ים-יבשה: המפכ"ל ערך ביקור עבודה בבסיס חיל הים באשדוד

שתף כתבה עם חברים

קיבל סקירה מקיפה לגבי שיתוף הפעולה בין המשטרה לצה"ל בכל הקשור לאיומים הימיים

צפו בסרטון: המפכ"ל אלשיך עם אל"מ יובל אילון על סיפון הדבורה

מפכ"ל המשטרה, רנ"צ רוני אלשיך, ערך (ראשון, 8.7) סיור בבסיס חיל הים באשדוד, במסגרתו עמד מקרוב אחר שיתוף הפעולה וממשקי העבודה בין חיל הים לבין כוחות המשטרה במחוז הדרומי, בהתייחס למתארי האיום הימי.
במהלך הביקור קיים המפכ"ל הערכת מצב בהשתתפות מפקד מחוז דרום, ניצב מוטי כהן; ראש אגף החקירות והמודיעין במשטרה, ניצב גדי סיסו; מפקד בסיס חיל הים באשדוד, אלוף משנה יובל אילון; וקציני משטרה וחיל הים.
בישיבה ניתנה סקירה מקיפה על ידי אל"מ אילון בנוגע למפת האיומים הימיים, המענה הצבאי ושיתוף הפעולה והתיאום הביטחוני השוטף עם יחידת השיטור הימי של מרחב לכיש במשטרה. בהמשך, ניצב כהן הציג את היערכות המחוז לנושא חדירה ימית והמענה האופרטיבי הנגזר ממנה.
עם סיום הסקירה, המפכ"ל יצא לסיור ימי על ספינת דבורה שבפיקוד חיל הים, מהבסיס באשדוד ועד למתחם באשקלון. במהלך הסיור הימי סקרו בפני בכירי המשטרה את האיומים הימיים וציינו לחיוב את שיתוף הפעולה ההדוק בין יחידת השיטור הימי לבין חיל הים.
"אני מתרשם מאד מהיכולות הטכנולוגיות והאנושיות של חיל הים, כולל אלה המתפתחות בהגנה על הגבול הימי הדרומי. עלינו כמשטרה מוטלת האחריות לביטחון הפנים ולמתן מענה משלים בממשק הדוק מול צה"ל הן בים והן על החוף. אני שמח לראות את איכות שיתוף הפעולה ואת קפיצת המדרגה שבוצעה בהקשר זה, הן בשל התרגול המשותף, הן בשל שדרוג כלי השיט של משטרת ישראל והתאמתם לאתגרים, והן בשל התרגול השוטף ברמה השבועית בין זירת אשדוד בחיל הים ובין השיטור הימי במחוז דרום.
הפערים הקטנים שסומנו, יטופלו בהקדם. נמשיך לקדם את המענה לאיום הביטחוני ללא פגיעה במשימות השיטור והצלת חיים של אזרחים המבלים באזור החוף".
ניצב כהן הוסיף: "אנו פועלים בשילוב זרועות הדוק עם צה"ל למתן מענה לאיום הימי שקיים. לצד זאת, אנו מחויבים להמשיך ולפעול עם כלל גופי הביטחון וראשי היישובים על מנת להבטיח ביטחון מקסימלי ומענה מיטבי לכלל תושבי הדרום, זאת תוך המשך עמידה במשימות שיטור קלאסיות, מאבק נחוש בפשיעה לסוגיה וצמצום תאונות הדרכים".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות