כתב אישום נגד נהג משאית שדרס למוות רוכב אופניים חשמליים

שתף כתבה עם חברים

בשל תקלה טכנית, הנאשם סטה לשול הכביש, לא הבחין ברוכב, התנגש באופניים והרג את אלנתן טדסה כמה ימים לפני יום הולדתו ה-20

זירת התאונה (צילום: דוברות הצלה פתח תקווה)

לבית המשפט לתעבורה במחוז מרכז הוגש כתב אישום נגד יהודה אריה מחפוץ (47), נהג משאית מפתח תקווה, המייחס לו גרימת מוות ברשלנות (1 מרס).

לפי כתב האישום שהוגש על ידי עו"ד אורעד שלוו מפרקליטות מחוז מרכז, ב-7 בדצמבר 2021, סמוך לשעה 12:30, נהג הנאשם במשאית שהגיעה לצומת הטייסים, פנה שמאלה לכביש 40 ונסע לכיוון פתח תקווה. באותה עת, סמוך לכניסה לקיבוץ בארות יצחק, רכב על אופניו החשמליים אלנתן טדסה (19). הנאשם נסע עם המשאית בנתיב הימני בכביש, והבחין כי נדלקה נורת אזהרה צהובה שמצביעה על תקלת גיר.

לפי כתב האישום, הנאשם סטה מנתיב נסיעתו לשול הכביש ולא הבחין ברוכב. הוא התנגש עם חזיתה הימנית של המשאית באופניים. טדסה, בן יחיד להוריו שהיה אמור לחגוג כמה ימים לאחר מכן את יום הולדתו ה-20, הוטח על השמשה הקדמית והועף למרחק ניכר. מותו נקבע במקום.

במקביל לכתב האישום הוגשה נגד הנאשם בקשה לפסילת רישיונו עד לתום ההליכים. מהבקשה עולה בין היתר כי כאשר הגיעו שוטרים לזירת האירוע, הנאשם אמר להם כי לא הבחין ברוכב אלא רק לאחר הפגיעה. בנוסף עולה מהבקשה כי עדות הנאשם לגבי תקינות הרכב לפני קרות התאונה לא היתה עקבית. בשלב אחד טען כי המשאית נסעה באופן תקין, ואילו בשלב אחר טען כי הרכב "איבד את דוושת הגז" ולכן לא יכול היה להמשיך בנסיעה.

בנוסף עולה מהבקשה, כי הנאשם נוהג משנת 1992 ולחובתו 73 הרשעות קודמות, בין היתר על שימוש בטלפון סלולרי בעת נהיגה, נהיגה ללא חגורת בטיחות, מהירות, סיכון הולך רגל במעבר חצייה, אי ציות לתמרור עצור, נהיגה בחוסר זהירות, נהיגה באור אדום, עצירה המפריעה לתנועה ועוד.

המנוח, אלנתן טדסה (צילום באדיבות המשפחה)

דיון בנושא הפסילה נקבע ל-6 במרס. הקראת כתב האישום תתקיים ב-23 במרס.
הנאשם אמר בתגובה: "יש עורך דין, יש בית משפט… צריך להתפלל למעלה והכל בסדר. מה שצריך להיות יהיה. הכל בסדר".
סנגורו של הנאשם עו"ד דוד גולן מוסר בתגובה: "מרשי כופר לחלוטין באחריותו לגרם התאונה. בעודו בנסיעה שגרתית במשאיתו בכביש מהיר נדלקה מנורת אזהרה המתריעה על תקלה חמורה המתרחשת ברכב . באופן אינסטינקטיבי סטה לשוליים שם הגיע משום מקום רוכב אופניים שאסור לו להימצא במקום וכך התרחשה תאונה. כאמור האחריות לתאונה אינה מוטלת על מרשי, עם כל הצער על אובדן חיי אדם".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות