עבודות שירות למלווה בריבית שלא דיווח על עסקאות ב-11 מיליון שקל

שתף כתבה עם חברים

אייל משיח מסר לפריטה בצ'יינג' צ'קים של לקוחותיו תוך מניעת דיווחים לרשויות המס ואיסור הלבנת הון. החקירה החלה בחשד לביצוע עבירות בעשרות מיליוני שקלים

"העונש הולם, הגם שמצוי ברף תחתון". אייל משיח (מפייסבוק)

שישה חודשי עבודות שירות, חילוט של 100 אלף שקל וקנס של 80 אלף שקל הוטלו על אייל משיח מראשון לציון, שעסק בהלוואות וניכיון צ'קים, אבל לא דיווח על עסקות בהיקף 11 מיליון שקל. העונש ניתן במסגרת הסדר טיעון.

משיח מסר לפריטה צ'קים של לקוחות שונים אצל נותן שירותי מטבע גדול (צ'יינג'), וקיבל את כספי המזומן עבור לקוחותיו. כמקבלי השירות בנש"מ נרשמו רק משיח או בנו, ובשל כך הוא נאשם כי סיכל את חובת הדיווח של הצ'יינג' על לקוחותיו לרשות לאיסור הלבנת הון.

בכתב האישום מצוינים שמות של דמויות כמו שלומי עקריש ובן כהן כגורמים אשר מולם עבד משיח, אלה אשר מהם קיבל צ'קים של לקוחותיהם הבלתי פורמלים.

לפי כתב האישום, סך העמלות שגבה משיח מלקוחותיו שביקשו לפרוט צ'קים אינו ידוע, אך אינו נמוך מ-643 אלף שקל. גובה העמלה אותה שילם משיח לצ'יינג' עבור הניכיון היה 3.5 אחוז. משיח לא נרשם כנדרש אצל רשם נותני שירותי מטבע כעוסק בענף, הוא הסווה רכוש בהיקפים גבוהים ולא דיווח על הכנסותיו מנכיון צ'קים והלוואות.

בתחילתה של החקירה ביחידת יהלום וביאל"כ-להב 433 הועלו נגד משיח חשדות לעבירות מס והלבנת הון בהיקף עשרות מיליוני שקלים. לאחר משא ומתן שניהלו סנגוריו, עו"ד ליה פלוס וד"ר איתן פינקלשטיין, עם פרקליטות מיסוי וכלכלה ופריסת התמונה הראייתית, ירד היקף עבירות המס המיוחס לו למאות אלפי שקלים. הסנגורים טענו לאכיפה בררנית, שכן בעל הצ'יינג' הרשום שסיפק את השירות בפועל לא הועמד לדין.

עו"ד פלוס עו"ד ד"ר פינקלשטיין

שופטת בית משפט השלום תל אביב דנה אמיר כתבה כי "בראי טענות ההגנה מן הצדק אשר עלו מטעם הנאשם… העונש עליו הסכימו הצדדים הולם, הגם שהוא מצוי ברף התחתון של העונשים שניתן להטיל".

עורכי הדין פלוס ופינקלשטיין מסרו בתגובה: "מדובר בתיק שדרש עבודה יסודית וקפדנית, שבעקבותיה הצלחנו להוכיח כי סכום העבירה האמיתי הינו פחות מחמישה אחוז מהסכום שיוחס בתחילה. אנו מודים לפרקליטות מיסוי וכלכלה על הנכונות להקשיב לטענותינו, שהביאה להסדר שתואם את המציאות ואינו כולל מאסר בפועל".

בחודש שעבר הוגש, הפעם לבית המשפט המחוזי, כתב אישום נוסף נגד אייל משיח ושניים אחרים, דודו וענונו ועו"ד רונן אורן, בגין ביצוע סדרת הונאות ועבירות גניבה בידי מורשה, זיוף וקבלת דבר במרמה והלבנת הון. לפי כתב אישום זה, משיח ו-וענונו הציעו למכירה לאנשים שונים קרקע ברמת השרון, תוך התחזות לבעלי הקרקע שהיתה שייכת לאחר ונתפסה על ידי המדינה בצווי חילוט זמני במסגרת הליכים פליליים.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
1 Comment
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות