מבצע 50 החשודים של מחוז חוף הסתיים בעצור אחד

שתף כתבה עם חברים

המשטרה דיווחה על מבצע רחב היקף בהשתתפות 400 שוטרים ולוחמים שעיכבו ועצרו עשרות חשודים בעבירות אמל"ח וסמים, אבל לבית המשפט היא הביאה רק חשוד אחד

שוטרים עורכים חיפוש במהלך המבצע (צילום: דוברות המשטרה)

מבצע משטרתי רחב היקף, בו לקחו חלק מאות שוטרים ובמהלכו עוכבו ו/או נעצרו לא פחות מ-50 חשודים בחשד ל"עבירות פשיעה חמורות", הסתיים בסופו של דבר בעצור אחד בלבד שהובא להארכת מעצרו בבית המשפט.

ביום שני הוציאה משטרת מחוז חוף הודעה מפורטת על מבצע אכיפה מרחבי רחב היקף, שהתקיים בשורה של ערים ויישובים בגזרת המחוז. בהודעה נכתב כי במסגרת המבצע נעצרו 10 חשודים ועוכבו עוד 40 המהווים על פי החשד "מחוללי פשיעה באזור".

לצד ההודעה, המשטרה פרסמה תיעוד וידאו בו נראים הכוחות בפעולה בעת ביצוע גל המעצרים ובעת החיפושים שנערכו בשטח אחר אמל"ח וסמים. "מעל 400 שוטרים לוחמי מג"ב ויס"מ, עצרו הבוקר בתום חקירה מורכב את החשודים מאזור נהריה ועד טירת הכרמל, המשפיעים עפ"י החשד על היקף הפשיעה באזור ובנוסף ערכו השוטרים חיפוש בבתיהם במטרה לתפוס ממצאים היכולים לקשור אותם ראייתית לעבירות המיוחסות להם, לרבות תפיסת אמצעי לחימה, תחמושת, סמים וכדומה", לשון הודעת המשטרה, "במהלך המבצע המשטרתי נתפסו אופנוע גנוב,  מטען חבלה,  אמצעים פירוטכניים, תחמושת רבה וכן סמים מסוגים שונים,  לצד תפיסת כסף מזומן במאות אלפי שקלים במסגרת אכיפה כלכלית כאמור,  בשיתוף רשויות אכיפה אזרחיות ומכונות מזל ומחשבים המשמשים עפ"י החשד לניהול בתי הימורים".

לצד העבירות הפליליות, המשטרה הודיעה כי נרשמו במהלך המבצע גם 127 דוחות על עבירות מסכנות חיים ובריונות בכביש, ונתפסו שני נהגים בפסילה שרכביהם הושבתו בהתאם. זאת ועוד, נמסר כי ככל שיעלה צורך חקירה, יובאו החשודים להארכת מעצרם. אבל כאמור, בהמשך התברר כי מתוך 50 החשודים, רק אחד נעצר בתום חקירתו והובא להארכת מעצרו בבית משפט השלום בקריות. מדובר באמיר דלאיכה (22), תושב בסמת טבעון החשוד בעבירות של ירי מנשק חם באזור מגורים ופציעה כשעבריין מזויין. לטענת המשטרה, ב-22 ביולי הוא ירה ופצע אדם אחר שנזקק לטיפול בבית החולים רמב"ם.

עו"ד רן שחם

בפתח הדיון להארכת מעצרו של החשוד אמר נציג המשטרה: "מדובר באירוע חמור שבנס לא הסתיים באסון". המשטרה לא חשפה בדיון את הפרטים המדויקים של האירוע ירי או הראיות. מנגד, סנגורו של החשוד, עו"ד רן שחם, הזכיר כי למרשו אין עבר פלילי, הכחיש את המיוחס לו וביקש לשחררו.

השופט יוסי טורס קבע כי קיים חשד סביר והאריך את מעצרו של הצעיר בארבעה ימים, עד ל-2 באוגוסט.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות