תקף את אמו וזוכה בגלל מחלה נפשית

שתף כתבה עם חברים

בית המשפט קיבל הסדר טיעון וממצאי בדיקה פסיכיאטרית, ונתן צו לאשפוזו של הבן, שהצמיד את אמו הקשישה לקיר והיכה אותה

 alimut bamishpaha200
 אילוסטרציה

חוות דעת פסיכיאטרית שהוגשה בשבוע שעבר (20.1) לעיונו של סגן נשיא בית משפט השלום בתל אביב, השופט צחי עוזיאל, הביאה את השופט לקבל הסדר טיעון ולזכות את תושב אזור המרכז מעבירות שונות, שהעיקרית מביניהן היא תקיפת אמו הקשישה.

לפי כתב האישום נגד הנאשם, בשני מועדים שונים במהלך שנת 2013 הוא רדף אחרי אימו ברחבי דירתם תוך שהיא זועקת לעזרה. כמו כן נטען בכתב האישום, כי בחודש מרץ 2014 הנאשם הצמיד את אמו לקיר המסדרון מחוץ לדירתם בשתי ידיו, צעק עליה והיכה אותה בפניה ובגפיה. לפי האישום השני בכתב האישום, ב-26 בינואר 2014 הורה בית המשפט על שחרורו של הנאשם בערבות, תוך הרחקה מאמו, אלא שלאחר שחרורו נצפה הנאשם על ידי שוטרים כאשר הוא שוהה בדירת אמו, ולכן הוא הואשם גם בעבירה של הפרת הוראה חוקית.

od erez alon 150 
 עו"ד אלון ארז

תוך כדי מעצרו נשלח הנאשם לבדיקה פסיכיאטרית, וחוות הדעת שהתקבלה בעניינו קבעה כי הוא אינו כשיר לעמוד לדין, מאחר שבעת ביצוע העבירות הוא סבל ממחלה נפשית. חוות הדעת, לפיה הנאשם צריך לעבור טיפול מרפאתי פסיכיאטרי, הוצגה לשופט עוזיאל. הסנגור, עו"ד אלון ארז, והתביעה, ציינו בבית המשפט כי הגיעו להסדר לפיו הנאשם יאושפז בצו בית משפט במרפאה פסיכיאטרית.

השופט עוזיאל קבע כי הנאשם ביצע את המיוחס לו, אולם כאמור – זיכה אותו ובהתאם לחוק לטיפול בחולי נפש, נתן צו לאשפוזו במרפאה פסיכיאטרית, לתקופה מירבית של ארבע שנים.

 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות