בני משפחה של נאשם בתיק סמים וארגון פשע דורשים לשחרר כספים ורכוש

שתף כתבה עם חברים

מאהר עבאס וילדיו הנאשמים בעבירות על חוק איסור הלבנת הון מכספי אחת מתחנות הסמים הגדולות בדרום תל אביב טוענים כי הנכסים שנתפסו לצורכי חילוט הושגו על ידי המשפחה לפני שבוצעו העבירות הנטענות בכתב האישום

מאהר עבאס על רקע תחנת הסמים שהופעלה לכאורה על ידי ארגונו

מאהר עבאס (53) מיפו, המואשם בניהול ארגון פשע לסחר בסמים, עתר לבית המשפט המחוזי בתל אביב בבקשה להחזיר לו כספים ורכוש שהמשטרה תפסה עם פרוץ החקירה.

בחודש יוני עבאס הואשם יחד עם 19 אחרים, בהם בנו ויסאם (28) ובתו איה (23), בסחר בסמים בהיקפים עצומים. זאת במסגרת תחנת סמים שהופעלה בתל אביב. עורכי הדין אבי כהן ופרידה וול המייצגים את בני המשפחה, הגישו לבית המשפט בקשה להחזר הכספים והרכוש, בשווי מאות אלפי שקלים, כמו גם כלי רכב. לטענתם, כלל הכסף והרכוש הושגו עוד לפני שבוצעו לכאורה עבירות סמים.

"הכספים שנתפסו הינם כספים שהתקבלו כדין מעסקיהם החוקיים של בני המשפחה – קיוסק, חנויות בגדים וכן משחקי קלפים", טוענים הסנגורים בבקשה. בכל הנוגע לעבירת הלבנת הון שמיוחסת לילדיו של עבאס, הסנגורים טוענים בבקשה כי הנאשמים "רכשו את העסקים כדין, ניהלו אותם כדין ולאור היום תוך פיקוח של רואה חשבון ויועץ מס ושילמו מסים על פי דין".

בבקשה צוין עוד, כי כ-850 אלף שקל הם כספי ירושה. בנוסף ל-250 אלף שקל שקיבלה אם המשפחה והעבירה לילדיה, שהשקיעו סכום זה בעסקיהם. כמו כן פירטו הסנגורים את המקורות לכספים שבאמצעותם נרכשו כלי הרכב והמוסך המשפחתי: הלוואות והכנסות מהעסקים המשפחתיים. 

לפי הבקשה, העבירות שמיוחסות לשני הילדים הן משנת 2017, כך שאין כל הצדקה לתפוס כספים שהושגו בשנת 2016 שלא באמצעות עבירות. כמו כן צוין בבקשת הסנגורים, כי קיימות עדויות שונות התומכות בגרסאות הילדים לגבי מקורות הכספים. בנוסף נטען, כי המשטרה שלחה שוטרים מוסווים לחנויות ולמוסך בניסיון להוכיח שמבוצעות בעסקים אלה עבירות מס, אולם בכל המקרים קיבלו השוטרים קבלות עבור הקניות שביצעו.

עו"ד כהן עו"ד וול

"לא ניתן להתעלם מהראיות הרבות המלמדות על חפותם של הילדים, אשר לא הואשמו בעבירות סמים, קשירת קשר או ניהול בארגון פשיעה, כאשר אף לקחו הלוואות, השתמשו בכספי ירושה שקיבלו, והמוסך נקנה והופעל לפני העבירות נשוא כתב האישום", ציינו הסנגורים.

עורכי הדין כהן ו-וול מציינים כנימוק לבקשה להחזר הכספים, כי ילדיו של מאהר עבאס נדרשים באופן שוטף להחזיר הלוואות, לשלם שכירות ומשכורות לעובדים במוסך, ולשלם עבור ציוד ומלאי שרכשו בחנויות הבגדים ובמוסך. זאת ועוד, לטענתם בני המשפחה מקבלים איומים קשים מצד מלווי הכספים, ובמקביל אינם יכולים להחזיר כספים כאשר כל חשבונותיהם וכספם הוקפאו ורכושם נלקח מהם. כמו כן נטען כי נוכח מצבם הכללי כעת, הם אינם מסוגלים לשכור סניגור שייצג אותם במהלך המשפט.

הדיון בבקשה יתקיים בעוד מספר שבועות.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות