הדרמה הגדולה בפינוי המבנים האחרונים בכפר שלם

שתף כתבה עם חברים

כוחות משטרה ליוו את נציגי חברת נת"ע שהגיעו לפנות את שבעת המבנים האחרונים שנותרו על תוואי הקו הסגול של הרכבת הקלה. בני משפחת לוי, מוותיקי הכפר, פרצו בבכי * צפו בסרטונים מהפינוי

video
בסרטון: שרה לוי
דרמה גדולה הבוקר בכפר שלם (24 ינואר).
המשטרה פרסה החל משעות הבוקר המוקדמות כוחות במקום, על מנת לסייע לאכיפת צו שיפוטי לפינוי מבנים. ההיערכות המשטרתית התבצעה בשיתוף נת"ע (נתיבי תחבורה עירוניים) וגופים נוספים.

לאחרונה הודיעה נת"ע, המפעילה את הרכבת הקלה, כי היא נערכת לפינוי כפר שלם. בתדריך שהעבירו בזמנו לכתבים בזום סירבו ראשי החברה למסור את התאריך המדויק לפינוי אך הבהירו שהוא קרוב מאוד.
הבוקר הודיעה נת"ע על מבצע לפינוי שבעת המבנים האחרונים הממוקמים בתוואי הקו הסגול של הרכבת הקלה. לפי נת"ע, מתוך 100 מבנים שהיו במקום נותרו רק שבעת המבנים המדוברים, בהם מתגוררים דיירים ה"מסרבים להתפנות מהמקום בניגוד לצו בית משפט".
בנת"ע מציינים כי במהלך הלילה חתמה על פינוי בהסכמה משפחה נוספת. בין שבעת המבנים שאמורים להיות מפונים הבוקר ישנו גם מחסן ריק.

שרה לוי, אחת מהדיירות האחרונות במקום, ובתם של יוסי וחיה לוי המתגוררים במקום עשרות שנים, פרצה בבכי כאשר הגיעו כוחות הפינוי.
בנת"ע אומרים כי בשל המצב המיוחד של משפחת לוי, הוחלט לתקצב אותם בסכום גבוה יותר – 1.7 מיליון שקל לצורך רכישת דירה, בתוספת סכום כסף המיועד להנגשה לנכים. ואולם, לדברי שרה לוי, חברת נת"ע מציעה למשפחה 4,500 שקל לשכירות – סכום שבמצב הנדל"ן הנוכחי אינו מספיק לדירה ראויה. "מפנים אותנו לכפר המכביה לשלושה ימים", אמרה שרה בבכי לאתר "פוסטה", "אפילו בשכונת התקווה לא ניתן לשכור כיום בית ב-4,500 שקל".

כוחות הפינוי בכפר שלם (צילומים: פוסטה)

טוביה זוירמן, חתנם של בני הזוג לוי: "עם כל הכסף שעולה לרשויות לפנות אותנו, בכל הכסף שהשקיעו כדי לעשות את הפינוי – כבר יכלו לתת לנו את הדירה הכי יפה בתל אביב".
אבי המשפחה יוסי לוי, בן 74 שנולד בכפר שלם להורים שהתגוררו במקום, ישב בביתו וראה טלוויזיה בעת שהגיעו כוחות הפינוי. "אף אחד לא הכין אותנו לפינוי", הוא אומר, "באו בהפתעה".
דובר נת"ע, אבי מוסקל, שוחח עם שרה לוי ואמר לה: "אם תתפני, תקבלו כסף מוועדת פינויים. תוכלו להישאר בכפר המכביה עד שתקבלו את הכסף".
בסופו של דבר הסכימו בני משפחת לוי להתפנות בעל כורחם.

חיים גליק, מנכ"ל נת"ע

חיים גליק, מנכ"ל נת"ע, נכח אף הוא בפינוי ואמר: "במשך שנים ישבו גורמים של נת"ע עם כל התושבים וביקשנו מסמכים וראיות כדי לעזור להם. משלא הצליחו להוכיח את העובדות זה הגיע לבית המשפט. בלא מעט מקרים באנו לפנים משורת הדין. לא בעמדה של פינוי בכוח. המשטרה היתה אמפטית. כולנו עומדים בגשם כדי לעשות את זה עדין, כדי שייצא יותר מכובד".

בית משפחת לוי בכפר שלם
בני משפחת לוי בביתם בכפר שלם
אבי המשפחה, יוסי לוי, מפונה מהמקום

 

 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות