חני ג'רבי נעצר בתאילנד והוסגר לישראל

שתף כתבה עם חברים

חשוד בתקיפה של קטינים, אחד מהם בנו של שוטר, עקב קטטה אלימה בה הסתבך בן משפחתו הקטין במסיבה של תלמידים באזור השרון

משטרת מרחב השרון הודיעה הבוקר, כי הושלם הליך הסגרתו של מבורך (חני) ג'רבי מחדרה וקיסריה עקב היותו מבוקש בתיק תקיפה חמורה של קטין במסיבת בני נוער בכפר ידידיה (18 מאי 2019).

המעצר התאפשר לאחר מעקב מודיעיני ממושך אחרי ג'רבי, ובוצע בסופו של דבר בשיתוף פעולה עם משטרת תאילנד ונספח משטרת ישראל שם.

ג'רבי, שהבין כי נפתחה חקירת משטרה נגדו, עזב את הארץ בבהילות סמוך ליום האירוע, לרומניה. משם הוא המשיך בהימלטות למספר יעדים נוספים עד שהגיע לבנקוק שם גם נעצר לפני מספר ימים.

ב-18 מאי אשתקד התקבל במשטרת ישראל דיווח על אלימות במסיבה של בני נוער בכפר ידידיה, בה השתתף קרוב משפחה קטין של ג'רבי, שהיה מעורב באירוע אלים עם מספר קטינים. מחקירת המשטרה התברר כי הקטין  התקשר לג'רבי שהגיע למקום עם אחרים שהיו מצויידים בכלי תקיפה. לפי החשד, הקבוצה תקפה שלושה קטינים שהיו מעורבים בקטטה, אחד מהם אף פונה לקבלת טיפול רפואי בבית חולים מאיר בכפר סבא כשהוא סובל מחבלות קשות באף וחתכים בפנים.

מאז האירוע נקטה המשטרה בשיתוף המחלקה הבינלאומית בפרקליטות מהלכים מול רשויות חוק במדינות הרלוונטיות על מנת לאתר אותו ולהביא אותו חזרה לישראל, כדי להשלים את החקירה. המידע על הגעתו לבנקוק הגיע לנציגי המשטרה בישראל והועבר לתאילנד, שם הוא אותר ונציג משטרת ישראל הוביל למעצרו, ולהסגרתו המהירה לישראל. מהמשטרה הנמסר כי, "השלמת הליך ההסגרה הינה ביטוי נוסף לשיתוף הפעולה בין המשטרה ורשויות האכיפה עם רשויות אכיפה בעולם".

חני ג'רבי, כבן 60, תושב חדרה במקור, היה בעבר שותף של יוסי מוסלי בתיק סחיטה ונשפט לשש שנות מאסר. העבירות בוצעו אז במקביל להשתלטות של הקבוצה הזו יחד עם ריקו שירזי על כספים שגנבה אתי אלון מהבנק למסחר, 270 מיליון שקל, חלק הגיעו אליהם מתוקף היותם ערבים לחובות של אחיה עופר מקסימוב לבתי קזינו גדולים בארץ ובאירופה. ג'רבי, שהיה בעבר עבריין מסוכן מחדרה, עלה מאז למעמד של עבריין בכיר. חלק גדול מהכסף הוא השקיע בשוק האפור, תחום אליו נכנסו גם כמה מבני משפחתו, בינהם אחותו ואחיו, שהמשיכו בענף זה עד היום ולאחרונה הסתבכו בכמה נסיונות סחיטה מצד גורמים באזור רמת גן ובני ברק.

חני ג'רבי עצמו הוריד פרופיל מאז שהוא שוחרר מבית הסוהר לפני כעשר שנים. הוא עבר להתגורר בבית מרווח מאוד בקיסריה, ולא נראה עוד כמי שמתרועע עם עבריינים או ארגוני פשיעה, כפי שנהג לעשות בעבר, מחלקם הוא אף הקפיד לשמור מרחק. למעשה, עקב כניסתו לעסקים חוקיים, הוא כמעט ולא נדרש להסתבך עם החוק, עד לאותו יום בו הוזעק לסייע לבן משפחתו הקטין שביקש עזרה עקב האירוע שמתואר. המשטרה מצידה שמרה בסוד את היותו מבוקש למעצר על הקטטה, ודוברות מרחב שרון סירבה לאשר אם ג'רבי אכן מבוקש למעצר על רקע תקיפה במהלך קטטה בין קטינים בשרון.

בפתח הדיון הארכת מעצרו של ג'רבי בבית משפט השלום בפ"ת פירט נציג המשטרה את השתלשלות האירוע ולפיו לאחר שקרוב משפחתו של  ג'רבי הותקף באותה מסיבה, החשוד, יחד עם אחרים, הגיע למקום ותקף בצורה אכזרית וברוטלית מספר אנשים, שבניהם קטינים בני 15  – 16 תוך שגורם להם לחבלות.  מספר שעות לאחר מכן, כך לדברי המשטרה, ג'רבי נמלט מהארץ.

מהדיון עלה כי ג'רבי הודה שהגיע למקום, לבדו, אך הכחיש את האלימות שמיוחס לו. בחקירתו הראשונית הציגו לו החוקרים סרטון בו נראה רכבו.

כך או כך, השופטת אופיר כתבי ריבלין מבית משפט השלום בפתח תקווה האריכה את מעצרו של ג'רבי עד 6 בנובמבר.

עורכי הדין שי לוי וגיא מימון, המייצגים את ג'רבי, מסרו: "החשוד מכחיש את הטענות שמופנות נגדו. ההגנה תגיב לדברים בבית המשפט".

 

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
4 Comments
הוותיק ביותר
החדש ביותר הכי הרבה הצביעו
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות