כתב האישום בתיק רצח אלי דהן לא מפענח את תעלומת הרוצחים

שתף כתבה עם חברים

כאיד קשאש מעכו נאשם בהובלת הרוצחים לזירת הרצח באזור התעשייה בעכו אליה הוא הוביל בתרגיל כיפה אדומה את המנוח כדי לבצע עימו עסקת סמים * כל הניסיונות לשכנע את קשקש להעיד לא הועילו

זירת רצח אלי דהן (צילום: משטרה)

פרקליטות מחוז חיפה הגישה (שני, 6.8) לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד כאיד קשאש (31) מעכו, בו היא מייחסת לו את רצח אלי דהן (40), כמו גם עבירות נוספות, ביניהן ניסיון הרצח של מתן יטח. שני האלמונים אשר ירו למוות בדהן ופצעו את יטח עדיין לא נעצרו, ועוד יותר מכך – כתב האישום והבקשה להארכת מעצרו של קשאש עד תום ההליכים לא חושפים את המניע שמאחורי הרצח, שנותר לכאורה בגדר תעלומה.

כתב האישום הוגש באמצעות עורכי הדין עילית אפשטיין ובני פסקל. עולה ממנו כי ב-29 במאי פנה קשאש לאחמד בקאעייה מעכו העתיקה, וביקש ממנו להשיג עבורו רכב גנוב. יומיים לאחר מכן (30.5) בשעות הערב, בקאעייה ואדם נוסף מסרו לקשאש תמורת 3,000 שקל רכב מיצובישי שנגנב ממגרש מכוניות בצ'ק פוסט באמצעות מפתח משוכפל.

לפי כתב האישום, ב-29 במאי שוחח קשאש בטלפון עם דהן וקבע להיפגש איתו בכפר מכר. דהן נסע בשעת לילה יחד עם יטח לבית של חבר שלו המתגורר בכפר, אצלו התארחו. מכתב האישום עולה, כי כשאש התקשר לדהן ואמר לו הוא כי מחכה לו ליד השוק הנמצא סמוך לכביש הראשי במכר. דהן ויטח נסעו לעבר השוק, תוך שחברו של דהן מכוון אותם טלפונית. לטענת הפרקליטות, עם הגעתם ביקש קשאש מדהן ויטח לנסוע אחריו לכיוון השדות. בשלב הזה, דהן ויטח חששו מהמפגש ונסעו מהמקום.

לפי האישום, הקשר בין קשאש לדהן חודש והם קבעו להיפגש בלילה שבין ה-2 ל-3 ביוני סמוך לאזור התעשייה הדרומי בעכו, לכאורה כדי לקדם עסקת סמים. סמוך למועד הפגישה המתוכננת, קשאש נסע במיצובישי הגנוב יחד עם שני אנשים שזהותם אינה ידועה, לאזור התעשייה. בערך בשעה 01:23 הוא עצר ברחוב הרכבת, שם יצאו שני האחרים והתחבאו עם כלי נשק מאחורי משאית. בהמשך, כך נטען, קשאש נסע מהמקום וכעבור מספר דקות חבר לדהן ולאדם נוסף שהמתינו ברכבם במתחם "דבאח" הסמוך לצומת עין המפרץ.

לפי כתב האישום, קשאש הנחה את דהן וחברו לנסוע אחריו, תוך שהוא משוחח עם דהן טלפונית, עד שהגיעו לזירה. מכתב האישום עולה כי במקום המתינו שני המתנקשים. עוד נטען, כי בערך בשעה 01:30 קשאש עצר את הרכב בצד הכביש ומאחוריו נעצר רכבו של דהן, שיצא וניגש לעבר רכבו של קשאש. לפי האישום, בשלב זה יצאו המתנקשים מהמחבוא ואחד מהם ירה בחברו של דהן. מיד לאחר מכן הם המשיכו להתקדם וירו בדהן מספר קליעים. לאחר מכן, קשאש והשניים האחרים נמלטו מהזירה ברכב.

כתב האישום מציין כי דהן נפגע משבעה קליעים, ובין היתר בראשו, בגבו ובחזהו. הרכב הגנוב נמצא מאוחר יותר כשהוא עולה באש במקום מבודד סמוך לכפר שעב.

חוקרי הרצח גילו כי השיחות שדהן ביציע לפני הרצח היו עם שני מספרי טלפון שנשמרו אצלו בזיכרון הטלפון הסלולארי תחת השם "כאיד לובאני". החקירה העלתה, כי מהטלפונים "המבצעיים" הללו התבצעו שיחות אך ורק לטלפון של דהן.

אלי דהן

בתיק החקירה גם צילומי אבטחה מאזור זירת הרצח, שבהם ניתן לראות את הרכב הגנוב שהביא את המתנקשים לזירה, עזב את המקום ומאוחר יותר שב לשם כשרכב היונדאי של דהן מאחוריו. מחומר הראיות עולה, כי בניגוד לירי ביטח, הירי בדהן לא נקלט במצלמות האבטחה. 

כתב האישום נשען בחלקו על גרסתו של בקאעייה, שסיפר לחוקרים כי קשאש פנה אליו וקיבל ממנו את המיצובישי הגנוב. לדברי בקאעייה, סמוך לאחר הרצח קשאש הורה לו למחוק את כל השיחות וההודעות ממכשיר הפלאפון. מחקירתו עולה כי לאחר שנודע לו הוא שאל את קשאש האם הוא קשור לרצח, וזה שתק. בקאעייה סיפר עוד לחוקריו כי כאשר שאל את קשאש היכן הרכב, הוא ענה לו שהרכב הוצת.

בפרקליטות מציינים עוד, כי בעת שבקאעייה היה במעצר הוא הכחיש מעורבות באירוע, אולם ב-12 ביולי התוודה ואף הפליל את קשאש. לאחר מכן, יש לציין, בקאעייה חזר בו מגרסה זו.

בתיק החקירה גם עדויות של שני אחים מכפר מכר. אחד מהם סיפר כי קשאש ביקש ממנו את מספר הטלפון של דהן מספר ימים לפני הרצח. אחיו, שהוא חברו של דהן, מסר לחוקרים כי דהן ביקש ממנו הכוונה למקום המפגש עם קשאש, וכי אחרי 20 דקות חזר לביתו והתלונן כי "הבחור (קשאש) מניאק" כי ביקש להכניס אותו לשדות אך הוא סירב.

עו"ד נוה עו"ד דוידי

יטח סירב לשתף פעולה עם חוקרי הפרשה, אך אלה הצליחו להוציא ממנו פרטים מסוימים שתומכים בממצאי החקירה. כך למשל הוא הצביע בסרטוני האבטחה על רכב המיצובישי כזה שהוביל את האיש אשר איתו שוחחו טלפונית לפני שנורו.

הפרקליטות מציינת כי בימים שלאחר הרצח פנה קשאש לאנשים שונים וביקש מהם שיעלימו תיעוד של מצלמות אבטחה באזור עכו העתיקה. למרות כל אלה, קשאש שתק בחקירתו וסירב לשתף פעולה עם חוקריו. הפרקליטות מציינת כי הוא בעל עבר פלילי, ומבקשת כאמור להאריך את מעצרו עד תום ההליכים.

במקביל להליכים נגד קשאש, לבית המשפט המחוזי הוגשו גם כתב אישום ובקשה להארכת מעצר עד תום ההליכים נגד בקאעייה (26), שבו מיוחסות לו בין היתר עבירות גניבת רכב וקשירת קשר לפשע.

את הנאשמים מייצגים עורכי הדין תומר נוה וליאור דוידי. הדיון הבא בבקשה למעצר עד תום ההליכים נקבע ל-20 באוגוסט. הסנגורים מסרו בתגובה: "כתב האישום הוגש ואנו ממתינים לקבל את החומר וללמוד אותו".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות