עובד התעשייה הביטחונית זוכה מהחזקת תכנים פדופיליים

שתף כתבה עם חברים

חוות דעת מומחי סייבר שהציגה ההגנה קבעה כי הקבצים הורדו למחשב יחד עם חומרים פורנוגרפיים חוקיים, והנאשם מחק אותם מבלי שנפתחו. הפרקליטות הסכימה למחיקת כתב האישום

החומרים התגלו בקובץ גיבוי על המחשב לאחר מחיקתם (אילוסטרציה: Simon Abrams מאתר Unsplash)

בית משפט השלום בראשון לציון זיכה עובד ותיק בתעשייה הביטחונית (47) שהואשם בהחזקת אלפי תמונות וסרטונים פדופיליים (30 יוני).
פרקליטות מחוז מרכז טענה כי הנאשם החזיק על המחשב בביתו, באמצעות תוכנת אימיול, יותר מ-300 סרטונים ו-5,000 תמונות המכילות תוכן פדופילי לכאורה. הפרקליטות חזרה בה מכתב האישום, לאחר שהסנגור עו"ד אסף דוק הצליח להוכיח באמצעות חוות דעת של מומחי סייבר כי הנאשם מחק את הקבצים מיד לאחר שירדו למחשבו יחד עם חומרים פורנוגרפיים חוקיים, שאותם צרך.

הפרשה ליוותה את הנאשם במשך שלוש שנים, על כל השלכותיה. מדובר באדם נורמטיבי, בכיר בתעשייה הביטחונית ובעל סיווג ביטחוני גבוה. בעקבות פעולות ניטור שגרתיות של האינטרפול ומשטרת ישראל אחר העברת חומרים אסורים במסגרת תוכנת אימיול, הגיעו חוקרי יחידת הונאה מרכז לביתו, תפסו את המחשבים, וחקרו אותו על החזקת תוכן פדופילי. הנאשם טען כי הוריד את הקבצים למחשב בטעות ובתום לב, באמצעות התוכנה המשמשת לשיתוף תכנים רבים וחוקיים. לדבריו, אכן צרך תוכן פורנוגרפי רגיל באמצעות תוכנת אימיול, המעבירה קבצי ZIP גדולים ובתוכם אגורים קבצים רבים.

חלק מהקבצים ב-ZIP כללו כותרות כמו childporn, אלא שלדברי הנאשם הוא מחק אותם מיד, מאחר שלא התכוון לצרוך אותם. החומרים התגלו בקובץ גיבוי על המחשב לאחר מחיקתם. בדיקה פורנזית שערכו מומחי הסייבר מטעם ההגנה הוכיחה כי מרבית הקבצים נמחקו מבלי שנפתחו כלל על ידי הנאשם, ותוצאות הבדיקה תמכה בטענתו שלא הוריד את החומרים למחשב באופן מכוון, ותוכנת האימיול העמיסה אותם על המחשב עם תכנים פורנוגרפיים חוקיים.

סעיף החוק הרלוונטי אודות "פרסום והצגת תועבה" מחריג מהעבירה את "המחזיק או הצורך חומר תועבה באקראי ובתום לב". על בסיס חוות הדעת הפורנזית, דרשה ההגנה את ביטול כתב האישום.

עו"ד אסף דוק

לבסוף גם הפרקליטות השתכנעה כי אין סיכוי סביר להרשעה, והודיעה כי היא חוזרת בה מכתב האישום. התובעת, עו"ד רימא רבאח, מסרה לבית המשפט: "לאחר עיון מחדש בחומר הראיות ובשים לב לטענות הנאשם והנסיבות, מצאנו כי אין מקום להמשיך ולפעול במסגרת ההליך הפלילי, ולפיכך אנו מסכימים שהנאשם יזוכה מהאישומים המיוחסים לו".
עו"ד דוק מסר בתגובה: "האמת לה טען מרשי לאורך כל הדרך התגלתה אט אט גם לעיני הפרקליטות שהסכימה בהגינותה לחזור בה מכתב האישום ולנקות את שמו מהעבירות החמורות שיוחסו לו. הזיכוי אומנם לא צפוי לתקן את עינוי הדין העצום שנגרם לו, אך הוא מהווה צעד ראשון וחשוב בטיהור שמו והגשמת הצדק עבורו".

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות