטרה. עוד טענה המשטרה בדיון, כי בפני בית המשפט הוצגו ראיות מעבר למידע מודיעיני. לפחות חלק מהחשודים מוכרים היטב למשטרה ואף ריצו מאסרים על עבירות אלימות.

סנגוריהם של החשודים – עורכי הדין קטי צוואקוב, עידו פורת, אנבוסי מוחמד, ארז שלו וערן ראו – הכחישו בדיון את המיוחס למרשיהם. השופט עמית מיכלס קבע לאחר עיון בחומרי החקירה, כי קיים חשד סביר לביצוע עבירות של ניסיון רצח, החזקת נשק וירי באזור מגורים – לגבי כלל החשודים. עם זאת, הוא הוסיף שעוצמת החשד נגד כל אחד מהם שונה. בתום הדיון הוארך מעצרם של החשודים עד 3 בספטמבר.

עו"ד פורת, המייצג את אחד מהחשודים, מסר: "מרשי מכחיש כל מעורבות באירוע הנטען. לא הוטחה בו אף ראיה ממשית, הוא לא מכיר את אותם אנשים שנפצעו והוא גם לא מכיר את החשודים האחרים שנעצרו. בית המשפט קבע אמנם שיש חשד סביר אך סייג זאת שזה מספיק לעת הנוכחית בלבד. כולי תקווה שעד ליום שני ישוחרר מרשי בלא אף תנאי מגביל". 

 עדכון (4.9.18)

לאחר מספר ימי מעצר, כלל החשודים שוחררו בהסכמת המשטרה. 

 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות