אישום: גידלו מריחואנה וייצרו קוקאין בבית פרטי במושב בשרון

שתף כתבה עם חברים

בפשיטת המשטרה נתפסו יותר מ-100 שתילים ושתי שקיות עם 140 גרם מריחואנה, כמו גם קילו קוקאין בשווי 617 אלף שקל

המעבדה שנחשפה במושב (צילומים: דוברות המשטרה)

כתב אישום הוגש (רביעי, 29.8) לבית המשפט המחוזי מרכז נגד אילן מלול (41) ודניאל שושן (24) ממושב שער אפריים, ונגד ארז גרייף (30) מקריית טבעון, בטענה שגידלו והחזיקו קנאביס וקוקאין בכמויות גדולות בבית פרטי ששכר אחד מהם.

על פי האישום הראשון שמיוחס למלול ושושן, לפני כשנה שכר מלול בית פרטי בן שתי קומות וארבעה חדרים במושב גן יאשיה שבעמק חפר, בעלות של 6,700 שקל לחודש. נטען כי לפני כשלושה חודשים הוא החליט להקים במקום מעבדה לגידול קנאביס ולכן פנה לבן דודו, שושן, וביקש ממנו לסייע לו לרכוש ציוד מתאים לצורך הגידול. בהמשך, כך נטען, השניים הגיעו לחנות המתמחה בציוד לגידול הידרופוניקה ורכשו תמורת 5,000 שקל ציוד לצורך הקמת המעבדה.

מכתב האישום עולה, כי מלול צייד את המעבדה בשנאים, מערכת אוורור, אדניות, מערכת תאורה ועוד. התביעה טוענת כי מאז ועד למעצרו באמצע אוגוסט הוא גידל במקום למעלה מ-100 שתילי קנאביס (במשקל כולל של 520 גרם נטו). בחיפוש שערכה המשטרה במקום נמצאו שתי שקיות שהכילו  כ-140 גרם קנאביס. שווי הסמים הכולל נאמד בכ-66 אלף שקל.

הקוקאין שנתפס

באישום השני, המיוחס לשלושת הנאשמים, נטען כי באוגוסט שהה מלול בחופשה באמסטרדם בהולנד ואפשר לגרייף להתגורר בביתו. מכתב האישום עולה, כי במהלך שהותו של מלול בחו"ל, גרייף החזיק בביתו שני בקבוקי יין שהכילו  קוקאין נוזלי, אותם רכש מאדם שזהותו אינה ידועה. מהחקירה עולה כי במהלך שהותו של גרייף בבית הוא יצר קשר עם שושן וביקש ממנו להגיע לבית ולעזור לו לייבש את הנוזל ולהפוך אותו לאבקת קוקאין.   שושן נענה לבקשה, והשניים ייבשו את הסם בעזרת כלים שונים ולאחר מכן צרכו אותו יחד. לטענת התביעה, עם שובו של מלול מחו"ל ב-16 באוגוסט, הוא מצא את הקוקאין באחד מחדרי הבית, התקשר לגרייף וביקש ממנו להגיע ולקחת את הקוקאין.

מכתב האישום עולה כי גרייף הבטיח להגיע מאוחר יותר, אולם בלשי המשטרה הקדימו אותו ותפסו את הקוקאין, במשקל של יותר מקילוגרם נטו, בשווי כולל של כ-617 אלף שקל.

עו"ד חימי עו"ד לוי

השלושה, ללא הרשעות קודמות, נעצרו והיום הוגש נגדם כאמור כתב אישום המייחס להם, כל אחד על פי חלקו, עבירות סמים. לצד כתב האישום, הוגשה בקשה לחילוט עשרות אלפי שקלים, שני כלי רכב וציוד נוסף שנתפסו על ידי המשטרה בתיק זה. כתב האישום מתבסס על  הודאותיהם של השלושה – המיוצגים על ידי עורכי הדין ארי שמאי, אבי חימי ושי לוי – כמו גם גרסאות מפלילות שמסרו אחד לגבי השני, וממצאים שונים שאספו השוטרים.

עו"ד לוי מסר בתגובה: "נלמד את חומרי החקירה ובהתאם נגיב בבית המשפט". עו"ד חימי מסר: " מרשי שהוא בחור צעיר ונעדר עבר פלילי לקח אחריות על חלקו, מצטער על מעשהו ופניו לשיקום. לדעתי מקומו אינו בבית האסורים והאינטרס בשיקומו הוא אינטרס של החברה כולה".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות