פוענח רצח איברהים בלקיס בשכונת חליסה בחיפה

שתף כתבה עם חברים

במקביל לנרצח, שני פצועים אחרים הגיעו לבד לבית החולים * בחקירה הופעלו כלים חקירתיים וטכנולוגיים, שהביאו לאיסוף מגוון ראיות שביססו לכאורה תשתית ראייתית לפענוח הרצח

כחודש ו-10 ימים לאחר שאיברהים בלקיס, מוכר למשטרה, נורה למוות ברכבו בשכונת חליסה, המשטרה הודיעה על פענוח הרצח עם הגשת הצהרת התובע בתיק הבוקר.
כזכור, ב-24 בנובמבר בשעות הערב, התקבל התקבל דיווח על ירי לעבר רכב ברחוב הגיבורים בחיפה. במהלך האירוע נפצעו באורח קל וקשה שני גברים, שהגיעו עצמאית למרכז הרפואי רמב"ם, שם נקבע מותו של אחד מהם – איברהים בלקיס בן 29 מחיפה.

שני הנפגעים פונו עצמאית ברכב בו נורו, והגיעו עד לפתחו של המיון ברמב"ם כאשר הרכב מרוסס בעשרות כדורים. השוטרים החלו בביצוע סריקות אחר מבצעי העבירה, לצד איסוף ממצאים בזירה על ידי חוקרי מז"פ.

ל"פוסטה" נודע כבר בערב האירוע, כי שני הנפגעים מוכרים למשטרה כאשר הפצוע משתייך למשפחת אגבאריה.  בלקיס, הצעיר שנורה למוות, נעצר בשנת 2013 בחשד לנסיון חיסול של גורם עברייני יחד עם בני משפחתו, משפחת פשע מוכרת מחליסה שיש לה גם עסקים נורמטיביים.

זמן קצר לאחר הירי, שוטרי מחוז חוף עצרו את החשוד, מוחמד סואעד (25) משפרעם, סמוך לצומת יגור. מהחקירה עלה כי הרקע למעשה, על פי החשד, הוא סכסוך ואירוע אלימות קודם, שבו לכאורה היה מעורב הקורבן עם אחרים.

הנרצח איברהים בלקיס (רשתות חברתיות)

חקירה מאומצת שנוהלה ביחידה המרכזית של מחוז חוף, במסגרתה הופעלו כלים חקירתיים וטכנולוגיים הביאה לאיסוף מגוון ראיות שביססו לכאורה תשתית ראייתית לפענוח הרצח.

על פי מידע שהגיע ל"פוסטה", התשתית הראייתית בתיק החקירה כוללת האזנות סתר של ימ"ר צפון, כשאחד המעורבים היה יעד של היחידה. בנוסף, תפסו שוטרי מחוז חוף טלפון מבצעי ברכב, צילומי מצלמות אבטחה שמתעדות את הסיורים שביצע החשוד, הקלטה שבה נשמע החשוד מכיוון את היורים לקורבן וראיות נוספות.

לבקשת המשטרה, מעצרו של החשוד, שמיוצג על ידי עורכי הדין תומר נוה, דורון נוי ויהלי שפרלינג הוארך מעת לעת בבית המשפט השלום בחיפה ולתקופה של כ-40 ימי מעצר באישור היועמ"ש עקב התארכות תקופת מעצר הימים. הבוקר כאמור, הגישה פרקליטות מחוז חיפה לבית משפט השלום בחיפה הצהרת תובע נגד החשוד לצורך הארכת מעצרו עד 7 בינואר, אז יוגשו נגדו כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים.

נוה, נוי ושפרלינג מייצגים גם שני מעורבים נוספים ששוחררו לבסוף ממעצר ולא יוגש נגדם כתב אישום.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות