35 חודשי מאסר לנאשם שבביתו נתפסו 11 ק"ג קוקאין וקנאביס

שתף כתבה עם חברים

תחילה הואשם כי החזיק בסמים שלא לצריכה עצמית, אולם קשיים ראייתיים הובילו לכתב אישום מתוקן בו נטען כי רק סייע להחזקת הסמים

כמות גדולה של קוקאין חולקה לשקיות (צילום: משטרת ישראל, תיק החקירה)

לפני כחצי שנה, חודש לאחר שנתפס עם כמות גדולה של קוקאין וקנאביס, הוגש כתב אישום נגד תייסיר עייאש (32) מהפזורה הבדואית בנגב, שייחס לו החזקת סמים שלא לצריכה עצמית והחזקת תחמושת.
לפי כתב האישום שהוגש לבית המשפט המחוזי בבאר שבע, השוטרים שפשטו על מקום מגוריו של עייאש תפסו כ-3.5 ק"ג קוקאין בחלוקה לשקיות, שהוסלקו במחסן נעול בשטח הבית. חלק מהסמים הוסלקו מתחת לשטיח, וחלק אחר בארון. כמו כן נתפסו כ-7.6 ק"ג קנאביס נטו במקומות שונים בבית. זאת ועוד, אותרו גם 48 קליעי תחמושת.

התשתית הראייתית נגד עייאש כללה עדויות שונות, איכונים ופלטי תקשורת, ודוחות פעולה של השוטרים.
סנגורו, עו"ד נס בן נתן, טען כי הנאשם לא התגורר במקום במשך מספר חודשים לפני תפיסת הסמים, הפרקליטות טענה, כי בעת הפשיטה הטלוויזיה נמצאה דולקת, בגדי הילדים היו תלויים לייבוש, ולא היה שום סימן שהראה כי אדם אחר גר בבית. כמו כן, נתפסו מספר ממצאים פורנזיים על אחת משקיות הסמים, וגם על כלים שהיו בסמוך, ואלה לא קשרו את הנאשם ישירות לסמים.

לאחר הגשת כתב האישום נקבע כי קיימות לכאורה ראיות נגד הנאשם. עם זאת, במסגרת דין ודברים בין הפרקליטות לבין ההגנה, עו"ד בן נתן הצביע על קשיים ראייתיים ביחס לחלקו של הנאשם בהחזקת הסמים. בין היתר טען הסנגור, כי בני משפחת הנאשם העידו כי עזב את הבית כמה שבועות לפני התפיסה. עוד צוין, כי חלקו העליון של המחסן היה פרוץ, וכי באזור מתגוררים עברייני סמים.

הטיעונים הובילו לבסוף להסדר טיעון שבמסגרתו תוקן כתב האישום, כך שעייאש הואשם בסיוע להחזקת סמים שלא לצריכה עצמית. כמו כן, החזקת התחמושת נמחקה מכתב האישום המתוקן. בסופו של דבר הורשע הנאשם, לו אין עבר פלילי, בכך שאיפשר לאחרים שזהותם אינה ידועה להחזיק סם מבלי שהיה מודע לכמותו.

כחלק מההסדר הוסכם כי על הנאשם יוטלו 35 חודשי מאסר שיחושבו מיום מעצרו. ביחס לגובה הקנס, הצדדים טענו באופן חופשי.
השופט יואל עדן כיבד את ההסדר והוסיף כי לא הובאו בפניו ראיות ביחס לשווי הנטען של הסמים. כמו כן הוא ציין שלקח בחשבון את מצבו הכלכלי של הנאשם, ולכן לצד המאסר עליו הוסכם, ומאסרים מותנים, הטיל על הנאשם קנס בסך 20 אלף שקל.

השארת תגובה
הירשם
להודיע ​​על
0 Comments
משוב מוטבע
הצג את כל ההערות