הפרקליטות מערערת על שחרורו של מוטי חסין

שתף כתבה עם חברים

"השמתו של המשיב במרכז פעילותו העבריינית, תוך החזרתו לסביבתו הטבעית אשר בה ביצע את המעשים המיוחסים לו, היא בלתי סבירה", טוענת הפרקליטות בהודעת הערר

מוטי חסין (צילום: מוטי קמחי)

המחלקה הפלילית בפרקליטות המדינה הגישה לבית המשפט העליון הודעת ערר על החלטת בית המשפט המחוזי להורות על שחרורו של מוטי חסין למעצר באיזוק אלקטרוני (20 ינואר).
כפי שפורסם באתר "פוסטה", שופט המעצרים בבית המשפט המחוזי בתל אביב, אברהם הימן, הורה על בדיקת היתכנות לשחרורם באיזוק אלקטרוני של עמית פוגל ומוטי חסין, שניים מהנאשמים המרכזיים בפרשה 1131 (14 דצמבר 2021).
לאחר שהבדיקה התבצעה, השופט הורה על שחרורו של חסין באיזוק אלקטרוני (18 ינואר).

"למרבה הצער, אירועי אלימות עבריינים מסדר הגודל בהם מעורב המשיב, עלולים להתרחש באופן בלתי צפוי, אם על ידו ואם על ידי אלו המבקשים לפגוע בו. בתרחיש כזה עלול המשיב להיות מעורב שוב בביצוע או תכנון של מעשי אלימות אכזריים, אשר גם אזרחים תמימים עלולים להיפגע מהם", נכתב בהודעת הערר של הפרקליטות.

כזכור, חסין מואשם יחד עם חמישה נאשמים נוספים ברצח, קשירת קשר לביצוע פשע (רצח), עבירות נשק ועוד – כל אחד לפי חלקו.

הפרקליטות מציינת עוד, כי במסגרת דיוני המעצר הוצג בפני בית המשפט המחוזי מידע מודיעיני, אותו הגדיר בית המשפט כמידע שיש בו ללמד על אופי המסוכנות הנובעת מהנאשם ועל מידתה הגבוהה. "גם שירות המבחן התרשם, כי אין בכוחו של מעצר בפיקוח אלקטרוני כדי להפחית ממסוכנותו הגבוהה של חסין, זאת לצד עברו הפלילי העשיר, וכתבי אישום תלויים ועומדים בגין איומים לפגיעה בחיי סוהרים", טוענת הפרקליטות.

"הפרקליטות סבורה, כי קיים קושי ממשי בעצם שחרורו של הנאשם ממעצר מאחורי סורג ובריח, וכי מעצר באיזוק לא נותן מענה לסכנתו של הנאשם לציבור", נמסר מהפרקליטות, "השמתו של המשיב במרכז פעילותו העבריינית, תוך החזרתו לסביבתו הטבעית אשר בה ביצע את המעשים המיוחסים לו, היא בלתי סבירה. זאת ועוד. מסוכנותו של המשיב, וכן מעורבותו העמוקה בפעילות עבריינית, כפי שעולה מעובדות כתב האישום והמיידעים המודיעיניים אודותיו, מקימים חשש ממשי שהמשיב יפר את תנאי המעצר שנקבעו לו, והסיכון הטמון בהוצאתו מאחורי סורג ובריח יתממש".

הודעת הערר הוגשה על ידי עו"ד דגנית כהן ויליאמס. בבית המשפט המחוזי מנוהל התיק על ידי עורכי הדין יוסי קורצברג וארז ריכטנברג מפרקליטות מחוז תל אביב.
את חסין מייצגים עורכי הדין עו"ד רצון דרחיעו"ד שרון זלינגר, ועו"ד אליקה לוין, שמסרו בתגובה: "לא זו בלבד שלא נפל כל פגם בהחלטת השחרור שניתנה בעניינו של מוטי חסין, אלא שבכוונתנו להגיש ערר על החלטת בית המשפט שדחתה את טענת חסין לקיומה של חולשה ראייתית משמעותית בראיות שנאספו לחובתו".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
1 Comment
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות