עורך דין פלילי חשוד שאיים ותקף את אשתו – שאושפזה

שתף כתבה עם חברים

האישה התפנתה עצמאית לבית חולים – שדיווח על האירוע למשטרה * עורך דינו של החשוד טוען כי לא נשקפת ממנו מסוכנות: "לא מדובר ברף החמור של אלימות"

חשוד שתקף את אשתו (אילוסטרציה: Ruthson Zimmerman מאתר unsplash)

עורך דין מנצרת נעצר בסוף השבוע בחשד לעבירות אלימות כלפי אשתו (12 פברואר).
החשוד, עו"ד המתמחה בפלילים, תעבורה ונדל"ן, נעצר על ידי שוטרי תחנת נצרת, כאשר על פי המשטרה, הוא תקף את אשתו, איים עליה וזרק לעברה סכין. בתום חקירה ראשונית, התקיים דיון בבית משפט השלום בנצרת, שם ביקשה היחידה החוקרת להאריך את מעצרו בשמונה ימים.

מהדיון עלה כי האירוע האלים התרחש ביום שישי. האישה התפנתה לבית חולים – שדיווח על כך למשטרה. על פי היחידה החוקרת, על האישה נמצאו סימנים של תפיסות ידיים בחלק של הצוואר והידיים.
עוד נטען כי במהלך ויכוח שהתפתח בין בני הזוג, ניגש החשוד למטבח, לקח סכין והתקדם לעבר אשתו. בשלב זה החלה האישה להימלט מהמקום החוצה. השוטרים גבו בהמשך עדות מהאישה ועל פי המשטרה היא סיפרה על מה שאירע בביתם בתקופה האחרונה.

עו"ד חאלד אבו אחמד, המייצג את עורך הדין החשוד, ניסה להפחית בדבריו מחומרת העבירות שיוחסו למרשו וטען: "מדובר בעורך דין במקצועו, והשלכות של המעצר בעניינו ובעניין משפחתו וכן בנושא הקריירה המשפטית שלו – יכולה לפגוע אנושות. לא מדובר בתוקף הסדרתי ולא בעבריין הנמלט. האיש הזה לא הפך בין יום ולילה לבן אדם שנשקפת ממנו מסוכנות, מסוכנות למי? לציבור? למתלוננת? לא יעלה על הדעת שבוחנים את החשד ואומרים שהחשוד מסוכן כלפיה. גם אם נניח שיש מסוכנות קונקרטית למתלוננת, הרי ניתן עם כל הכבוד הראוי וחוק המעצרים לבחון אפשרות לאיין את המסוכנות. אני לא מזלזל, אך לא מדובר ברף החמור של אלימות. לא ראיתי שמדובר בחומרה היתרה, שניתן להגיד תקשיבו האיש הזה הכי מסוכן בעולם, שרק צלמון הוא הכתובת הנכונה בעניינו. זה לא נכון".

בתום הדיון, השופט דורון פורת קבע כי "קיים חשד סביר שהחשוד עבר את העבירות המיוחסות לו בבקשה למעצר". לדברי השופט, "בתיק החקירה עדות המתלוננת הנתמכת בתמונות צבעוניות וכן חומר נוסף. שוכנעתי כי קיים יסוד סביר לחשש ששחרור החשוד או אי מעצרו יביא לשיבוש הליכי החקירה או המשפט, להתחמקות מחקירה ומהלכי השפיטה, או יביא להעלמת ראיות, ולהשפעה על עדים".
נוכח קביעות אלו, מעצרו של עוה"ד החשוד הוארך בארבעה ימים, ועד ל-16 בפברואר.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות