העונש לנאשם שנהג בשכרות ופסילה וניסה לשכנע שוטר שיוותר לו

שתף כתבה עם חברים

תושב מזרח ירושלים נתפס על ידי שוטר תנועה והועמד לדין. לאחר שהודה במיוחס לו הסכימו ביחידת התביעות לעונש מופחת במעט, אך כזה שישלח את הנהג לחודשים ארוכים בכלא

video
בית משפט השלום לתעבורה באילת גזר בשבוע שעבר מאסר בפועל ופסילת רישיון לנאשם שנהג בעת שהיה בשלילה ובשכרות.
לפי עובדות כתב האישום שהוגש ב-5 בספטמבר 2021, בבדיקה שגרתית של שוטרים, נבדק וג'יה אבו מאדי (40) ממזרח ירושלים, אז התגלה כי הוא לא הוציא רישיון נהיגה מעולם ונוסף על כך נפסל לנהיגה על ידי בית משפט השלום לתעבורה בשנת 2015. בו במקום עצרו השוטרים את הנהג והובילו אותו לחקירה בפני בוחני התנועה של משטרת מרחב אילת.

בעודו יושב בניידת ניסה לשכנע את השוטר שישחררו ויעלים עין מהעבירה באומרו: "אחי אני פסול לנהיגה, טעיתי, תנסה לעזור לי". בבדיקת שתן שבוצעה לו טרם חקירתו התקבלה אינדיקציה ראשונית כי הוא נוהג כשהוא תחת השפעת סמים.
בתום חקירתו החשוד נעצר, ובתום ימים אחדים הגישה נגדו חטיבת התביעות של משטרת ישראל, שלוחת אילת כתב אישום ובקשה למעצר עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו.

האישום יוחסו לו עבירות של נהיגה בשכרות, נהיגה בקלות ראש, נהיגה בזמן פסילה, ונהיגה ללא רישיון נהיגה. כנטען, הוא  נהג ברכב וזאת כאמור בהיותו פסול מלנהוג  במסגרת גזר דין שהוטל עליו בחודש ינואר 2021. כמו כן נהג הנאש ברכב בהיותו בלתי מורשה לנהיגה, כאשר מעולם לא הוציא רישיון נהיגה, נהיגה בקלות ראש וללא פוליסת ביטוח תקפה וכן בהיותו שיכור ותחת השפעת סמים.

לאחרונה הגיעה יחידת התביעות של המשטרה להסדר עם סניגורו של הנאשם, עו"ד אביב סטרול מהסניגוריה הציבורית. על פי ההסדר, שהושג בעיקר בעקבות הודאתו במיוחס לו, אבו מאדי ירצה מאסר בפועל לתקופה של 16 חודשים שתחושב מיום מעצרו. בנוסף יופעל מאסר על תנאי שהוטל על הנאשם משנת 2018 , כך שהוא ירצה בסך הכל 22 חודשי מאסר בפועל. בנוסף הנאשם יהיה פסול מלהחזיק רישיון למשך שש שנים. זאת לצד פסילה ומאסר על תנאי. בשבוע שעבר (13 ביוני), עם סיום השמעת טיעוני הצדדים לעונש השופט גיל אדלמן אימץ את ההסדר.

פקד גור צור, תובע תעבורה שלוחת תביעות אילת: "לא נעלם מעינו של בית המשפט רישומו התעבורתי של הנאשם בהיותו שור מועד המפר שוב ושוב את החוק ללא מורא מרשויות האכיפה והסנקציות אשר יוטלו עליו. מענישה משמעותית זו ניתן ללמוד על המשמעות שמייחס בית המשפט לעבירות חמורות בתעבורה המסכנות שלומו של ציבור שלם".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות