נסגר תיק ההימורים והמסים נגד תומר סיני מבעלי הפועל פ"ת לשעבר

שתף כתבה עם חברים

לאחר החשדות הכבדים להעלמות מס במיליונים, מס הכנסה ירד מדרישת שומה של מיליון שקל ל-75 אלף שקל בלבד

תומר סיני. הפורשה והג'יפ מרצדס הוחזרו (פוסטה)

נסגר התיק נגד הבעלים לשעבר של קבוצת הכדורגל הפועל פתח תקווה, תומר סיני, בחשד לניהול וארגון הימורים אסורים והלבנת הון.

במקביל, רכוש וכסף מזומן שנתפסו לפני חילוט על ידי המשטרה ומס הכנסה בשווי מיליוני שקלים, הוחזרו לסיני לאחרונה.
מכונית פורשה פאנאמרה  בשווי 589 אלף שקלים,
ג'יפ מרצדס בשווי חצי מיליון שקל,
חצי מיליון שקל במזומן שנתפסו בביתו של סיני,
הוסר צו עיקול מעל דירת הפנטהאוז שלו בפתח תקוה.
פרקליטו של סיני לעניינים כלכליים, עו"ד חיים לוי, ניהל משא ומתן מול רשות המסים על הסכם שומה ועם חתימת ההסכם נקבע כי סיני ישלם 74 אלף שקל למס הכנסה בגין "הפרשי הון בלתי מוסברים", וכלל ההליכים נגדו ייסגרו.

כפי שפורסם ב"פוסטה" לפני כשנה, משטרת פתח תקוה בצעה אז שתי פשיטות על ביתו של סיני בחשד שארגן בביתו הפרטי משחקי הימורים ברולטה וקלפים. לפי המידעים המודיעיניים מאז, שהיו מבוססים על היכרות שלו עם גורמים כאלה ואחרים מתחום השוק האפור, ייחסו לו עבירות על חוק איסור הלבנת הון ועבירות כלכליות נוספות.
במהלך החיפוש נתפסו בביתו קרוב לחצי מיליון שקל במזומן, ועל הרקע הזה הוצאו צווי תפיסה על שתי מכוניות היוקרה של סיני ועל בית מגוריו המפואר.

בתוך תקופה קצרה יחסית, ההליכים הפליליים נזנחו לאחר שהמשטרה לא הצליחה לבסס אץ התשתית הראייתית לעבירות ההימורים האסורים, ולאחרונה הפרקליטות הודיעה לסנגורו של סיני, עו"ד אלי כהן, על סגירת התיק.
בשלב זה רשות המסים נטלה את ההובלה ובקשה את המשך תפיסת הרכוש בצווים אזרחיים, לצורך הבטחת תשלום המס.

מס הכנסה הוציא לסיני שומה על קרוב לשני מיליון שקל, בגין "גידול הון בלתי מוסבר", ודרש מממנו לשלם מס של 900 אלף שקל על הכנסות אשר לא דווחו לכאורה, ומקורן לא ידוע.
סנגורו עו"ד חיים לוי, איש רשות המסים לשעבר, ליווה את סיני בהליכי המשא ומתן מול הרשות על גובה השומה שלו. סכום הכסף המזומן שנתפס בביתו של סיני נשאר תפוס עד לגמר ההליך, בעוד שאר הרכוש שוחרר כבר בשלב המשא ומתן.
לאחרונה, כאמור, נחתם הסכם השומה המעודכן בתשלום מס של פחות מ-100 אלף שקל, עורך דינו של סיני הציג לפקיד השומה אסמכתאות המסבירות חלק מהגידול בהון האישי של הנישום, הכנסות מדווחות משוק ההון וכספים שהגיעו ממקורות משפחתיים שונים.

ממצאי החיפוש בדירתו של תומר סיני (צילום: משטרה)
השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות