הסאגה סביב גבעת עמל מסרבת לגווע

שתף כתבה עם חברים

לאחר שהתקבל פסק דין סופי בפרשה, דורשים כעת תושבי השכונה לבטל את הפינוי שנגזר עליהם מהקרקע ולהחליף את הנאמן שמונה לטפל בעניינם

מחאת תושבי השכונה. הפסיקה נכנסה לתוקף ב-29 בנובמבר, אך הכספים לא הופקדו

זעקת תושבי שכונת גבעת עמל בתל אביב תורגמה להליכים משפטיים שידעו גלגולים רבים. האחרון שבהם היה בדמות בקשת רשות ערעור לבית המשפט העליון ונדמה היה ששם ייתכן והסיפור יגיע אל סופו. אלא שהשבוע הגישו 28 תושבי גבעת עמל לבית המשפט, בקשה לפסול את הנאמן שמונה בעניינם, במטרה להעניק פיצויים למי שעתידים להתפנות מהמקום (17 בפברואר). הבקשה הוגשה נגד דיור ב.פ בע"מ, אלעד ישראל מגורים בע"מ וא.מ.ת.ש השקעות בע"מ. שתי החברות האחרונות, הן בבעלות איש העסקים יצחק תשובה.

באמצעות עורכי הדין אלימלך קורצוויל, דביר סיני, יאיר פרלה ושאול קוטלר, טוענים התושבים כי בית המשפט קבע באופן סופי שכל בית אב שמחזיק בקרקע בשכונה, צריך לקבל לידיו סכום פיצוי על סך שלושה מיליוני שקלים. יש לציין כי בכל נחלה, הנחשבת כבית אב, ייתכן ומצויים כמה בתי מגורים.

על פי פסק הדין האחרון, מונה עו"ד דורון אלקיים לנאמן בתיק. כמו כן, לפי הפסיקה אמורים התושבים לקבל את הכסף בתוך 30 יום, כך שמהיום בו הפך הפסק דין לחלוט על התובעים להפקיד את הכסף, ומיד לאחר הפינוי להעביר אותו לתושבים. לטענת התושבים, פסק הדין הפך חלוט ביום ה-29 בנובמבר 2020 ולפי כך, בשלב זה עו"ד אלקיים כבר היה אמור לפתוח חשבון נאמנות.

לטענת התושבים בבקשה הנוכחית, כי בפסק הדין נאמר במפורש: "לא הפקידו התובעות את הפיצוי תוך המועד להפקדת הפיצוי אצל הנאמן, תדחה תביעתן". על כן, התביעה המורה על פינויים נדחתה וכך לשיטתם, פינויים בטל.

זה המקום  לציין, כי התובעות את פינוי התושבים לא התעלמו לטענתם מהפסיקה. בחלוף 30 ממנה, הן פנו לבית המשפט שיכיר בהפקדת כספים שביצעו לטענתם בעיריית תל אביב, כהפקדה בידי נאמן. זאת מאחר והתובעים הפקידו ערבויות בעירייה. ועל כן, לשיטת התובעים הכסף שנמצא בעירייה אמור לשמש את התושבים. מנגד, התושבים מצפים ודורשים לקבל את הכסף ישירות מנאמן ולא דרך גורמים אחרים. במיוחד נוכח העובדה שתושבי גבעת עמל מנהלים בימים אלה תביעה נגד עיריית תל אביב.

יצחק תשובה. מבקש להשתמש בכספים שנמצאים בידי העירייה (צילום: פלאש 90)

בנוסף לכל זאת, עורכי הדין המייצגים את התושבים, טוענים כי כאשר עו"ד דורון אלקיים מונה כנאמן, הוא הצהיר מפורשות כי הוא לא נמצא בניגוד עניינים. אלא שעו"ד אלקיעם עובד בתיק עם עו"ד אריק פתאל. האחרון עבד בעבר במשרד של עו"ד גד חלד, שמייצג את אחד התובעים, יצחק תשובה, בתיק. על כן, הוגשה גם בקשה להחלפת נאמן.

עו"ד דורון אלקיים ועו"ד אריק פתאל בחרו שלא להגיב לדברים. עד למועד פרסום הכתבה לא ניתן היה להשיג את עו"ד גד חלד, שמייצג את התובעים.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות