שוחררו שניים מהנאשמים בתיק תכנון פגיעה בעבריין באוקראינה

שתף כתבה עם חברים
אירנה לייב פייסמן רוסלאן אומורזקוב

שלושה שבועות לאחר הגשת כתב אישום נגד שלושה בגין תכנון פגיעה בעבריין המתגורר באוקראינה, בית משפט השלום בראשון לציון הורה, בניגוד לעמדת הפרקליטות, לשחרר שניים מהנאשמים מהמעצר.

כזכור, בתיק הואשמו אירנה לייב פייסמן (31), רוסלן אומורזקוב (32) מכפר סבא ופיליפ פבריקנט (35) מבת ים. עם מעצרם ייחסה להם המשטרה עבירת ניסיון רצח, בטענה שתכננו לחסל את העבריין מרמה אשר שימש בעבר כעד מדינה נגד שוטר ושוהה כיום באוקראינה, אך  לבסוף הוחלט כאמור להאשימם בקשירת קשר לפשע ובסחיטה באיומים של אותו עבריין על רקע סכסוך כספי.

עם הגשת כתב האישום, הגישה הפרקליטות נגדם גם בקשה למעצר עד תום ההליכים. אולם, סנגוריהם של השלושה עורכי הדין וואליד כבוב, עומר גואטה, שאדי נטור ומנשה סלטון עתרו לשחרורם.  במסגרת הדיונים נשלחו השלושה לקבלת תסקיר מטעם שירות מבחן, אשר המליץ על שחרורם לחלופת מעצר.

עו"ד ווליד כבוב עו"ד עומר גואטה עו"ד מנשה סלטון

אולם, בפרקליטות שבו והתעקשו על הארכת מעצרם עד תום ההליכים בטענה כי נשקפת מסוכנות מהנאשמים. מנגד, עורכי הדין עתרו לשחרורם. השופט אייל כהן, ששמע את טיעוני הצדדים, הורה על שחרורם של פייסמן ואומורזקוב אשר מיוצגים על ידי עורכי הדין גואטה, כבוב ונטור , למעצר בית בפיקוח אנושי. השופט גם סבר כי אין במקרה הזה צורך במעצר באיזור אלקטרוני.

בעניינו של פבריקנט, המיוצג על ידי עו"ד סלטון, טרם ניתנה החלטה ודיון בעניינו יתקיים ב – 18 ביולי לאחר קבלת תסקיר מטעם שירות מבחן.

 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות