ארבעה מבת ים נעצרו בחשד שתכננו לרצוח בחו"ל עד מדינה

שתף כתבה עם חברים

שלושה גברים ואישה נעצרו על ידי חוקרי יחא"ה בחשד שתכננו לרצוח באוקראינה עבריין מרמה שהפך בעבר לעד מדינה נגד שוטר מיחידה מסווגת שהעביר לו מידע חסוי

שוהה באוקראינה. עד המדינה

שלושה גברים מבת ים ואשתו של אחד מהם נעצרו בחשד שקשרו קשר לרצוח בחו"ל עבריין ששימש בעבר כעד מדינה. היעד לרצח הוא עבריין מרמה אשר שוהה ככל הנראה באוקראינה. בעבר הוא הפליל שוטר שמסר לו מידע חסוי. הרקע לתכנון הרצח הוא ככל הנראה מחלוקת כספית כלשהי.

עד המדינה המדובר הוא אב לחמישה שהיה מקורב לעבריינים מוכרים בישראל. בתחילת שנת 2015 הוא נידון למאסר על תנאי בתיק אלימות במשפחה. לפני כשנתיים דווח כי עזב את הארץ וטס לאוקראינה, ובהמשך שב לישראל. יש הטוענים כי הוא נמלט בזמנו מישראל מאחר שהוגש נגדו כתב אישום, אך אחרים טענו כי עזב מאחר שחשד כי מתנהלת נגדו חקירה סמויה.

בדצמבר 2016 הוגש כתב אישום נגד דניס קורובקוב, שוטר ביחידה מסווגת של ימ"ר נגב, כי מסר מידע סודי לאותו עבריין מרמה תמורת 120 אלף שקל. אותו עבריין מיהר להסגיר את השוטר לרכז מודיעין, חשף את הפרשה, "הפיל" את השוטר והפך לעד מדינה. הוא קיבל מהמדינה מאות אלפי שקלים, ועזב את הארץ. בסופו של ההליך המשפטי נגד קורובקוב – שיוצג על ידי עורכי הדין נעמה אלחדד ושני דרי – נגזרו עליו שלוש שנות מאסר בפועל.

שלושה מארבעת החשודים הם ללא עבר פלילי ועיסוקם בתחום הנדל"ן, בעוד שהחשוד הרביעי מוכר מעבירות סמים. החשודים נעצרו על ידי חוקרי יאח"ה, שלא מתעסקים לרוב בעבירות בהן נחשדים כעת הארבעה – ועל כן ההערכה היא כי החשד עלה במסגרת חקירה סמויה אחרת, ויתכן שאף כחלק מהאזנות סתר שבוצעו. 

עו"ד מנשה סלטון עו"ד וליד כבוב

ארבעת החשודים – שמיוצגים על ידי עורכי הדין ווליד כבוב, מנשה סלטון ושאדי נאטור – מכחישים את המיוחס להם. הארבעה הובאו לבית משפט השלום בראשון לציון, שם ביקשה המשטרה להאריך את מעצרם ב-10 ימים. בסיומם של הדיונים הוחלט להאריך את מעצרם עד 17 ביוני. כמו כן, בית המשפט אסר לפרסם את שמותיהם. 

עו"ד כבוב, המייצג שניים מהנאשמים, מסר בתגובה: "מרשיי מכחישים כל קשר לחשדות שמיוחסים להם. מדובר בחשודים שמעולם לא נחקרו ולא נחשדו בביצוע עבירות פליליות. מדובר באנשי עסקים נורמטיביים שמתפרנסים בכבוד. אני סמוך ובטוח שחפותם תתברר בהמשך בפני בית המשפט".

עו"ד סלטון, המייצג חשוד נוסף בפרשה, מסר: "מרשי מכחיש כל קשר לפרשה, הוא כלל לא מכיר את המתלונן ולהערכתי ישוחרר בהקדם". 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות