נעצרה עורכת דין בחשד שהטרידה עורכי דין מפורסמים באזור המרכז

שתף כתבה עם חברים

החשודה הציפה את עורכי הדין בשיחות מאיימות, מסרונים ופוסטים ברשתות החברתיות עם ביטויים מיניים ותוקפניים. היא נעצרה ונשלחה להסתכלות

החשודה סירבה לקבל זימונים מעורכי הדין (בתמונה), וסירבה לפתוח את הדלת לשוטרים שנשלחו לביתה

משטרת לב תל אביב עצרה עורכת דין תושבת העיר, בת 43, בחשד שאיימה על יותר מעשרה עורכי דין מפורסמים והטרידה אותם במשך תקופה ארוכה, בשיחות טלפון ובמסרונים מלאי גידופים, קללות ואיומים עליהם או על בני משפחותיהם, לרבות ברשתות החברתיות.
עורכת דין החשודה באיומים, אזרחיסטית שאינה מאוד מוכרת, אך רשומה בלשכת עורכי הדין, נעצרה היום ונלקחה להסתכלות פסיכיאטרית ראשונית בבית החולים אברבנאל, בהוראת בית המשפט.

לפי החשד, מדובר באיומים קשים שלה על עורכי דין "פליליסטים" רבים, שהרקע להם לא ברור. עורכת הדין אורית חיון המייצגת את המתלוננים בפרשה ועורכי דין  אחרים שהוטרדו על ידי עורכת הדין "המאיימת", ביניהם עורכי הדין אייל בסרגליק, ועמית שלף, מסרו כי הם אינם מכירים אותה אישית ולא היה להם קשר אישי או מקצועי קודם, לפני שפתחה במסע נאצות נגדם.
לפי עדויות עורכי הדין המתלוננים, ההטרדות בטלפון, בפייסבוק וברשתות החברתיות מצד החשודה נמשכו שבועות ארוכים והסלימו, תוך שהיא אינה מרפה מהם. התכנים של פניותיה לא היו קוהורנטיים, מלבד קללות ואיומים בפגיעה פיזית, כולל אזכור שמות ילדיהם של עורכי הדין ואיום לפגוע גם בם, וביטויים מיניים גסים כלפי עורכי הדין, תוך הסלמה בלתי פוסקת.

אחד מעורכי הדין תיאר בתלונות שהגישה למשטרה וללשכת עורכי הדין, וכן בבקשה לצו הטרדה מאיימת כי "מעולם לא פגשתי (בחשודה) ולא היה כל קשר אישי או מקצועי בינינו. החשודה עקבה אחריי ברשתות החברתיות. לפני כמה חודשים, פנתה החשודה אלי לראשונה, בתלונה כי סנגור פלילי אחר מטריד אותה. כדי לסייע לה במצוקתה, פניתי אל העורך דין שהבהיר לי כי מדובר ב"סטוקרית" ומעולם הוא לא יצר איתה קשר. לאחר מכן הרגעתי את החשודה, שהעו"ד לא יפנה אליה".

חודשיים לאחר מכן, שבה החשודה ופנתה לאותו עורך דין ושלחה לו מייל ובו גיבוב האשמות שונות. בשלב הבא, שלחה לו הודעות פוגעניות במסנג'ר, ולאחר מכן החלה המטרידנית להתקשר ממספרים חסויים. "מספר השיחות בלתי סביר ואובססיבי, לאורך ימים, בכל דקה משעות היום, באופן שחוסם את הטלפון מקבלת שיחות".
על פי תלונות שהוגשו, כאשר ענו להתקשרויותיה הרבות, עורכת הדין המטרידנית  צווחת ומאיימת, בטענה כי פגעו בה, מבלי שיש להם עמה היכרות ממשית כלשהי. עורכי הדין שנפלו קורבן להטרדות, הקליטו חלק מהשיחות ההזויות, המאיימות, בהן החשודה גידפה אותם במלים קשות: "בת-****. אני אזיין את אמא שלך… אמא שלך זונהה…".

המשטרה מסרה לבית המשפט כי עד כה נגבו תלונות מחמישה עורכי דין, שסבלו מהצקות דומות, וצפויה הגשתן של עשר תלונות מעורכי דין נוספים. על אחד מעורכי הדין המתלוננים, איימה החשודה כי "תשרוף את המשרד שלו ואת רכב היוקרה". עורכי דין נוספים סיפרו כי החשודה התבטאה בפניהם בבוטות על ילדיהם, והוסיפה התייחסויות מיניות בוטות.
"כן **** אני מחכה לשמוע! זה הכי גבוה שטיפסת עליו? X אמר שלו יש יותר רם וחזק. שלו זה בצבעי ורוד, לא כמו הבניין! רוצה לספר??". כך כתבה החשודה לאחת מעורכות הדין המתלוננות, תוך שהיא מצרפת צילום ממגדל המשרדים בו נמצא משרד עו"ד של המתלוננת.

חלק מהפוסטים המאיימים של עורכת הדין וצילומים של משרדי עורכי הדין (צילום מסך)

חלק מעורכי הדין ספגו איומים ברצח ובפגיעה בבני משפחה. על אחד איימה שתדאג שיאנסו את ****, או שתשבור את רגליו של אביו. המתלוננים מסרו למשטרה כאמור שאינם מכירים את עורכת הדין "המקללת", או שהיה להם עמה קשר אקראי וחד פעמי, ולא ברור להם הרקע להכפשות, בפומבי וגם  בפרטי. לעורך דין נוסף כתבה  "אני מחכה לך בשירותים עם החבר שלך.. גועל נפש… אני אמצא אותך.. תקפל את המשרד ותחזיר את המפתחות"..
האיומים נמשכו כמה שבועות. עורכי הדין הגישו תלונות למשטרה וללשכת עורכי הדין, עם צילומים והקלטות של השיחות. המשטרה התמהמהה בתגובתה עקב הצורך לקבל אישור הפרקליטות למעצרה של עורכת דין.

עו"ד חיון, המייצגת 11 עורכי דין מתלוננים בפרשה, יחד עם עו"ד יעל סנאי, כתבה בבקשה שהגישה לקבלת צו הרחקה מהחשודה כי "כמי שמייצגת בתיקי רצח רבים, ובין היתר עדה בעבודתה לאלימות קשה אשר נגרמת כתוצאה מהתקפים פסיכוטיים, ברור כי מדובר במקרה קשה המעלה חשש לסכנה ממשית מצד החשודה".
כאמור, עורכת הדין החשודה הובאה היום לבית משפט השלום בתל אביב, והמשטרה ביקשה להאריך מעצרה בחמישה ימים בחשד לאיומים והטרדות באמצעות מתקן בזק.

הסנגורים, עו"ד נועם אשחר ועו"ד ירוסלב מץ, ביקשו לאסור פרסום שמה של החשודה, והסכימו כי תשלח לבדיקה פסיכיאטרית ראשונית. אף לדבריהם של הסנגורים המייצגים את החשודה שנעצרה, מהאינדיקציות נראה כי היא סובלת מ"מצב נפשי מורכב".
נציג משטרת לב תל אביב, אמר כי "החשודה החליטה מסיבות השמורות עמה להטריד, לאיים, להעליב מספר עורכי דין. מה שמשותף לכל התיקים, זה שאף אחד לא מכיר את החשודה, היא מכירה אותם לפרטי פרטים, יורדת לרמה של אירועים אישיים ובני משפחה של אותם עורכי דין". עוד נמסר כי החשודה סירבה לפתוח את הדלת לצוות שוטרים שנשלח לביתה, ורק כשנשלח צוות נוסף, פתחה את הדלת ונעצרה.
גם בחקירתה עולים לדברי המשטרה תכנים הזויים. את אחד מעורכי הדין היא מאשימה ב"מותה של אמה" או ב"רצח של סבתה".

השופטת כריסטינה חילו אסעד מתחה ביקורת על המשטרה: "לא צורפו לעיוני מחקרי תקשורת או תמלילים של השיחות המאיימות ולא מצאתי הצדקה לאי צירופם לתיק החקירה". יחד עם זאת קבעה השופטת כי "התמונה הכללית המשתקפת היא, שאכן קיים צורך בבדיקה פסיכיאטרית". לצורך קיומה בתנאי אשפוז,  הוארך מעצרה של החשודה ביומיים נוספים עד 1 ביוני.

השופטת חילו אסעד

עדכון 1 יוני

נציג המשטרה עדכן כי עד כה הוגשו 11 תלונות, מהן עשר של עורכי דין, ובידי המשטרה מאות הקלטות קול בהן החשודה משתלחת בעורכי הדין, תוך אזכור ילדיהם הקטינים ותוך שהיא מוסיפה איומים בפגיעה וקללות מיניות. עם זאת ההטרדות נשארו "במרחב הוירטואלי". עוד התברר כי תלונות נגד החשודה הוגשו מאז חודש פברואר.
לא ניתן להרחיב על אודות הבדיקה הרפואית שנערכה לחשודה, ואולם בשלב זה ההסתכלות הסתיימה.
השופטת חילו אסעד האריכה את מעצרה של החשודה עד 6 ביוני (יום שני אחרי חג שבועות) ובשלב זה הותירה את איסור פרסום פרטיה על כנו.

חלק מהפוסטים המאיימים של עורכת הדין – צילום מסך2
השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות