בית משפט דחה בקשה להרחקת עבריין מאשדוד על סמך מידע מודיעיני

שתף כתבה עם חברים

רמז שמלשווילי מאשדוד נעצר בחשד להחזקת נשק, למרות שהחיפוש בביתו לא הניב דבר. השופטת דחתה את בקשת המשטרה להטיל תנאים מגבילים

מעצר חשוד (צילום ארכיון להמחשה: משטרה)

בעקבות גל חיסולים וניסיונות פגיעה הדדיים בימים האחרונים, בין גורמים מוכרים למשטרה המזוהים עם הארגונים של שלום דומרני ובני שלמה, המשטרה החלה לבצע מעצרים בהתבסס על מידע מודיעיני, בניסיון לסכל אירועים נוספים ולהרתיע עבריינים. כך למשל, עבריין מאשדוד המשתייך לכנופייה הגרוזינית המזוהה עם בני שלמה, נעצר בחשד לנשיאת אמל"ח.

החשוד, רמז שמלשווילי (32), שוחרר לפני כשנה ממאסר בתיק ייבוא קוקאין, בטרם סיים לרצות אותו, במסגרת תקנות שעת חירום עם תחילת מגפת הקורונה. מאז שחרורו הוא נעצר שוב, בנובמבר אשתקד, בחשד למעורבות בזריקת רימון לעבר דירה באשדוד.

הפעם שמלשווילי נעצר על ידי שוטרי תחנת אשדוד בחשד לנשיאת נשק. בעקבות מידע שהתקבל הוצא צו חיפוש ונערך חיפוש בביתו, שבמהלכו לא נמצא נשק כלשהו.

חרף היעדר ממצאים לאמל"ח, המשטרה בחרה להביא את החשוד ביום שישי לבית משפט השלום באשקלון (16 אפריל). אמנם המשטרה לא ביקשה להאריך את מעצרו של החשוד, אולם היא כן ביקשה להרחיקו מאשדוד למשך חודש.
סנגורו של החשוד, עו"ד חיים שטיינברגר, עתר לדחות את הבקשה על הסף בנימוק שאין כל חשד סביר, אלא למעשה – מדובר במעצר מנהלי.

השופטת רוני סלע שעיינה בחומרי החקירה ושמעה את טענות הצדדים, דחתה את בקשת המשטרה וקיבלה את עמדת הסנגור. "לאור תוצאות החיפוש שבוצע בביתו של החשוד, אני סבורה כי לא התקיימו התנאים להורות אף לא על שחרור בתנאים", ציינה השופטת בהחלטתה, "אין בנסיבות העניין כפי שתוערו כדי להצדיק את הצו המבוקש על ידי המשטרה".

קראו גם:
* הרוג ופצוע מאשקלון באירוע ירי לעבר שני עבריינים המזוהים עם דומרני
* בכיר בארגון בני שלמה חוסל בנתיבות

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות