נדחה הערר נגד שחרור הרב מרדכי הלפרין מהאגודה בהר מירון

שתף כתבה עם חברים

הרב מרדכי הלפרין

בית המשפט המחוזי בנצרת דחה ביום שישי ערר שהגישה המשטרה על שחרורו של הרב מרדכי הלפרין, יו"ר האגודה השיתופית במירון.

הלפרין נעצר בחודש שעבר בחשד לעבירות שוחד וזיוף, מרמה והלבנת הון בהיקף מיליונים. כראש האגודה החולשת על הקרקעות במירון, הלפרין חשוד כי מכר קרקעות במסגרת פרויקט ההרחבה במושב בניגוד לכללי מינהל מקרקעי ישראל, לגורמים שאינם זכאים תוך הצגת רוכשים כבני זוג פיקטיביים לכאורה והגשת תצהירים כוזבים.

לצד הלפרין נעצרו חשודים נוספים, אך רק הוא הובא להארכת מעצר חמישית. שופט בית משפט השלום בטבריה קיבל את בקשת סנגוריו עורכי הדין טליה גרידיש ואליהו סרור, והורה על שחרורו למרות בקשת ימ"ר צפון להאריך מעצרו בשמונה ימים נוספים. במהלך הדיון הזכיר הלפרין כי לפני כעשור הוא כיהן כמנכ"ל מועצת הלול והואשם בהפרת אמונים, אך התיק הסתיים באי-הרשעה.

שופט בית המשפט המחוזי חנא סבאג המליץ למשטרה ביום שישי למשוך את בקשתה להארכת המעצר. השופט קבע כי גובה ההפקדה יגדל ל-100 אלף שקל. במשך חודש יורחק הלפרין ממירון וישהה בכפר חב"ד.

עורכי הדין אלי סרור, טליה גרידיש

עורכי הדין גרידיש וסרור מסרו בתגובה: "זה עוד אחד מהתיקים שמתחיל בקול תרועה ומסתיים בקול ענות חלושה. מדובר בסכסוך פוליטי של יריבים שהגישו תלונה מתוך מניעים זרים. לאחר הארכות מעצר רבות, התבררה תמונה כי המשטרה מנסה 'לדוג פרשות' ללא תשתית ראייתית. הלקוח שיתף פעולה לאורך כל החקירה, ענה על כל השאלות, נתן הסברים מדויקים ומפורטים לכל דבר ועניין ומכחיש באופן גורף את המיוחס לו".

עו״ד סרור ממשרד סרור בן הרוש: "מדובר לצערי באובססיה של מתנגדים פוליטיים שהצליחה לחלחל למסדרונות יאח״ה ובמסע דייג האסור על פי חוק. בסופו של דבר, ההר הוליד עכבר ובית משפט השלום שיחרר אותו מידית. המשטרה שנחלה מפלה, לא השלימה עם ההחלטה והגישה ערר בלתי מכובד, אשר מוטב שלא היה בא לעולם. בית המשפט הותיר את ההחלטה על כנה ושחרר את מרשי לאלתר".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות